Pláže Costa de Almería, zážitek pro rodiny s dětmi i milovníky samoty

Pláže Costa de Almería jsou stejně svůdné a rozmanité jako okolní andaluská krajina. Ať hledáte pláž pro rodinnou dovolenou, chcete se věnovat surfování a šnorchlování nebo toužíte po romantické pusté pláži na jednom z posledních divokých míst Španělska, tady jste na správném místě.

Playa del Arco, Costa de Almería, Španělsko

Pláže na Costa de Almería jsou pro každý vkus

  • Hledáte rodinnou pláž? Žádný problém, zaměřte se na pláže oceněné Modrou vlajkou, které mají vynikající vybavení a bezpečný vstup do vody.
  • Dáváte přednost klidu a romantice? Nejkrásnější pláže najdete v přírodní rezervaci Cabo de Gata, kde opravdu nehrozí masová turistika.
  • Patříte mezi vyznavače naturismu? Na Costa de Almería najdete nejoblíbenější evropskou nudistickou pláž Vera Playa.
  • Představujete si pláž, u které se budete prohánět na surfu a zkoušet další aktivity? Costa de Almería nabízí i taková místa (Playa las Salinas, Playa la Carolina).
  • Nesnášíte nudu? Zvolte některou z párty pláží, kde se v uvolněné atmosféře schází pestrá společnost v typických plážových barech zvaných „chiringuitos“ (Playa del Cantal v Mojácaru).
Playa de Rodalquilar, Costa de Almería, Španělsko

Pohádkové pláže v Cabo de Gata

Chráněné území Cabo de Gata-Níjar východně od města Almería je jedním z posledních úseků španělského pobřeží, které nepodlehly komerčnímu tlaku a „betonování“. Díky tomu se tu zachovaly pláže, které svojí krásou a neporušeností trumfnou nejen většinu pláží Španělska, ale i celého pobřeží Středozemního moře. Patří mezi ně akreditované městské pláže s Modrou vlajkou (Playa se San José, Agua Amarga, San Miguel) i panenské pláže v neporušené přírodě, kam se dostanete pouze pěšky či na kole (Playa de los Muertos, Playa de Mónsul, Playa de los Genovesés, Playazo de Rodalquilar).

7 nejkrásnějších pláží Costa de Almería pro vaši dovolenou

Playa de los Muertos

Navzdory zlověstnému názvu „Pláž mrtvých“ (podle útoků pirátů v minulosti) je Playa de los Muertos pláž snů, která byla několikrát oceněna jako nejkrásnější pláž Španělska. Přístup na ni není úplně jednoduchý, na pláž vede pouze strmá stezka. Toto místo milují i nudisté (východní část pláže), surfaři (jižní část) a svatební fotografové se svými klienty (kdekoliv).

Playa de las Negras

Nádherná Playa de las Negras s tmavším sopečným pískem a oblázky se díky průzračné vodě a množství podmořského života stala oblíbeným místem pro potápění a šnorchlování.

Playa de los Genoveses

Panenská zátoka Playa de los Genoveses s jemným zlatým pískem se ukrývá v přírodním parku Cabo de Gata. Jediný způsob, jak se k ní dostat, je pěšinou mezi levandulovými keři.

Playa de los Muertos, Costa de Almería, Španělsko
Playa de los Genoveses, Costa de Almería

Playa Agua Amarga

Nádherná pláž Playa Agua Amarga ve městě Níjar se skvělým vybavením i přístupem je ideální rodinnou pláží.

Playa de Mónsul

Díky filmům, které se tu natáčely (Indiana Jones), je Playa de Mónsul s charakteristickým skalnatým výběžkem, jemným pískem a průzračnou vodou ikonickou pláží Cabo de Gata.

Playas Mojácar

Playas Mojácar, 17 km nádherných pláží pokrytých jemným zlatavým pískem v oblasti Mojácar, jsou ideálním místem k odpočinku i aktivitám.

Playa Agua Amarga, Costa de Almería
Playa de Mónsul, Costa de Almería
Mojácar playa, Costa Almería

Playa Aguadulce

Playa Aguadulce, jedna z nejnavštěvovanějších pláží Almeríe u letoviska Roquetas de Mar, je perfektní pro rodiny s dětmi, skupiny přátel i sportovce.

Věděli jste? Costa de Almería je vyhlášeným rájem nudistů. Jejich centrem se stala Vera Playa Naturista s obrovskou nudistickou komunitou. Můžete se tu koupat, slunit, sportovat a procházet se celý den nazí, bez oblečení se můžete vydat i do kaváren, restaurací a hotelů v blízkosti pláže.

Otázky a odpovědi ke koupání na Costa de Almería

Jaké jsou pláže na Costa de Almería?
Kde najít nejkrásnější pláže na Costa de Almería?
Jsou některé pláže na Costa de Almería vhodné i pro nudisty?
Na kterých plážích na Costa de Almería se dá surfovat?