Nejlepší pláže ve Španělsku – od Costa Brava k Tenerife

Španělské pláže těžko najdou v Evropě konkurenci. Ať hledáte nekonečné písčité pláže nebo romantické malé zátoky, ve Španělku si bez problémů vyberete. Kvalitu pláží potvrzuje množství udělených ocenění „Modrá vlajka“, s počtem 688 vlajek je Španělsko na prvním místě v Evropě!
Pláž na ostrově Formentera, Španělsko
Jako všude na světě, i ve Španělsku platí pravidlo – čím dostupnější je pláž, tím víc návštěvníků a naopak. Pokud máte rádi živější atmosféru, restaurace a atrakce pro děti, budete se cítit dobře na velkých plážích v letoviscích, kam pohodlně dojdete od hotelu. Pokud preferujete samotu a romantiku, počítejte s tím, že si budete muset půjčit auto nebo absolvovat delší túru pěšky či lodí.

Pláže pevninského Španělska

Vyhledávané je hlavně pobřeží Středozemního moře, táhnoucí se 1 650 km od hranic s Francií až po Gibraltar. Pobřeží se dělí na několik úseků. Mezi nejoblíbenější patří Costa Brava (Divoké pobřeží), které nabízí dlouhé písčité úseky i množství útesů a zátok, Costa Blanca (Bílé pobřeží) s nádhernými zátokami nebo Costa de la Luz (Pobřeží světla) s písečnými plážemi, svěžím větrem a o stupínek chladnější vodou začínajícího Atlantiku.
Pláž Sant Pol de Mar, Costa Brava, Španělsko
Pláž Carboneras v Almerii, pohled z kopců Cabo de Gata, Španělsko

Pláže na Baleárských a Kanárských ostrovech

Baleáry (Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera) ve Středozemním moři i Kanárské ostrovy (Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera) v Atlantiku nabízejí fantastické koupání a skvělé podmínky pro sportování i plážové lenošení. V obou destinacích najdete všechny druhy pláží, od širokých písčitých (Alcúdia, Maspalomas) po malé skryté zátoky. Zatímco Baleáry lákají hlavně na pláže se zlatým pískem, vulkanické Kanáry nabízejí i exoticky černé písčité pláže. 
Pláž Cala Mondragó, Mallorca, Španělsko
Písečné duny na Playa de Maspalomas, Gran Canaria, Španělsko

7 nejkrásnějších pláží Španělska

Sant Pol de Mar, Costa Brava – zátoku s mělkou tyrkysovou vodou obklopují písečné duny a je jako stvořená pro rodiny s dětmi. Pláž je téměř 1 km dlouhá, 25 m široká, se zázemím i nabídkou sportovního vybavení.

Carboneras, Almería – jedna z nejhezčích pláží Andalusie lemovaná palmami, je součástí přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. Potěší milovníky přírody, šnorchlování i potápění.

Cala Mondragó, Mallorca – pohádka z bílého písku, v přírodním parku obklopená zelení, jedna z mnoha překrásných malých zátok (calas) na jihovýchodě Mallorcy.

Playa de Maspalomas a Playa del Ingles, Gran Canaria – propojené úchvatné pláže na jihu ostrova v přírodní rezervaci Dunas de Maspalomas. 11 kilometrů jemného písku, který přechází v malebné duny. Ideální pro rodinnou dovolenou.

Ses Illetes, Formentera – nejkrásnější pláž ostrova s dokonale průzračnou vodou a bílým pískem připomínající Maledivy. Ve vrcholné sezóně bývá bohužel často plná.

Agua Blanca, Ibiza – jemný bílý písek a bílé špičky vln daly jméno této jedinečné pláži. V křišťálově čisté vodě si užijí šnorchlaři i rodiny s dětmi. Část pláže patří oficiálně nudistům.

Pláž El Bollullo, Tenerife – jedna z menších romantických zátok na severu ostrova s černým vulkanickým pískem uprostřed divoké přírody.

Pláž Ses Illetes, Formentera, Španělsko
Pláž Agua Blanca, Ibiza, Španělsko
Pláž El Bollullo, Tenerife, Španělsko
Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím