Nejlepší pláže ostrova Thassos: kterou si vybrat?

Na Thassosu není problém vybrat si svoji pláž snů. Vlastně, je to problém, protože se nebudete moci rozhodnout, která z nich je nejlepší. Thassos má jedny z nejkrásnějších a nejčistších pláží v Egejském moři, najdete tu pláže písčité i z hlaďoučkých mramorových oblázků, skalnaté zátoky ideální pro šnorchlování i dlouhé úseky s pozvolným vstupem do vody vhodné i pro nejmenší děti a sportovní aktivity. Některé pláže jsou organizované, jiné divoké, jsou tu pláže v plném slunci i zastíněné pásem zelených borovic.

Marble beach, Thassos, Řecko

Top 10 pláží na Thassosu

Rajská pláž

Jemňoučký písek na břehu i ve vodě, dlouhá mělčina a příjemné vlny dělají z „Paradise beach“ ráj pro dospělé i děti. Levá část pláže je vyhledávaná nudisty, na pláži je malá restaurace, kavárna a sprchy.

Mramorové pláže

Saliara a Porto Vathy, unikátní pláže Thassosu, pokrývají hladké bílé mramorové valounky, které září do dálky oslnivou bělostí a dodávají křišťálovému moři neskutečnou barvu.

Náš tip: Bílá mramorová pláž září ve slunci téměř jako sníh a stejně jako na sněhu mohou být odražené sluneční paprsky velmi oslepující. Nezapomeňte si vzít sluneční brýle.

Makryammos

Je jedinou pláží Thassosu, na které se platí vstupné (od poloviny června cca do 15. září). Je to krásně upravený komplex 2 km východně od Limenas s bungalovy, zábavním parkem, bazénem a místy pro různé sportovní aktivity, ideální pro rodiny s dětmi.

Paradise beach, Thassos
Marble beach – Saliara, Thassos
Makryammos beach, Thassos

Zlatá pláž

Úžasná pláž s jemným pískem „Golden Beach“ se táhne téměř 3 km až do Skala Potamia. Moře je křišťálově čisté a mělké bez proudů, ideální a bezpečné pro rodiny s malými dětmi. Části pláže jsou organizované s lehátky a slunečníky, na výběr je množství barů a taveren i možností pro vodní sporty.

Aliki

Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších pláží Thassosu s neskutečně průzračnou smaragdovou vodou, pokrytou částečně jemným pískem a oblázky, ideální pro milovníky šnorchlování. V hlavní sezóně doplácí na svoji krásu a bývá poměrně plná, zvlášť o víkendech, kdy sem přijíždějí Řekové z vnitrozemí. Za prozkoumání stojí nabídka čerstvých ryb v místních tavernách i blízké archeologické naleziště.

Pachis

Další z vyhledávaných „rodinných“ písečných pláží, hlavně kvůli příjemnému stínu, který dodávají borovice podél pobřeží. Není problém zajít si do restaurace a pronajmout si slunečník s lehátkem.

Golden beach a Skala Potamia, Thassos
Pláž Aliki, Thassos
Pláž Pachis, Thassos, Řecko

La Scala

Nevelká, ale úžasná pláž s průzračnou vodou a perfektním vybavením. Návštěvníky láká příjemná kavárna, velké parkoviště, stín, dětský bazén, restaurace a kvalitní lehátka.

Notos

Ukrývá se v divoké zátoce daleko od barů a davů lidí. Má jemný písek a křišťálově čistou chladnou vodu. Na pláž se dostanete po poměrně strmé, krátké pěšině.

Laguna Giola

Aphroditina slza“ není vyloženě pláž, ale přírodní skalní jezírko křišťálově čisté vody. Jedno z nejkrásnějších přírodních koupališť na světě najdete několik kilometrů od vesnice Astris.

Lehátka na pláži La Scala, Thassos, Řecko
Pláž Notos, Thassos
Laguna Giola, Thassos, Řecko

Psili Ammos

Nádherná živá pláž s jemným pískem, pozvolným vstupem do moře a křišťálově čistou vodou leží necelých 5 km od Potosu. Je oblíbená u teenagerů nejen pro možnosti aktivit a vodních sportů, ale i pro zábavu. V srpnu má Psili Ammos pověst „párty pláže“ s mnoha večírky a hudebním programem.

Náš tip: Pokud je pláž plná lidí, volné místo na opalování a koupání najdete na hladkých skalách na obou koncích pláže.

Otázky a odpovědi ke koupání na Thassosu

Jaké jsou pláže Thassosu?
Které jsou nejoblíbenější pláže na Thassosu?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Thassosu?