Kefalonie

Dovolená na pohádkovém ostrově kontrastů

Vítejte na Kefalonii!

Kefalonie, největší z řeckých Jónských ostrovů, je perlou Středomoří. Překrásný ostrov Kefalonie, kulturní centrum už za mykénské civilizace, zůstal stranou turistického boomu a udržel si nedotčenou přírodu i autentický způsob života. I díky tomu, že turistický ruch se tu začal rozvíjet až po roce 1980, zůstala Kefalonie jedním z nejidyličtějších míst pro život v Evropě.

Ať jsou cílem vaší dovolené na Kefalonii pohádkové pláže, křišťálové moře, divoká příroda, archeologické památky nebo řecká pohostinnost, budete nadšeni stejně jako řada světových celebrit, které zde našly romantické útočiště. Čeká vás klidný pobyt v letoviscích bez návalu turistů.

Městečko Assos, Kefalonie, Řecko

Náš tip

Láká vás dovolená na Kefalonii? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Kefalonii.

5 důvodů, proč si zamilovat Kefalonii

  • Skvělé počasí: Kefalonie je druhé nejslunnější místo v Řecku, navíc, ostrov je mimo oblast „otravného“ větru Meltemi a moře je tu o něco teplejší.
  • Božské pláže, kde si každý najde svůj ideál: písečné, oblázkové i smíšené, v barvách od zářivě bílé po červenou, ve skrytých i širokých zátokách, živé i opuštěné.
  • Nedotčená příroda plná kontrastů: vysoké hory pokryté jedlovými lesy, úrodné nížiny, podzemní jeskyně a řeky i unikátní fauna (želvy karety i divoké horské koně).
  • Možnosti mnoha aktivit: od potápění přes výšlapy do hor až po návštěvy památek a muzeí.
  • Kvalita života: pohostinnost obyvatel, tradiční vesničky, vynikající kuchyně a místní víno Robola.
Pláž Petani, Kefalonie
Jeskyně Melissani, Kefalonie, Řecko
Pláž Antisamos, Kefalonie

Kam se vydat na dovolenou na Kefalonii?

I když Kefalonie byla poničena velkým zemětřesením v roce 1953, většina městeček byla obnovena do původní krásy. Podívejte se na nejoblíbenější letoviska:

Argostoli

Kosmopolitní hlavní město ostrova Argostoli láká svým živým přístavem, dlážděnou pobřežní promenádou ​​s palmami a nejrůznějšími obchody. K posezení i zábavě tu najdete mnoho restaurací, kaváren a barů. Za návštěvu stojí čtvercové náměstí Valianou nedaleko přístavu, kamenný most Drapanu, pomník Radikalu i Archeologické muzeum Kefalonie v Argostoli.

Fiskardo

Malebné rybářské městečko Fiskardo je jedním z mála, které nebyly poničené zemětřesením. I když je známé pulsujícím turistickým životem, stále si udržuje tradiční krásu a vřelou atmosféru. Kouzlo benátských budov a barevných domů kolem přírodní zátoky je jedinečné.

Assos

Okouzlující vesnička Assos, které dominuje ruina benátského hradu z 16. století, je jedním z nejpůvabnějších míst ostrova. Typická je tradiční architektura s barevnými domy, květiny, úzké uličky, taverny a krásná pláž.

Fiskardo, Kefalonie, Řecko
Pobřeží v Argostoli, Kefalonie, Řecko

Lassi

Klidné letovisko Lassi je oblíbené pro krásné pláže a romantické zátoky s jeskyněmi se skvělým potápěním a šnorchlováním.

Lixouri

Druhé největší město ostrova a oblíbené letovisko Lixouri leží na poloostrově Palliki. Jeho lákadlem je blízkost unikátní pláže Xi, krásná promenáda, tržiště i pozůstatky starověkého města Pali.

Skala

Klidné letovisko Skala je oblíbené pro krásné písčité pláže i starověké památky – nejzajímavější jsou ruiny archaického chrámu Skala Roman Temple a pozůstatky římské vily z 2. století se zachovalou mozaikovou podlahou.

Sami

Tradiční městečko Sami je vynikajícím výchozím bodem jak pro výlety lodí do Patry, Ithaky a Itálie, tak pro výpravy k jeskyním Melissani a Drogarati. Benátské budovy, krásná pobřežní kolonáda a pohodová atmosféra dodávají místu jedinečné kouzlo.

Pohled z hory Ainos, nejvyššího bod Jónských ostrovů, Kefalonie
Maják Theodoroi, Kefalonie, Řecko

Věděli jste?

Ostrov Kefalonie je dějištěm slavného filmu Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penelope Cruz. Děj filmu se odehrává ve městě Argostoli během italské a německé okupace ostrova za druhé světové války. Vzhledem k tomu, že zemětřesení z roku 1953 většinu Argostoli zničilo, vytvořili filmaři jeho kulisy (kolonádu v benátském stylu, zvonici i náměstí) ve městě Sami, které se tak stalo na několik měsíců domovem celého štábu a dodnes v místních tavernách najdete spoustu fotografií z natáčení.

Otázky a odpovědi k dovolené na Kefalonii

Proč si vybrat dovolenou na Kefalonii?
Kam na Kefalonii?
Kde leží Kefalonie?
Jak daleko je Kefalonie od Prahy a jak dlouho trvá let?

Mapa - Kefalonie

Nejlépe hodnocené hotely - Kefalonie