Pláže ostrova Fuerteventura: bílý písek, vítr a vlny

Málokde najdete na pár stech kilometrech pobřeží tak velkou koncentraci fantastických pláží jako na Fuerteventuře. Za svůj jemný písek vděčí pláže Fuerteventury blízkosti Afriky a větrnému proudění – písek sem přinášejí pasáty ze Saharské pouště. Průzračné moře je ideální pro vodní sporty a různé aktivity – především surfování, plachtění, vodní lyžování, potápění i sportovní rybaření.
 
Písečná pláž na Fuerteventuře, Španělsko
Více než 150 pláží ostrova, od velkých na severu s nekonečnými dunami přes křišťálově čisté laguny na východě až po divoké větrné pláže na jihu, nabízí zážitky pro každý vkus. Západní pobřeží je rájem útesů a malých zátok s působivými skalními útvary. Na Fuerteventuře je škoda zůstávat jen na jedné pláži.
 

Nejlepší čas pro dovolenou na pláži na Fuerteventuře

Fuerteventura je vynikající destinací pro celoroční dovolenou. Pokud chcete mít jistotu krásného počasí, přijeďte mezi květnem a říjnem. Nejteplejší vodu budete mít v září a říjnu, kdy má Atlantik kolem 22 °C. Nejlepší čas pro surfaře, kitesurfaře a windsurfaře je kdykoliv od dubna do října, ale nejsilnější větry vanou v červenci a srpnu.
 

6 pláží na ostrově Fuerteventura, které stojí za návštěvu

Pláže Corralejo

Letovisko Corralejo je vyhlášené fantastickými plážemi. Nejznámější je skvělé místo pro koupání i windsurfing Playa Grande, 9 km bílého písku mezi pouštními dunami a přírodním parkem Corralejo.
 

Pláž Cofete

Poloostrov Jandía je domovem jedné z nejúžasnějších pláží na Fuerteventuře i v samotném Španělsku, pláže Playa de Cofete. Tato neuvěřitelná pláž, chráněná pohořím přírodního parku Jandía, měří více než 12 km a vzhledem k obtížnému přístupu zůstává divokou a panenskou.
 

Pláž Matorral

Playa del Matorral v chráněné přírodní oblasti má zaslouženou Modrou vlajku díky vynikající čistotě a vysoké kvalitě a množství služeb. Uprostřed pláže stojí majestátní maják Morro Jable, označující hranice nudistické oblasti severně od něj.
 
Pláž Corralejo, Fuerteventura
Pláž Cofete, Fuerteventura, Španělsko
Pláž Matorral, Fuerteventura

Pláže Costa Calma

Nádherné pláže jsou velkou atrakcí letoviska Costa Calma. Pláže na okraji přírodního parku Jandía, otevřené Atlantskému oceánu, jsou divoké, rozmanité a mimořádně oblíbené u surfařů a windsurfařů. Navzdory větru jsou tu ale vlny mírné a umožňují i klidné koupání. Kromě hlavní dlouhé pláže přímo u letoviska tu můžete najít další menší zátoky obklopené útesy.
 

Pláže Sotavento

Panenská, 9 km dlouhá pláž Sotavento patří k nejkrásnějším plážím Evropy. Nachází se na východním pobřeží ostrova Fuerteventura a skládá se z 5 částí: Playa de La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre a Playa de Los Canarios. Pláž se zajímavě mění při odlivu, kdy vytváří obrovskou lagunu, obklopenou bílým pískem.
 

Pláže El Cotillo

Nejoblíbenější pláží v El Cotillo je pláž La Concha s jemným bílým pískem a množstvím plážových barů či Los Lagos na severním konci letoviska, kde vulkanické skály vytvářejí mělké laguny, vhodné a bezpečné i pro malé děti.
 
Playa Barca, Costa Calma
Laguna na pláži Sotavento
Pláž v El Cotillo, Fuerteventura

Otázky a odpovědi ke koupání na Fuerteventuře

Kde jsou nejhezčí pláže na Fuerteventuře?
Jaké pláže má Fuerteventura?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Fuerteventuře?
Jsou na Fuerteventuře nudistické pláže?