Pláže Gran Canarie: největší rozmanitost ze všech Kanárských ostrovů

Gran Canaria má desítky fantastických pláží, od saharské nádhery Maspalomas přes karibský nádech Anfi až po divoké Güigüí a přírodní jezírka ve vulkanické hornině. Některé jsou plně vybavené pro lenošení i sportovní aktivity, jiné jsou hodiny vzdálené od jakékoliv civilizace. Pláže Gran Canarie patří k nejkrásnějším ve Španělsku, mnohé z nich každoročně získávají ocenění Modrá vlajka.

Pláž Amadores, Gran Canaria, Španělsko

Zlatý písek, oblázky i skalnatá jezírka. Vyberte si!

  • Nejznámější a nejkrásnější pláže ostrova najdete na jižním a východním pobřeží Gran Canarie. Typický je pro ně jemný zlatý i černý písek a teplé, klidné, křišťálově čisté vody. Zdejší pláže jsou skvělé pro rodiny s malými děti i fanoušky nejrůznějších vodních sportů a aktivit.
  • Pláže na severu a západě mají jiný charakter: skalnaté západní pobřeží s impozantními útesy, které se místy vypínají až do výšky 1000 metrů nad mořem, ukrývá malé zátoky s tmavým pískem a oblázky i romantická jezírka ve vulkanických skalách. Jsou to krásné divoké pláže v čisté přírodní podobě, daleko od zástavby.

6 pláží na Gran Canarii, které během zájezdu stojí za návštěvu

Las Canteras

Jedna z nejkrásnějších městských pláží v Evropě. 3,5 km dlouhý úsek zlatého písku se rozkládá přímo v srdci města Las Palmas. Pláž je chráněna útesem, je bezpečná pro koupání a ideální pro děti i milovníky surfování i šnorchlování. Podél plážové promenády najdete spoustu restaurací, kaváren a barů.

Anfi del Mar

Nádherná umělá pláž Anfi del Mar na jihu Gran Canaria nedaleko Mogánu nabízí velejemný bílý písek, pozvolně klesající břeh, moře klidné jako v bazénu, výhled na palmy a rozvinutou infrastrukturu, slunečníky, lehátka, sprchy i občerstvení.

Pláž Canteras, Gran Canaria, Španělsko
Pláž Anfi, Gran Canaria, Španělsko

Maspalomas/Playa del Inglés

Největší ostrovní pláž Maspalomas s ikonickými zlatými dunami je tak rozlehlá, že bez ohledu na množství turistů nikdy není přeplněná. Spolu s přilehlou pláží Playa del Inglés měří přes 6 kilometrů a zahrnuje různé ekosystémy, což z ní učinilo chráněnou přírodní rezervaci a zastavilo výstavbu dalších resortů. Známou nudistickou část najdete zhruba uprostřed pláže vedle největších dun.

Mogán

Další krásná umělá pláž u okouzlujícího letoviska Puerto de Mogán, kterému se kvůli síti kanálů přezdívá Kanárské Benátky. 200 metrů dlouhou pláž, pokrytou jemným pískem ze Sahary, obklopují vysoké útesy, které ji chrání před větrem a vlnami. Playa de Mogán je skvělou rodinnou volbou, přímo u pláže najdete spoustu možností k občerstvení i zapůjčení šlapadel apod.

Playa del Ingles, Gran Canaria, Španělsko
Pláž Mogán, Gran Canaria, Španělsko

Puerto Rico

První z umělých pláží na Gran Canarii, pláž Puerto Rico s karibskou atmosférou, oslňuje bílým pískem, palmami a tyrkysovou klidnou vodou. Oblast s nedalekým letoviskem Puerto Rico je jedním z nejslunnějších míst na Gran Canarii a její příznivé klima je sázkou na jistotu jak pro opalování, tak pro akční vodní aktivity po celý rok.

Amadores

Nádherná pláž ve tvaru mušle s jemným „karibským“ pískem a tyrkysovou klidnou vodou, lemovaná bary, obchody a restauracemi, je jednou z nejlepších pláží na Gran Canaria pro rodiny. Playa Amadores je další z dokonalých umělých pláží, chráněná vlnolamy, s asistencí plavčíků a vynikající infrastrukturou.

Pláž Puerto Rico, Gran Canaria, Španělsko
Pláž Amadores, Gran Canaria, Španělsko

Přírodní jezírka

Specialitou vulkanických ostrovů v Atlantiku jsou kromě krásných pláží i přírodní lávová jezírka a laguny, kde se dá nádherně vykoupat v křišťálové vodě, chráněné před vlnami. Na Gran Canarii najdete tyto „charcos“ hlavně na severozápadním skalnatém pobřeží. Vyzkoušejte např. Roque Prieto, Charco de San Lorenzo, Las Salinas apod.

Náš tip: Hledáte na Gran Canarii skutečně panenskou pláž? Doporučujeme pláž Güigüí na západě, nedotčený ráj v biosférické rezervaci Gran Canaria, ukrytý mezi útesy. Vzhledem k obtížnějšímu přístupu je pláž téměř prázdná a tím pádem se stala jednou z nejcennějších nudistických pláží na ostrově.

Přírodní jezírko Las Salinas, Agaete, Gran Canaria, Španělsko
Pláž Güigüí, Gran Canaria, Španělsko

Otázky a odpovědi ke koupání na Gran Canarii

Jaké pláže má Gran Canaria?
Kde jsou nejhezčí pláže na Gran Canarii?
Které pláže na Gran Canarii jsou nejkrásnější?
Je na plážích Gran Canaria povolený nudismus?