Lanzarote

Dovolená jak na jiné planetě

Vítejte na Lanzarote!

Dovolená na Lanzarote vás přenese do země fantazie. Neuvěřitelná krajina se sopečnými krátery, kužely a jeskyněmi jako by pocházela z jiné planety. Lanzarote a jeho atmosféru musíte vidět a prožít aspoň jednou v životě.

Lanzarote je čtvrtým největším ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Spolu s ostrůvkem La Graciosa je i nejsevernějším a nejvýchodnějším bodem souostroví, ležící nejblíže k saharské poušti a téměř paralelně s Agadirem v Maroku. Od pobřeží Španělska je vzdálený cca 1 000 km.

Lanzarote mívá různé přezdívky, např. „Ostrov věčného jara“ kvůli dokonalému počasí nebo „Ostrov 1 000 sopek“. Ve skutečnosti je tu kolem 300 kráterů a sopečných kuželů, ale i to je slušný počet na ostrov o rozloze 862 km² s 58 km délky a 34 km šířky. Celé Lanzarote bylo vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO; kromě sopečné měsíční krajiny tu najdete členité pobřeží s různobarevnými plážemi, vinice, palmy i olivové háje.

Pláž na severu Lanzarote, Španělsko

Proč si vybrat dovolenou na Lanzarote?

  • Perfektní klima – ostrov má celoročně velmi příjemné teploty od 21 °C (leden) do 29 °C (srpen). Navzdory blízkosti k Maroku tu není nikdy příliš horko díky pasátům a mořským proudům.
  • Úžasné pláže – čekají vás všechny barvy písku (bílý, zlatý i černý), lávová skaliska, větrné i chráněné polohy pro klidné koupání i vodní sporty. Na Lanzarote si z rozmanitých pláží vybere opravdu každý.
  • Možnosti sportování a dalších aktivit – vyzkoušejte turistiku, jízdu na kole, potápění, šnorchlování, plachtění, surfing i windsurfing či výpravy za místními atrakcemi, trhy, zábavou a aquaparky.
  • Nadpozemská krajina – sopky, krátery, jeskyně, rozeklané pobřeží, měsíční barevná krajina v NP Timanfaya i tradiční vesnice s úzkými uličkami lemovanými bílými a zelenými domy.
  • Skvělé jídlo a vynikající sopečné víno – španělské speciality, ryby, plody moře, brambory „papas arrugadas“, kůzlečí „guanche baifo“ a místní sopečná vína, která se považují za nejlepší v celém souostroví.

Náš tip: Pustý sopečný ostrov Lanzarote produkuje překvapivě dobrá vína. Vinaři k tomu používají originální metodu: hloubí ve vrstvě sopečného popela trychtýřovité díry, do kterých sází révu a kolem ještě staví půlkruhové stěny z kamení na ochranu před větrem a sopečným popelem. Nejslavnější odrůdou je Malvasia Volcanica, která dává aromatické bílé víno.

Krajina národního parku Timanfaya, Lanzarote
Pláž u Puerto del Carmen, Lanzarote

Kam na dovolenou: nejlepší letoviska na Lanzarote

Arrecife

Arrecife je hlavní město Lanzarote s vřelou atmosférou, autentickým kouzlem, krásným přístavem, kostelíky a nádhernou pláží.

Costa Teguise

Oblíbené přímořské letovisko Costa Teguise je ideální pro relaxaci i provozování windsurfingu v kteroukoli roční dobu. Město má úžasné pláže, spoustu restaurací a kaváren, největší aquapark Lanzarote a také jedno ze dvou golfových hřišť na Lanzarote.

Playa Blanca

Playa Blanca, nejnovější a nejmodernější letovisko na Lanzarote, je proslulé svými plážemi a uvolněnou atmosférou, mnoha hotely všech kategorií a přístavem s nejlepším spojením na ostrov Fuerteventura.

Puerto del Carmen

Letovisko Puerto del Carmen s velkým přístavem, mnoha restauracemi, obchody a nádhernou písčitou pláží Playa Grande je hlavním turistickým centrem Lanzarote.

Náš tip: Láká vás dovolená na Lanzarote? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Vinice na Lanzarote
Jeskyně Jameos del Agua, Lanzarote

Otázky a odpovědi k dovolené na Lanzarote

Proč jet na dovolenou na Lanzarote?
Kde leží Lanzarote a čím je zajímavé?
Která jsou nejhezčí letoviska na Lanzarote?
Jak dlouho trvá let na Lanzarote?

Mapa - Lanzarote

Nejlépe hodnocené hotely - Lanzarote