Nejlepší pláže ve Španělsku – od Costa Brava k Tenerife

Španělské pláže těžko najdou v Evropě konkurenci. Ať hledáte nekonečné písčité pláže nebo romantické malé zátoky, ve Španělku si bez problémů vyberete. Kvalitu pláží potvrzuje množství udělených ocenění „Modrá vlajka“, s počtem 688 vlajek je Španělsko na prvním místě v Evropě!
Pláž na ostrově Formentera, Španělsko
Jako všude na světě, i ve Španělsku platí pravidlo – čím dostupnější je pláž, tím víc návštěvníků a naopak. Pokud máte rádi živější atmosféru, restaurace a atrakce pro děti, budete se cítit dobře na velkých plážích v letoviscích, kam pohodlně dojdete od hotelu. Pokud preferujete samotu a romantiku, počítejte s tím, že si budete muset půjčit auto nebo absolvovat delší túru pěšky či lodí.

Pláže pevninského Španělska

Vyhledávané je hlavně pobřeží Středozemního moře, táhnoucí se 1 650 km od hranic s Francií až po Gibraltar. Pobřeží se dělí na několik úseků. Mezi nejoblíbenější patří Costa Brava (Divoké pobřeží), které nabízí dlouhé písčité úseky i množství útesů a zátok, Costa Blanca (Bílé pobřeží) s nádhernými zátokami nebo Costa de la Luz (Pobřeží světla) s písečnými plážemi, svěžím větrem a o stupínek chladnější vodou začínajícího Atlantiku.
Pláž Sant Pol de Mar, Costa Brava, Španělsko
Pláž Carboneras v Almerii, pohled z kopců Cabo de Gata, Španělsko

Pláže na Baleárských a Kanárských ostrovech

Baleáry (Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera) ve Středozemním moři i Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera) v Atlantiku nabízejí fantastické koupání a skvělé podmínky pro sportování i plážové lenošení. V obou destinacích najdete všechny druhy pláží, od širokých písčitých (Alcúdia, Maspalomas) po malé skryté zátoky. Zatímco Baleáry lákají hlavně na pláže se zlatým pískem, vulkanické Kanáry nabízejí i exoticky černé písčité pláže
Pláž Cala Mondragó, Mallorca, Španělsko
Písečné duny na Playa de Maspalomas, Gran Canaria, Španělsko

7 nejkrásnějších pláží Španělska

Sant Pol de Mar, Costa Brava – zátoku s mělkou tyrkysovou vodou obklopují písečné duny a je jako stvořená pro rodiny s dětmi. Pláž je téměř 1 km dlouhá, 25 m široká, se zázemím i nabídkou sportovního vybavení.

Carboneras, Almería – jedna z nejhezčích pláží Andalusie lemovaná palmami, je součástí přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. Potěší milovníky přírody, šnorchlování i potápění.

Cala Mondragó, Mallorca – pohádka z bílého písku, v přírodním parku obklopená zelení, jedna z mnoha překrásných malých zátok (calas) na jihovýchodě Mallorcy.

Playa de Maspalomas a Playa del Ingles, Gran Canaria – propojené úchvatné pláže na jihu ostrova v přírodní rezervaci Dunas de Maspalomas. 11 kilometrů jemného písku, který přechází v malebné duny. Ideální pro rodinnou dovolenou.

Ses Illetes, Formentera – nejkrásnější pláž ostrova s dokonale průzračnou vodou a bílým pískem připomínající Maledivy. Ve vrcholné sezóně bývá bohužel často plná.

Agua Blanca, Ibiza – jemný bílý písek a bílé špičky vln daly jméno této jedinečné pláži. V křišťálově čisté vodě si užijí šnorchlaři i rodiny s dětmi. Část pláže patří oficiálně nudistům.

Pláž El Bollullo, Tenerife – jedna z menších romantických zátok na severu ostrova s černým vulkanickým pískem uprostřed divoké přírody.

Pláž Ses Illetes, Formentera, Španělsko
Pláž Agua Blanca, Ibiza, Španělsko
Pláž El Bollullo, Tenerife, Španělsko

Otázky a odpovědi k plážím ve Španělsku

Kde jsou ve Španělsku nejlepší pláže?
Jaké jsou nejkrásnější pláže Španělska?
Jsou pláže ve Španělsku vhodné pro malé děti?
Na kterých plážích ve Španělsku se dá surfovat?
Jsou ve Španělsku nudistické pláže?