Nejkrásnější pláže ostrova Kefalonie: kterou si vybrat?

Pláže Kefalonie jsou stejně rozmanité jako celý ostrov. Udivují svojí krásou, čistotou průzračného moře i úžasnou scenérií pobřeží, modelovaného strmými útesy a zátokami. Není překvapením, že většina z kefalonských pláží se pyšní oceněním Modrá vlajka.

Na Kefalonii si můžete být jisti, že vás žádná pláž nezklame, ať zvolíte oblíbené pláže kolem turistických letovisek (Lassi, Skala, Lourdas), romantické pláže na samotě (Koroni, Kaminia) nebo slavné „instagramové“ pláže (Myrtos). Ostrov nabízí pláže písčité (Xi, Platis Gialos) i oblázkové (Antisamos), pláže, kde můžete provozovat sportovní aktivity i pláže ideální pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Antisamos, Kefalonie, Řecko

Top 6 nejhezčích pláží Kefalonie

Myrtos

Nejslavnější pláž ostrova poblíž střediska Agia Effimia cestovatelské weby pravidelně zařazují mezi nejpůsobivější pláže na světě. Myrtos je bílá oblázková pláž tvaru širokého srpku obklopená bílými skalnatými útesy a vybavená slunečníky a lehátky, ale menší část zůstává volná a nedotčená.

Xi

Ikonická pláž na cestě do městečka Fiskardo, kde bílé útesy obklopují netradičně červený písek. Pozvolný vstup do vody, klidné moře a mírné vlny lákají především rodiny s dětmi. Pláž Xi je organizovaná, v okolí najdete množství taveren i obchůdků.

Pláž Myrtos, Kefalonie, Řecko
Pláž Xi, Kefalonie

Skala

Krásná pláž oceněná Modrou vlajkou. I když je Skala během letní sezóny vyhledávaná turisty, není problém najít volné úseky. Pláž je ideální pro šnorchlování i jako základna pro výlety lodí na nedaleké ostrůvky a skryté zátoky.

Fteri

Pláž Fteri charakterizují jemné oblázky, bílé útesy a krystalicky čistá voda v barvách, které přecházejí od zcela průhledné přes světle tyrkysovou a smaragdovou až po temně modrou. Vzhledem k nesnadné přístupnosti (lodí nebo pěšky) bývá tato pláž téměř prázdná. Ráj na zemi!

Pláž Skala, Kefalonie
Pláž Fteri, Kefalonie, Řecko

Petani

Nádhernou bílou písčitou pláž Petani s menšími oblázky obklopují zelené útesy. Díky své poloze na západě ostrova nabízí neuvěřitelnou podívanou na západy slunce.

Antisamos

Nádherná pláž Antisamos v zátoce v blízkosti přístavu Sami ohromuje kontrastem zlatých oblázků, průzračné tyrkysové vody a zelených kopců. Pláž Antisamos proslavilo i natáčení hollywoodského filmu Mandolína kapitána Corelliho.

Pláž Petani, Kefalonie, Řecko
Pláž Platis Gialos, Kefalonie

Otázky a odpovědi ke koupání na Kefalonii

Jaké jsou pláže na Kefalonii?
Které jsou nejoblíbenější pláže na Kefalonii?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Kefalonii?