Aktivity na Lanzarote: co vidět, prožít a navštívit na dovolené

Na to, jaký je Lanzarote malý ostrov, nabízí neuvěřitelné množství aktivit, které si můžete užít; vodní sporty, dobrodružné výlety a outdoorové aktivity od výšlapů ke kráterům sopky až po návštěvu podmořských soch. Díky skvělému klimatu, fantastickým plážím a průzračnému oceánu jsou tu skvělé podmínky pro surfování i potápění a měsíční krajina Lanzarote láká k terénním pěším túrám i horské cyklistice.

Krajina Lanzarote

Vodní sporty na Lanzarote

Jako jeden z největrnějších ostrovů Kanárského souostroví má Lanzarote co nabídnout hlavně surfařům, windsurfařům a kiteboardistům. Zatímco surfaři všech úrovní najdou nejlepší podmínky na Playa de Famara, ideálním místem pro windsurfing je Costa Teguise. Na méně větrných plážích (Playa Flamingo, Caleton Blanco) si můžete půjčit paddleboard nebo kajak.

Skvělé potápění a šnorchlování

Křišťálově průzračná voda Atlantiku s vynikající viditelností a úžasné podmořské krajiny spolu s množstvím mořských živočichů dávají perfektní podmínky pro potápěče a šnorchlaře. Fantastické šnorchlování najdete už nedaleko pobřeží, např. na plážích Playa de Papagayo, Caleton Blanco nebo na Playa Chica u Puerto del Carmen

Co vidět na dovolené na Lanzarote: atrakce a tipy na výlety

Národní park Timanfaya

Nadpozemská vulkanická oblast Montañas del Fuego o ploše 51 km² vznikla v 18. století řadou erupcí. Přístup do této biosférické rezervace UNESCO je možný pouze s průvodcem, např. po 14km trase autobusem kolem vulkánů. Můžete se také najíst v panoramatické restauraci El Diablo postavené Cesarem Manriquem, kde dostanete maso grilované nad sopečným komínem.

Atrakce Césara Manriqueho

Díky umělci a lanzarotskému rodákovi získalo Lanzarote nejen umělecká díla propojující přírodu s uměním, ale i pravidla udržitelného rozvoje a výstavby, která je nízkopodlažní a tradiční. Mezi jeho nejznámější atrakce patří jeskyně Jameos del Agua, Kaktusová zahrada, jezero Martiánez nebo Manriqueho muzeum.

Podmořské muzeum Museo Atlántico

Unikátní galerie v hloubce 12–15 m pod hladinou moře u Playa Blanca obsahuje 10 různých skupin soch, modelovaných podle skutečných obyvatel Lanzarote. Návštěva Museo Atlántico je magickým zážitkem, kvůli kterému stojí za to se potopit.

Surfování na Lanzarote je i pro nejmenší
Kaktusová zahrada Césara Manriqueho na Lanzarote
Sochy v podmořském Museo Atlántico

Jeskyně Lanzarote: Cueva de los Verdes, Jameos del Agua

Jeskyně Lanzarote jsou jedním z největších divů Kanárských ostrovů. Obří lávový tunel, který vznikl po erupci sopky La Corona, vede 6 km ve vnitrozemí a pod mořem ještě dalších 1,5 km. V místech, kde se propadla střecha tunelu, vznikly jeskyně nazývané Jameo. V 17. století sloužily jako úkryt obyvatel před útoky pirátů ze severní Afriky. Můžete navštívit dvě z nich, Jameos del Agua s architektonickými prvky Césara Manrique a Cueva de los Verdes. Najdete je pár kilometrů od Costa Teguise.

Vydejte se lodí na sousední ostrovy

Lanzarote je coby kamenem dohodil od ostrova Fuerteventura, trajektem z Playa Blanca jste tam za 30 minut. Častým cílem bývá přírodní park Corralejo a jeho písečné duny. Panenskou přírodu a nedotčené pláže (Playa de las Conchas) můžete obdivovat na ostrůvku La Graciosa vzdáleném cca 25 minut plavby z přístavu Orzola.

Vinice Lanzarote

Každoroční červnovou událostí na Lanzarote je závod vinicemi Lanzarote Wine Run. Několik tisíc soutěžících se dává na 12 km dlouhou cestu vinařskou oblastí s mnoha zastávkami, během kterých ochutnávají tapas a degustují víno od místních výrobců. Na konci pak na všechny čeká Festival tradiční kuchyně. Vstup je volný pro každého.

Jak se bavit během zájezdu na Lanzarote: slavnosti, festivaly, aquaparky

Máte rádi exotické slavnosti? Zkuste si svůj zájezd na Lanzarote načasovat na dobu některé z mnoha oslav a festivalů.

  • Nejznámější festival začíná 15. září ve vesnici Mancha Blanca na počest patronky Lanzarote, Virgen de los Dolores, zvané „Panna vulkánů“. Na slavnostní pouť se sjíždějí lidé v tradičních krojích z celého ostrova.
  • Carnaval de Lanzarote: únor a březen je na Lanzarote vyhrazený karnevalům s kostýmy, průvody a pouličním veselím. Probíhají ve všech městech Lanzarote, hlavním je karneval v Arrecife.
  • Svátek Virgen del Carmen, patronky města Teguise a ostrova La Graciosa, se slaví 7. – 17. července. Několik dní trvající autentické vesnické slavnosti s hudbou, hrami a sportovním kláním vrcholí námořním průvodem na památku všech, kteří zemřeli na moři.
Jeskyně Cueva de los Verdes, Lanzarote
Pevnost San Jose, Arrecife na Lanzarote
Grilování na sopečném komínu v restauraci El Diablo, Lanzarote

Zábavní a vodní parky pro děti i dospělé

  • Aquapark Costa Teguise je největším vodním parkem na Lanzarote, kde se vedle dětí zabaví i dospělí. Kromě vodních atrakcí nabízí i paintball, zip line, lezeckou stěnu, poníky, motokáry atd.
  • Aqualava v Playa Blanca má atrakce pro malé i velké jako bazén se slanou vodou, skluzavky, tobogány či líná řeka.
  • Dino park, menší vodní a zábavní park s dinosauří tematikou v Playa Blanca, v resortu Paradise Island Hotel, nabízí 7 tobogánů pro dospělé a 4 pro děti.

Náš tip: Rozhodli jste se strávit svoji příští dovolenou na Lanzarote? Nebo by se vám více líbily další Kanárské ostrovy, např. Fuerteventura, Tenerife a Gran Canaria?

Otázky a odpovědi k aktivitám na Lanzarote

Kam se vydat na Lanzarote na výlet?
Jak zabavit děti na Lanzarote?
Jaké jsou možnosti sportování na Lanzarote?
Jaký je noční život na Lanzarote?