Gran Canaria

Pohádková dovolená na nejmenším kontinentu

Vítejte na Gran Canarii!

Gran Canaria je perlou Kanárského souostroví. Je tak rozmanitý, že dostal přezdívku „nejmenší kontinent“. Během jediného dne si tu můžete užít nádherné pláže, poušť s dunami jako na Sahaře, vysoké hory s původními borovými lesy, deštný prales s vodopádem, strmé útesy, kaňony i vulkanické kaldery. Stejně jako ostatní Kanárské ostrovy u západního pobřeží Afriky, má Gran Canaria perfektní „jarní“ klima po celý rok.

Ostrov přitahuje návštěvníky z mnoha důvodů: pro své slunce, pláže, přírodu, španělskou kuchyni, možnost sportování po celý rok, historické dědictví, kulturní nabídku nebo jen únik od šedivých dní evropského podzimu a zimy. Gran Canaria je na dovolenou ideální pro každého, pro rodiny s dětmi, páry, sportovní nadšence i milovníky přírody.

Puerto de Mogán, Gran Canaria, Španělsko

7 důvodů, proč strávit dovolenou na Gran Canarii

  1. Idylické počasí: Ostrov má perfektní klima po celý rok: horké od dubna do září a mírné od října do března. Teploty neklesají pod 20 °C, v zimě se pohybují průměrně kolem 23 °C.
  2. Krásné pláže: Rozlehlé kilometrové pláže s jemným zlatým pískem, skalnaté zátoky s oblázky nebo přírodní vulkanická jezírka, na Gran Canarii si vybere každý: rodiny, individualisté i nudisté.
  3. Fantastická příroda: Od písečných dun na jihu v Maspalomas po útesy na severozápadě, vysoké hory (Pico de las Nievas, 1949 m), rokle, kaňony (Fataga), vulkanické kaldery i vavřínový prales s vodopádem (Azuaje Ravine).
  4. Skvělé jídlo: Skvělá kuchyně obsahuje pestrou směs chutí Latinské Ameriky, Afriky, Španělska a Středomoří. Ochutnejte kávu z údolí Agaete, místní rum z palírny v Arehucas, tradiční rybí polévku caldo de pescado nebo „vrásčité“ brambory.
  5. Historické památky: Ostrov je plný architektonických skvostů (Tirajana, Agüimes, Arucas), muzeí (El Museo Canario, Casa de Colón v Las Palmas) i archeologických parků.
  6. Horské vesničky s tradiční kanárskou venkovskou architekturou: Za návštěvu stojí např. Tejeda, Fataga s palmovým hájem a obílenými domy nebo Artenara, nejvyšší horská vesnice na ostrově.
  7. Ráj vodních aktivit, golfu i pěší turistiky: Kromě oblíbeného surfování, potápění nebo 215 turistických stezek můžete vyzkoušet špičková golfová hřiště.
Pohoří ve vnitrozemí, Gran Canaria, Španělsko
Nabídka plodů moře, Gran Canaria, Španělsko

Nejhezčí letoviska pro dovolenou na Gran Canarii

Playa del Ingles

Populární letovisko Playa del Ingles na jihu, vzdálené jen 30 km od letiště Las Palmas, je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, páry i sportovce. Letovisko láká na perfektní ubytování, vybavení, pestrý noční život a hlavně na zlatou písečnou pláž.

Puerto de Mogán

Malebný přístav na jižním pobřeží Gran Canaria je okouzlující rybářskou vesnicí a zároveň luxusním letoviskem pro náročnější turisty, kteří dávají přednost klidnému prostředí. Díky své atmosféře, krásným barevným domům a síti kanálů a mostů je Puerto de Mogán přezdívaný „Malé Benátky“.

Puerto de Mogán, Gran Canaria, Španělsko
Maspalomas, Gran Canaria, Španělsko

Las Palmas de Gran Canaria

Kosmopolitní hlavní město Las Palmas, založené v roce 1478, s mnoha historickými památkami, starou čtvrtí Vegueta (UNESCO), nákupními a zábavními centry, bary a restauracemi a také s jednou z nejhezčích pláží Španělska, oblíbenou u surfařů.

Maspalomas

Letovisko Maspalomas na jihu plynule navazuje na městečko Playa del Inglés a novou zónu Meloneras. Jeho dominantou jsou jedinečné písečné duny, chráněné jako zvláštní přírodní rezervace. Na Maspalomas můžete najít nejstarší golfové hřiště na celém souostroví.

Puerto Rico

Prázdninové letovisko Puerto Rico na jihozápadním pobřeží je jedním z míst s nejlepším klimatem ve Španělsku. Bílé budovy šplhají po svahu hory kolem krásné pláže, moře je klidné po celý rok a přístav je ideálním výchozím bodem pro výlety za delfíny. V nočních hodinách ožívá Puerto Rico čilým životem.

Taurito

Klidná turistická oblast Taurito na jihozápadě, mezi Puerto Rico a Puerto de Mogán, v krásném prostředí s písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Rodiny s dětmi potěší aquapark Lago Oasis Waterpark, jediný s mořskou vodou na Gran Canarii.

Rybářský domek, Agaete, Gran Canaria, Španělsko
Vesnice Tejeda, Gran Canaria, Španělsko

Náš tip: Láká vás dovolená na Gran Canarii? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute a last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Gran Canarii

Kde leží Gran Canaria a jak vypadá?
Pro koho je vhodná dovolená na Gran Canarii?
Proč se vydat na dovolenou na Gran Canaria?
Která jsou nejhezčí letoviska na Gran Canarii?
Jak dlouho trvá let na Gran Canarii?

Mapa - Gran Canaria

Nejlépe hodnocené hotely - Gran Canaria