Pláže na Krétě: koupání, na které nezapomenete

1 046 km pobřeží ostrova nabízí stovky kilometrů fantastických pláží. Více než 400 z nich se pyšní Modrou vlajkou, mezinárodním oceněním čistoty a kvality. Jakou pláž si zvolíte, záleží jen na vašich preferencích. Ať už zamíříte na sever nebo na jih, pláže Kréty patří k nejkrásnějším plážím Řecka.
Přístav s pláží u letoviska Bali, Kréta
Pláže na severu Kréty jsou ideální pro aktivní dovolenou i pro rodiny s dětmi. Pobřeží se svažuje pozvolna, pláže jsou převážně písčité a mělké moře je teplejší než na jižní straně. Rušná střediska v okolí žijí bohatým nočním životem. Jižní pobřeží Kréty je romantičtější, divočejší a spadá do moře strměji. Nabízí hůře dostupné, ale klidnější a výjimečné pláže.

Nejkrásnější pláže na Krétě

Elafonisi – ikonická pláž Kréty na jihozápadě ostrova, často přirovnávaná ke Karibiku, s mořem hrajícím všemi odstíny modré, bílo-růžovým pískem a cedrovým hájem, který dosahuje až k pobřeží.

Pláže ostrova Chrissi – na neobydlený ostrůvek vzdálený 15 km od letoviska Ierapetra se dá dostat lodí. Ostrov je součástí přírodní rezervace, bez domů, silnic a aut. Na jeho plážích si budete připadat jako v ráji s tyrkysovým mořem, bílým pískem a cedrovým lesem.

Amoudara – jedna z nejdelších písčitých pláží na ostrově leží 5 km západně od hlavního města Heráklionu u stejnojmenného letoviska. Je ideální pro rodiny s dětmi i surfaře.

Pláž Elafonisi, Kréta
Pláž ostrova Chrissi, Kréta

Plaka – bílé oblázky a neuvěřitelně průzračné moře charakterizují tuto výjimečnou pláž naproti ostrovu Spinalonga v zálivu Mirabello. Pláž je oblíbeným místem pro šnorchlování a rybaření.

Pláže Sissi – členité pobřeží v zálivu Malia dělí okolí letoviska Sissi na několik krásných pláží. Najdete tu jak rušnější dlouhé písčité pláže, tak i malé skryté zátoky.

Vai – pláž na severovýchodě Kréty je proslulá největším palmovým hájem v Evropě. Díky své poloze chráněné proti větru, jemnému písku a průzračné vodě láká rodiny s dětmi i fanoušky potápění a šnorchlování.

Pláž Triopetra, Kréta
Pláž Vai, Kréta

5 nejbezpečnějších pláží pro děti na Krétě

  • Almyros – fantastická pláž v zálivu Mirabello s klidným, mělkým mořem a malým potůčkem.
  • Voulisma – další perla v zálivu Mirabello, pár minut od Agios Nikolaos. V sezóně bývá rušnější, nejlepší doba užít si její bílý písek a křišťálové moře je začátek nebo konec sezóny.
  • Triopetra – krásná, široká, plně vybavená a klidná pláž s malými oblázky. Leží jižně od města Rethymno. Děti budou nadšené i z trojice skal, které daly pláži jméno. 
  • Bali – místní pláže jsou vyhledávané kvůli klidnému moři, jemnému písku i vybavení pro děti.
  • Stavros – pláž zvěčněná ve filmu Řek Zorba je díky mělkému moři, jemnému zlatému písku a absenci vln a spodních proudů ideální pro rodiny s dětmi.
Pláž Voulisma, Kréta
Pláž Stavros proslavená filmem Řek Zorbas, Kréta

Otázky a odpovědi ke koupání na Krétě

Které pláže na Krétě se považují za nejkrásnější?
Jak vypadají pláže na Krétě?
Které pláže na Krétě jsou nejvhodnější pro malé děti?
Kolik kilometrů měří pobřeží Kréty?
Kolik pláží na Krétě získalo Modrou vlajku?
Jak se liší pláže na severním a jižním pobřeží Kréty?