Tipy pro aktivní dovolenou v Řecku. Zábava, sport, památky

Řecko nabízí množství aktivit, které ocení jak sportovci, tak i rodiny s dětmi. Je škoda zůstat jen na hotelové pláži!

Do Řecka za sportem

Potápění v Řecku

Nádechové potápění a šnorchlování je povoleno bez omezení. Individuální přístrojové potápění bylo v Řecku až do roku 2006 oficiálně zakázáno, vzhledem k tomu, že celá oblast je plná neobjevených antických památek. V současnosti se lze potápět téměř všude, vyjma:
  • archeologických nalezišť,
  • chráněných území,
  • vojenských pásem nebo míst, kudy vedou plavební dráhy nebo podvodní kabely,
  • nočního potápění (je možné pouze na základě povolení přístavní policie).
Při potápění s přístrojem nesmíte lovit ryby a další mořské tvory ani vynášet z vody žádné „suvenýry“. Starosti s povolením, vhodnými místy a vybavením vám odpadnou, pokud využijete služby některého z potápěčských center, kde vám půjčí i veškeré vybavení.
Potápění v Řecku
Amfiteátr v Epidauru

Horská turistika v Řecku

Jarní a podzimní měsíce jsou v Řecku ideální pro pěší nebo horskou turistiku. Třeba výšlap na horu Mytikas (2 917 m) v pohoří Olymp může být skvělou alternativou koupání. Není problém koupit si mapu značených tras a vydat se na túru. Odměnou bude objevení jiného Řecka s divokými horami, roklemi, soutěskami a autentickými vesničkami.

Po stopách antických památek a řeckých taveren

Pro milovníky antiky a aktivní dovolené je Řecko prostřený stůl – 18 památek střeží UNESCO jako poklady světového kulturního dědictví UNESCO – mj. athénskou Akropolis, archeologické naleziště v Delfách, byzantské město Mystras, ruiny města Epidauros s amfiteátrem na Peloponésu, dějiště starořeckých olympijských her v Olympii, kláštery Meteora nebo pozůstatky královského paláce Knóssos na ostrově Kréta. Návštěvu památek pak můžete spojit s návštěvou tradičních hospůdek, taveren nebo kafeterií, kde je požitkem nejen jídlo, ale i sledování řeckého „umění žít“.

Otázky a odpovědi o aktivitách v Řecku

Co se dá v Řecku dělat kromě koupání?
Jaké památky v Řecku stojí za vidění?
Kolik stojí jeden ponor v řeckém potápěčském centru?