Kréta

Objevte s námi to nejkrásnější, co Kréta nabízí.

VÍTEJTE NA OSTROVĚ KRÉTA!

Pohádkově krásný ostrov opředený mýty, milovaný už samotnými řeckými bohy, kolébka evropské civilizace. Paláce Knóssos a Festos dosvědčují dodnes slavnou minulost tohoto ostrova. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia - vládce olympských bohů. Jsou zde fascinující úrodné náhorní roviny obemknuté prstencem hor, pobřeží roubí obrovské pláže i intimní zátoky, městečka se starými kamennými selskými staveními, kláštery a vesnicemi na horských hřebenech, chrámy zapomenutými na příkrých svazích...

Kréta

Mohutné pohoří dělící hluboké rokliny ústící v úrodných údolích, obrovské pláže i malé zátoky – to je Kréta, rozmanitý kouzelný ostrov. Největší a nejjižnější řecký ostrov ležící ve Středozemním moři, vám může nabídnout slunce, moře, pláže i bohatou historií, která sahá až do 6. tisíciletí př. n. l. Dlouhá historie Kréty souvisí s její strategickou polohou. Leží na křižovatce obchodních cest mezi Evropou, Blízkým východem a Afrikou. Turisticky je Kréta přitažlivá po celý rok. Stále větší počet návštěvníků přichází objevovat její kouzlo mimo období hlavní sezóny, kdy zde vládnou mírnější teploty a poznávaní země a jejího obyvatelstva není zatíženo hektickým shonem a úmorným vedrem typickým pro hlavní letní sezónu. Zvláště na jaře ostrov doslova ožije. Přes hlavní letní sezónu zvláště severní pobřeží ostrova tepe životem. Stovky turistů korzujících uličkami a promenádami, restauratéři nabízející osvěžující frappé či retsinu, pouliční prodejci čehokoliv, děti užívající si nekonečných pláží. A spousta žhavého letního slunce. Návštěvníky ostrova dlouhodobě fascinuje hlavně mnohotvárnost zdejší krajiny umocněná kontrastem vysokých horských hřebenů a azurového moře. Horské masivy ostrova, s více než 3 tisíci krápníkových jeskyní osídlené přes sedm a půl tisíce let, týčí se do oblačné výše až 2 452 m. Krétu by určitě měl navštívit každý, kdo touží poznat pravou řeckou pohostinnost, kulturu, koupání a zábavu. Z ostrova by návštěvník neměl odjet, aniž by ochutnal něco z krétské kuchyně, třeba místní sváteční chléb. Zvláštností je kyselá rybí polévka, salát z lilků s ořechy, skvěle upravované ryby a mořské plody nebo jehněčí žebírka na otevřeném rožni. Milovníci historie mohou navštívit Knossos, nejznámější krétskou archeologickou lokalitu se zachovalým mínojským palácem. Leží na vyvýšenině Kefala asi 7 km od Heraklionu. Říká se, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě.

Kréta  Kréta

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Kréta  Kréta

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu 7 nocí, v případě 11denního zájezdu 10 nocí, v případě 12denního zájezdu 11 nocí, v případě 15denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a pobytová taxa..

Turistická taxa:

Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* - 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* - 1,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 4* - 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5* - 4 EUR/pokoj/den.

LETOVISKA

RETHYMNO
Rethymno je hlavním městem stejnojmenné provincie. Společně s Chanií soutěží o poctu nejkrásnějšího města ostrova Kréta. Malebný benátský přístav, jemuž vévodí maják, lemuje bezpočet kavárniček a rybích restaurací. Zabloudíte-li do starých uliček kolem přístavu, můžete objevit staré benátské či turecké domy. Celému městu pak vévodí benátská pevnost. Pobřežní promenáda lemovaná palmami přímo láká k podvečerním procházkám zakončeným v některé z příjemných kaváren.
Transfer z letiště: cca 90 minut

HERSONISSOS
Město Hersonissos vyrostlo postupem času z malého rybářského přístavu v oblíbené a živé prázdninové středisko. Hersonissos, vzdálený 26 km od hlavního města, má s Heraklionem pravidelné autobusové spojení. Na místní promenádě je řada obchůdků, kaváren, restaurací a taveren.
Večer můžete navštívit některou z diskoték nebo noční klub a vnímat typicky řeckou atmosféru. Okolní malé pláže vám nabízejí odpočinek i možnost sportovního vyžití. Hersonissos doporučujeme všem, kteří hledají aktivní dovolenou a rušný noční život. Turistická zóna začíná několik kilometrů před Rethymnem. Kilometry dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do vody je lemovaná hotely, obchody, restauracemi, bary a diskotékami. Do města Rethymno se velmi pohodlně dostanete místní dopravou. Pro vaše pohodlí doporučujeme boty do vody.
Transfer z letiště: cca 90 minut

MALIA - STALIS
Dvě turistická střediska Malia a Stalis tvoří téměř jeden souvislý řetězec, ale každé z nich si zachovává svou vlastní identitu a kolorit. Jsou to půvabná turistická městečka s vyhledávanými nádhernými písčitými plážemi v okolí. Pobřeží je považováno za jedno z nejkrásnějších na Krétě. Z Malie i Stalisu je dobré autobusové spojení do Heraklionu nebo městečka Agios Nikolaos.
Transfer z letiště: cca 1 hodina

KAVROS - GEORGIOUPOLIS
Sousední letoviska Kavros a Georgioupolis se nacházejí na severozápadě Kréty u pěkné písčité pláže s pozvolným vstupem. Původně malé pobřežní vesničky, dnes oblíbená letoviska, která si zachovala svou původní atmosféru. V okolí je mnoho zeleně, letoviska jsou vhodná především pro klidnější dovolenou. Panorama okolí dokresluje hradba pohoří Lefka Ori, která dosahuje výšky přes 2 400 m. Letoviska jsou také ideálním výchozím bodem pro poznávání krás západní Kréty – v blízkosti najdete jezero Kournas,historické Rethymno či se můžete vydat do soutěsky Samaria.
Transfer z letiště: cca 100 minut
 

Kréta  Kréta

GOUVES
Gouves je malé turistické středisko ležící 18 km východním směrem od Heraklionu, které žije především turistickým ruchem. Vedle hotelů zde naleznete supermarkety, obchůdky se suvenýry a taverny. Okolí městečka se pyšní především krásnými písčitými plážemi. Do 8 km vzdáleného Hersonissosu se snadno dostanete za zábavou autobusem.
Transfe z letiště: cca 20 minut

SISSI
Středisko Sissi se nachází v oblasti zálivu Malia, která je považována za vůbec první obydlenou oblast ostrova. Toto živé středisko hýří letními radovánkami a rovněž pulsujícím nočním životem. Na své si zde přijdou také milovníci přírody, kousek dál od centra ve vnitrozemí spatříte překrásné přírodní, horské scenérie a zelené pláně. Hlavní pláž v Sissi je písečná, s pozvolným vstupem s mnoha rekreačními vyžitími,
plážovými bary a vodními sporty. Více klidu si můžete užít v mísních krásných zátokách. Středisko je vhodné pro všechny věkové kategorie, stejně tak i pro rodiny s dětmi.
Transfer z letiště: cca 1 hodina

KOKKINI HANI
Toto, zatím nepříliš známé letovisko, se nachází asi 12 km východně od města Heraklion. Jedná se o menší vesnici, ve které naleznete místní taverny a písčité pláže. Výhodou je blízkost hlavního města ostrova, kam se pohodlně dostanete místní dopravou. Kokkini Hani těsně sousedí s větším letoviskem Gouves, kde se nacházejí krásné písčité pláže.
Transfer z letiště: cca 15 minut

AMOUDARA
Amoudara leží na západním konci Iraklionského zálivu. Jedná se o předměstí hl. města Heraklion, které je vzdáleno pouhých 5 km. Liší se od většiny řeckých středisek tím, že bylo záměrně vystaveno jako středisko s mnoha kulturními a zábavními možnostmi, nejedná se tedy o původní
rybářskou osadu jako je tomu ve většině ostatních, řeckých středisek. Ve Amadoure najdete mnoho restaurací, taveren a obchodů. Je vystaveno na překrásné, 7 km dlouhé písečné pláži. Je tak ideální pro rodiny s dětmi a stejně tak pro mladší generaci vzhledem k zábavnímu a kulturnímu využití.
Transfer z letiště: cca 20 minut

IERAPETRA
Nejjižnější město Evropy vzniklo na místě antického přístavu Hierapedra, největšího rozkvětu dosáhlo za vlády Dórů. Nedávnou historii připomíná benátská přístavní pevnost ze 13. stol., mešita s minaretem na náměstí ve staré části města či památky v Archeologickém muzeu. Dnes moderní a živé město představuje ideální místo ke strávení příjemné dovolené, k čemuž také přispívá příjemné klima celé oblasti a stálé počasí s teplotami o 2-3 °C vyššími než na severu ostrova. Centrem města vede pobřežní promenáda lemovaná různými restauracemi, tavernami a bary. Pláže v okolí jsou především s tmavým pískem a oblázky. Bílý písek najdete na nedalekém ostově Chrissi, který je vzdálen přibližně 15 km od pobřeží.
Transfer z letiště: cca 110 minut

Kréta  Kréta

Mapa - Kréta

Nejlépe hodnocené hotely - Kréta

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím