Aktivní dovolená na Costa de Almería: sport, památky i filmové kulisy

Slunění, odpočinek na pláži a koupání v čistém moři je ideální relaxace, někteří ovšem k dokonalému prožití dovolené potřebují i sportovní aktivity. Andaluská Costa de Almería má určitě co nabídnout – od plážových a vodních sportů přes potápění až po cestování po zajímavých místech a památkách.

Pevnost Alcazaba, Costa de Almería, Španělsko

Sportování na pláži i ve vodě na Costa de Almería

Costa de Almería je jedním z nejlepších míst Španělska pro kitesurfing. Vypravte se do Roquetas de Mar, Aguadulce, Los Genoveses či Almerimaru, kde si půjčíte vybavení i koupíte lekce s instruktorem. Nezapomenutelným zážitkem je potápění a šnorchlování, zvláště v oblasti Cabo de Gata. Zkuste Playa de los Muertos, Cala de los Amarillos nebo Cala del Toro.

Výlety na mořském kajaku podél pobřeží s pozorováním ryb a přestávkami na koupání a šnorchlování v malých zátokách zaručí skvělou zábavu i pro starší děti. Vyzkoušet můžete i paddleboard, šlapadla, plážový volejbal, golf nebo výlety na katamaránu.

Národní park Cabo de Gata-Nijar, Costa de Almería
Výlet na mořském kajaku, Costa de Almería, Španělsko

Zajímavá místa v Costa de Almería

  • Město Almería a jeho památky: pevnost Alcazaba (z arabského al Kasbah, „citadela“) s opevněním, zahradami a úžasným panoramatickým výhledem, jedinečný příklad katedrální pevnosti ze 17. století Encarnacion, muzeum Almería s největší sbírkou archeologických nálezů nebo Plaza de Toros, býčí aréna postavená v roce 1888 pro téměř 10 000 diváků.
  • Poušť Tabernas a andaluský „Hollywood“: Tabernas, jediná skutečná poušť v Evropě, kde slunce svítí 3 000 hodin ročně a teploty se pohybují od -5 do 48 °C, je oblíbeným místem filmařů (Tenkrát na Západě, Indiana Jones, Exodus). Westernová městečka patří k populárním turistickým atrakcím.
  • Akvárium Roquetas de Mar: největší akvárium v Andalusii s více než tisícem exemplářů a ukázkou různých biotopů mořských živočichů.
Katedrála Almería, Costa de Almería, Španělsko
Filmová vesnice Fort Bravo v poušti Tabernas, Costa de Almería, Španělsko

Tipy na výlety v Costa de Almería

  1. Aquaparky Mario Park v Roquetas de Mar a AquaVera ve městě Vera Playa.

  2. Staré město Mojácar s úzkými dlážděnými uličkami a architekturou v maurském stylu.

  3. Přírodní park Cabo de Gata, maják, větrné mlýny, vodní cisterny a rybářské vesničky (Isleta del Moro, Las Negras), kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody.

  4. Salinas v Roquetas de Mar s kolonií růžových plameňáků.

Mojácar, Costa de Almería, Španělsko
Plameňáci na Las Salinas, Costa de Almería

Noční život a nákupy na Costa de Almería

Nejlepším místem pro noční život je město Almería se spoustou barů a diskoték, ale živo je i v Mojácaru nebo Roquetas de Mar. Stačí najít některý z mnoha chiringuitos podél pláže, poslechnout si živou hudbu a nechat se unášet rytmy flamenca.

Až budete vybírat dárek z dovolené, zkuste terakotovou keramiku, pletené košíky, pestrobarevné koberečky zvané jarapas nebo vynikající olivový olej.

Andaluské jarapas, Costa de Almería
Pochoutky připravované v jenom z mnoha plážových chiringuitos v Andalusii

Otázky a odpovědi k aktivitám na Costa de Almería

Co dělat na Costa de Almería?
Co navštívit na Costa de Almería?
Jaké jsou nejzajímavější historické památky ve městě Almería?