Thassos

Dovolená ve smaragdovém řeckém ráji

Vítejte na Thassosu!

Nádherný ostrov Thassos je esencí Řecka. Se svými památkami, sluncem, svěží zelenou krajinou a bílými plážemi se vám dostane hluboko pod kůži. Pro mnohé návštěvníky je Thassos nejkrásnějším řeckým ostrovem vůbec.

Thassos, nejsevernější z řeckých egejských ostrovů, přitahoval obyvatele i nájezdníky od počátků lidské historie. Aby také ne, ostrov překypuje přírodním a nerostným bohatstvím a z pevniny je k němu co by kamenem dohodil. Jeho zlaté doly využívali už Féničané, sněhobílý i narůžovělý mramor těžili Řekové i Římané, stavby z něj můžete vidět v Efesu i v Římě. Kromě zlata a mramoru byl Thassos proslulý svým vínem a medem.

Pohled na Limenas, hlavní město Thassosu

5 důvodů, proč si zamilovat dovolenou na Thassosu
- Pláže

Thassos má nezapomenutelné pláže – písčité, oblázkové z mramorových valounků i skalnaté, osluněné i zastíněné stromy, skryté v zátokách i kilometry dlouhé, ideální pro relaxaci i pro sportovní aktivity.

Čisté moře

Díky mramorovému podloží ostrova jsou vody kolem Thassosu křišťálově průzračné a hrají všemi odstíny modré – od blankytné přes tyrkysovou až po temně safírovou.

Překrásná příroda

Thassos není nudný, má hornatý a členitý povrch s množstvím lesů, olivových hájů, vinic a strání s aromatickými bylinami.

Památky na historii ostrova

Nechte se okouzlit starověkou řeckou agorou, římskými ruinami, byzantskými hrady, středověkými kláštery i tradičními vesnicemi.

Typická řecká atmosféra

Užijte si pohodu se skvělým jídlem i vínem, tancem a přátelskými lidmi.

Náš tip

Láká vás dovolená na Thassosu? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Thassos.
Marble beach Porto Vathy, Thassos
Pláž Aliki, Thassos, Řecko

Kam se vydat na dovolenou? Nejzajímavější letoviska Thassosu

 • Limenas (Thassos) – okouzlující hlavní město Thassosu se starým přístavem, jako stvořeným pro večerní procházku. V centru najdete historické památky a příjemné restaurace, kavárny i obchůdky.
 • Potos – městečko nabízí skvělou kombinaci kosmopolitní atmosféry, tradiční architektury, zábavného nočního života a nádherných pláží.
 • Limenaria – jedno z nejoblíbenějších a nejpříjemnějších letovisek na ostrově, plné barů, obchodů, tradičních taveren a krásných pláží. Jeho dominantou je zámeček Palatami na skále nad městem.
 • Pefkari – vesnička vyhledávaná pro svoji krásnou písčitou pláž, zelené okolí a nádherně čisté moře. Je vzdálená jen patnáct minut chůze od Potosu, proto je dobrou volbou pro ty, kteří preferují klidné místo u krásné pláže a zároveň chtějí být blízko k turistickým atrakcím.
 • Skala Rachoni – klidné místo na severozápadě ostrova s krásnou palmovou promenádou a skvělou pláží. Najdete tu několik restaurací, kaváren a největší trh na ostrově „Latsouris“.
  Skala Potamia – klidné rodinné letovisko na severovýchodě u zátoky Golden Beach dlouhé 3 km. Písečná pláž s čistou mělkou vodou a pozvolným vstupem do moře je oblíbená u rodin s malými dětmi.
  Skala Sotiros – malé tiché letovisko ideální pro rodinnou dovolenou daleko od dopravy, hluku a shonu.
  Kinira – tradiční okouzlující vesnička s bohatou historií sahající až k Féničanům. Vedle pozůstatků zlatých dolů se tu dochovaly i památky z doby římské a byzantské. Kinira nabízí i dvě z nejkrásnějších pláží Thassosu – pláž Kinira a Paradise Beach.
  Skala Prinos – malé a velmi klidné letovisko s krásnou oblázkovou pláží, obchůdky a tavernami. 
Mramorová pláž, Thassos
Grilovaná chobotnice, oblíbená pochoutka, Thassos
Mramorový lom, Thassos
Limenaria, Thassos, Řecko
Antické ruiny v Aliki, Thassos, Řecko
Theologos, Thassos, Řecko

Otázky a odpovědi k dovolené na Thassosu

Proč si vybrat dovolenou na Thassosu?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Thassosu?
Jak se dostat na Thassos?

Mapa - Thassos

Nejlépe hodnocené hotely - Thassos