Pláže Samosu: romantika s bílými oblázky, zelenými kopci a křišťálovou vodou

Na Samosu vás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Řecka, s bílými oblázky i zlatým pískem, třpytivě modrou vodou a zelenými kopci v okolí s borovicemi a olivovými háji. Svoji pláž si tu najde každý, můžete vybírat z rušných a organizovaných pláží, rodinných pláží, pláží jako stvořených pro surfování a potápění i téměř soukromých skrytých malých plážiček, vyhledávaných naturisty. Pláže Samosu se pyšní vysokým mezinárodním standardem a mnoho z nich opakovaně získává Modrou vlajku.

Pláž Potami, Samos

Nejlepší doba na dovolenou na plážích Samosu

Ideální koupání na ostrově Samos je v letních měsících, zvlášť v červenci a srpnu, kdy je voda nejteplejší. V těchto měsících se moře ohřívá na 25 až 27 °C. Příjemně si zaplavete i v září nebo říjnu, kdy je moře stále dostatečně teplé a na plážích potkáte méně turistů. Koupání je možné i na konci května a na začátku června, ale voda je v tuto dobu trochu chladnější.

7 nejkrásnějších pláží Samosu

Tsamadou

Romantická zátoka s hladkými oblázky a průzračnou smaragdovou vodou, obklopená kopci s bujnou zelení, je jednou z nejúchvatnějších pláží Samosu. Téměř dvoukilometrová pláž Tsamadou poblíž letoviska Kokkari je částečně organizovaná (taverny a kavárny). Najdete tu i jedinou oficiální nudistickou pláž na Samosu.

Kokkari

Bílé oblázky, místy promísené s pískem, a průzračné moře najdete na pláži u letoviska stejného jména. Pláž je příjemná, vybavená lehátky, slunečníky a plážovým barem. Kokkari i okolní pláže jsou ideální pro sportovní aktivity jako windsurfing nebo kitesurfing, protože oblast je poměrně větrná a má pro tyto druhy vodních sportů dokonalé podmínky.

Pláž Tsamadou, Samos
Pláž Kokkari, Samos

Psili Ammos

Široká odlehlá pláž mezi letovisky Pythagorion a Vathy je další perlou Samosu. Název v řečtině odráží její hlavní rys – jemný zlatý písek, který je pro Samos vzácný. Psili Ammos klesá do vody velmi pozvolna, moře je teplé a čisté a okolní kopce s hustou vegetací chrání místo před větry. Menší skryté zátoky na pláži jsou vyhledávané milovníky naturismu.

Potami

Nádherná pláž Potami se pyšní křišťálově čistou vodou a krásným okolím s útesy a skalami. Leží na severovýchodním pobřeží Samosu asi 2 km západně od letoviska Karlovassi, poblíž kláštera Agios Ioannis. Pláž se směsí písku a oblázků je částečně přirozeně zastíněná stromy, k dispozici jsou lehátka, slunečníky a plážový bar.

Lemonakia

Pláž exotické krásy v chráněné zátoce, obklopené vysokými útesy a bujnou vegetací, leží pouhé 2 km od malebné vesnice Kokkari. Voda je klidná a zářivě modrozelená, k dispozici jsou slunečníky, lehátka a terasa s plážovým barem. Lemonakia může být v sezóně poměrně plná, je velmi oblíbená u turistů i místních obyvatel.

Pláž Psili Ammos, Samos
Pláž Potami
Pláž Lemonakia, Samos

Limnionas

Menší, klidná, ale velmi krásná pláž se směsí jemného písku a oblázků a s křišťálově čistou průzračnou vodou, ideální pro šnorchlování a pozorování podmořského světa. Na pláži Limnionas si můžete pronajmout slunečníky a lehátka a najdete tu i možnosti občerstvení. Pláž u letoviska Limnionas je díky mělkému vstupu do vody a klidnému moři vhodná pro rodiny s dětmi.

Tsambou

Tsambou je lahůdka pro zájemce o jedinečné zážitky. Nádherná pláž leží na severu ostrova Samos mezi městy Karlovassi a Kokkari. Je dlouhá asi 350 m, má bílé hladké oblázky a strmě klesající dno. Vzhledem k větším vlnám a větru se jedná o ideální místo pro potápění, šnorchlování či windsurfing. Plážový servis nabízí lehátka zdarma, slunečníky, toalety a příjemnou restauraci.

Pláž Limnionas, Samos
Pláž Tsambou, Samos

Krásné pláže najdete také u letovisek:

Otázky a odpovědi ke koupání na Samosu

Jaké jsou teploty moře u pobřeží ostrova Samos?
Které pláže na Samosu jsou nejkrásnější?
Jsou na Samosu nudistické pláže?
Jaké pláže má Samos?