Fuerteventura

Dovolená na ostrově bílých pláží a písečných dun

Vítejte na Fuerteventuře!

Fuerteventuru, druhý největší ostrov Kanárských ostrovů, najdete v Atlantském oceánu sotva 100 km od pobřeží afrického Maroka. Ostrov oslňující bílými plážemi, svěžím větrem a průzračnou vodou je ideálním místem k dovolené pro všechny milovníky slunce a všech druhů vodních sportů, zvláště windsurfingu a potápění.

Fuerteventura, jedna z biosférických rezervací Španělska, je plná překvapení i mimo své famózní pláže. Stačí se vydat po stezkách magickou sopečnou krajinou, obdivovat západy slunce nad zlatými dunami, navštívit vesnice, kde čas plyne jiným tempem, nebo ochutnávat skvělou místní kuchyni plnou čerstvých ryb a plodů moře.
 

6 důvodů, proč strávit dovolenou na ostrově Fuerteventura

  1. Písečné pláže – s téměř 150 km pláží pokrytých jemným bílým pískem budete mít jediný problém: rozhodnout se, kterou si vybrat.
  2. Dokonalé počasí – podnebí na Fuerteventuře je suché, teplé a příjemné. Po celý rok není ani příliš horko, ani zima. I v nejteplejších měsících (červenec, srpen, září) denní teploty nepřekračují 30 °C a voda má kolem 21 °C.
  3. Vítr a vlny – díky celoročnímu větru má Fuerteventura perfektní podmínky pro všechny druhy surfování po celý rok.
  4. Jedinečná krajina – zvlněný sopečný reliéf Fuerteventury s přírodními parky a dvěma stovkami značených stezek je skvělým terénem pro pěší turistiku, jízdu na kole a další zajímavé aktivity.
  5. Hvězdné nebe – díky minimálnímu znečištění a vynikajícím vlastnostem pro pozorování hvězdné oblohy se Fuerteventura pyšní certifikátem Starlight Reserve. Už kvůli neuvěřitelné hvězdné obloze ostrov stojí za návštěvu.
  6. Jídlo – kromě čerstvých ryb a specialit kanárské a španělské kuchyně ostrov proslul jedinečným gastronomickým produktem: sýrem „queso majorero“ z mléka místního kozího plemene s chráněným označením původu.
Pláž Morro Jable
Betancuria, Fuerteventura, Španělsko
Festival kitesurfingu v Corraleju

Letoviska pro vaši dovolenou na Fuerteventuře

Las Playitas

Malebná rybářská vesnice Las Playitas na jihovýchodě ostrova vás okouzlí tradičními bílými domy a pobřežní promenádou s mnoha restauracemi, kde můžete ochutnat čerstvé úlovky. Rozlehlá pláž, pokrytá tmavým sopečným pískem, je perfektní pro lenošení, koupání i vodní sporty. Blízký maják La Entallada nabízí úžasný výhled na moře a horskou oblast Cuchillos de Vigán.
 

Jandía

Úzký poloostrov Jandía na jihozápadním konci Fuerteventury s přírodní rezervací a písečnými plážemi je podle mnoha návštěvníků nejkrásnějším místem ostrova na dovolenou. Mezi neodolatelná místa patří pláž Cofete nebo maják Jandía.
 

Corralejo

Letovisko Corralejo najdete na severu Fuerteventury naproti ostrůvku Lobos. Původně malá rybářská vesnice se proměnila v jedno z nejrušnějších letovisek na Kanárských ostrovech s přístavem a aquaparkem. Místní pláže s bílým pískem nabízejí skvělé podmínky pro surfing a kitesurfing, atmosféra starého města je ideální pro klidné procházky a ochutnávky vína a čerstvých ryb v místních restauracích.
 
Duny v národním parku Corralejo, Fuerteventura, Španělsko

Costa Calma

Turistické městečko Costa Calma v blízkosti přírodní přehrady Jandía je dokonalou oázou uprostřed pouštní krajiny na jihu Fuerteventury. Široká pláž, plná skrytých zákoutí, je vyhledávaná k relaxaci i vodním sportům, hlavně windsurfingu a kitesurfingu. Rodiny s dětmi ocení i blízkost největšího zábavního parku na Fuerteventuře „Oasis Wildlife“.
 

Caleta de Fuste

Klidné krásné letovisko, vzdálené pouhých 7 km od letiště, je první volbou pro rodinnou dovolenou na Fuerteventuře s dětmi a pro všechny, kteří hledají klid a pohodu. Kromě pláže se zlatým pískem, chráněné před vlnobitím a proudy, nabízí Caleta de Fuste spoustu aktivit pro celou rodinu
Náš tip: Láká vás dovolená na Fuerteventuře? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 
Bungalovy v Costa Calma na Fuerteventuře
Pevnost Fuste, Fuerteventura, Španělsko

Otázky a odpovědi k dovolené na Fuerteventuře

Proč se vydat na dovolenou na Fuerteventuru?
Které jsou nejhezčí oblasti na ostrově Fuerteventura?
Pro koho je vhodná dovolená na Fuerteventuře?
Kde leží Fuerteventura a jak vypadá?

Mapa - Fuerteventura

Nejlépe hodnocené hotely - Fuerteventura