Aktivity na Gran Canarii: co vidět, prožít a navštívit

Díky svému příznivému klimatu a neobyčejně rozmanité krajině je Gran Canaria ideálním místem pro provozování nejrůznějších aktivit. Sportovci tu najdou skutečný ráj pro vodní sporty, potápění, pěší turistiku, horolezectví, jízdu na horském kole nebo golf. Pokud se zajímáte o umění a historii, na Gran Canarii najdete množství památek, muzeí a galerií a budete okouzleni krásnými koloniálními městy i horskými vesničkami s tradiční architekturou Kanárských ostrovů.

Vesnice Artenara, nejvyšší horská vesnice Gran Canarie, Španělsko

Neoblíbenější sporty na dovolené na Gran Canarii

Surfování

Gran Canaria není tak známá pro surfování jako Fuerteventura nebo Tenerife, přesto tu najdete několik skvělých míst. Většina nejlepších surfařských spotů leží podél severního pobřeží, např. La Cicer nebo El Confital v Las Palmas de Gran Canaria.

Windsurfing, kitesurfing

Ideální oblastí pro windsurfing na Gran Canarii je východní pobřeží díky konzistentním pasátům. Nejlepší podmínky i školy najdete v letovisku Pozo Izquierdo.

Potápění a šnorchlování

Průzračná voda, lávové jeskyně a spousta ryb dělají z Gran Canarie parádní potápěčskou destinaci. Pláže na jihu jsou ideální pro začátečníky, pokročilí mohou vyzkoušet východní pobřeží (El Cabron).

Paddleboarding

Stále oblíbenější vodní sport, se kterým můžete prozkoumat skrytá místa a procvičit si fyzičku. Nejlepší podmínky najdete na jihu a kolem hlavního města, např. na plážích Las Canteras nebo Anfi.

Golf

Gran Canaria patří k vyhlášeným golfovým destinacím s 8 golfovými hřišti, které patří k nejkrásnějším a nejstarším ve Španělsku. Nejlepší hřiště najdete v jižní části ostrova (Anfi Tauro Golf, Lopesan Meloneras Golf a Maspalomas Golf).

Mezi další oblíbené sporty patří např. padákové létání, sportovní rybolov, plachtění, horolezectví, pěší turistika, jízda na kole.

Surfaři na pláži Cicer, Las Palmas, Gran Canaria, Španělsko
Golfové hřiště na Gran Canarii, Španělsko

Co vidět během zájezdu na Gran Canarii: tipy na výlety

Městečko Firgas

Horské městečko s proslulým „Paseo de Canaria“, stupňovitým vodopádem uprostřed chodníku, lemovaném mozaikovými sedátky.

Vesnice Teror

Navzdory názvu jde o jednu z nejpůvabnějších vesnic ostrova s nádhernou tradiční kanárskou architekturou a bazilikou Nuestra Señora del Pino.

Vesnice Fataga

Okouzlující horská vesnice, hřadující na strmém skalnatém výběžku uprostřed palmového háje, jedno z nejkrásnějších míst na Gran Canarii.

Klášter Valerón

Jedno z nejpozoruhodnějších archeologických nalezišť na Kanárských ostrovech, ve skutečnosti se jedná o obrovskou kolektivní jeskynní sýpku, kterou původní obyvatelé vytesali do sopečné skály pro skladování obilovin. Valerón se skládá z více než 350 dutin, vzájemně propojených na různých úrovních.

Roque Nublo

Pozoruhodný sopečný monolit tyčící se ve středu ostrova, třetí nejvyšší vrchol Gran Canarie, poskytuje z nadmořské výšky 1 813 metrů nádherný 360° výhled na měsíční krajinu obklopující masiv. Výšlap na vrchol není náročný a patří k oblíbeným výletům na Gran Canarii.

Vesnice Tejeda

Typická kanárská horská vesnice Tejeda s obílenými domy leží pod skálou Roque Nublo. V místním Museo de las Tradiciones se můžete seznámit s tradičním venkovským životem a zvyky.

Vesnice Firgas s kaskádovým vodopádem, Gran Canaria, Španělsko
Skalní sýpky Cenobio Valerón, Gran Canaria, Španělsko

Festivaly a slavnosti na Gran Canaria

Nenechte si ujít karnevalové slavnosti na Gran Canarii. Karnevaly v Las Palmas de Gran Canaria a téměř ve všech vesnicích na ostrově začínají v lednu. Obec Tejeda slaví 3. a 4. února tradiční Mandlový festival, kdy se ulice zaplní stánky s vyhlášeným mandlovým pečivem. Vesnice Agaete slaví 4. srpna Rama Festival na počest Virgen de Las Nieves. Oslavy, při kterých tančí v ulicích tisíce lidí, následuje druhý den pouť s průvodem, nesoucím světici do farního kostela Nuestra Señora de la Concepción.

Zábava s dětmi na Gran Canarii

  • Nejznámější mezi mnoha zábavními parky na Gran Canarii je velký aquapark Aqualand v Maspalomas, který vedle tradičních vodních atrakcí nabízí animační programy a show s lachtany.
  • Druhým z  vodních parků na Gran Canarii je Lago Taurito Oasis v Playa Taurito. Má největší (1350 m2) bazén se slanou vodou na Gran Canaria. Parky jsou otevřeny celoročně, 7 dní v týdnu.
  • Navštívit můžete i Sioux City Park, bývalé filmové studio přestavěné na zábavní park s atmosférou divokého západu, westernovým městečkem, jízdou na ponících a bankovní loupeží.
  • Amadores Fun Park, vodní park přímo na Playa Amadores s různými skluzavkami a skákacími hrady ve vodě spolehlivě zabaví děti na celé odpoledne.
Vesnice Teror, Gran Canaria, Španělsko
Vesnice Tejeda, Gran Canaria, Španělsko

Náš tip: Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou na Gran Canarii? Nebo by se vám více líbily další Kanárské ostrovy, např. Fuerteventura, Tenerife nebo Lanzarote?

Otázky a odpovědi k aktivitám na Gran Canarii

Jaké jsou možnosti sportování na Gran Canarii?
Kam se vydat na Gran Canarii na výlet?
Jsou na Gran Canarii zábavní parky pro děti?
Jaký je noční život na Gran Canarii?