Tenerife

Dovolená na ostrově tisíce zážitků

Vítejte na Tenerife!

Na kouzelném ostrově Tenerife se budete cítit jako v pohádce. Divoká příroda připomínající filmové kulisy, sopky, rokle, útesy, průzračný oceán, neuvěřitelné hvězdné nebe, kulinářské zážitky i spousta slavností včetně známého karnevalu dělají z Tenerife turistický ráj.

Vavřínové lesy, vysoké hory, velkolepé pobřeží

Španělský ostrov Tenerife je největším ostrovem Kanárského souostroví i celé Makaronésie (navíc ještě Kapverdy, Azory, Madeira). Leží v Atlantickém oceánu asi 320 km východně od pobřeží Maroka. Mezi přírodní divy tohoto vulkanického ostrova patří např. národní park Teide (UNESCO) se sopkou Pico del Teide (3 715 m) nebo pohoří Anaga na severovýchodním výběžku ostrova s původním vavřínovým lesem (biosférická rezervace UNESCO).

Pobřeží Tenerife
San Cristobal de la Laguna, UNESCO, Tenerife

7 důvodů, proč jet na dovolenou na Tenerife

  1. Počasí: na Tenerife, známém i jako „Isla de la eterna primavera“ (Ostrov věčného jara), vás čeká nejlepší klima pro dovolenou na pláži s více než 3 000 hodinami slunečního svitu ročně.
  2. Skvělé koupání: písečné i skalnaté pláže na Tenerife jsou perfektní pro odpočinek i aktivity v průzračných atlantických vodách.
  3. Turistický ráj: uchvátí vás úžasná sopečná krajina jako z jiného světa, rokle a útesy, mlžný subtropický prales, množství turistických tras všech úrovní obtížnosti.
  4. Žádná nuda: potápění, golf, sledování delfínů, surfování – na Tenerife díky obrovské nabídce aktivit můžete podnikat spoustu věcí v jakoukoliv roční dobu.
  5. Zábava: využijte zábavní parky a aquaparky pro malé i velké, slavnosti a karnevaly, noční život i nakupování v tradičních tržnicích.
  6. Pozorování hvězd: pro minimální světelné znečištění v kombinaci s vysokou nadmořskou výškou a čistým vzduchem je Tenerife zařazené mezi certifikované turistické destinace Starlight.
  7. Vynikající kuchyně: ochutnejte vše od tradičních španělských a katalánských specialit s nádechem afrických a arabských vlivů až po tradiční „guanchinche“.

Náš tip: Přemýšlíte, kdy je nejlepší čas k návštěvě Tenerife? Pro plážové aktivity jeďte kdykoliv od března do října. Mírné zimní měsíce jsou ideální pro turistiku a poznávání ostrova. Únor je na Tenerife časem karnevalu (v Santa Cruz je druhý největší karneval na světě). Během jara můžete sledovat velryby a sbírat pomeranče. Denní teploty v zimě jsou velmi mírné, s maximy kolem 21 °C v lednu a únoru, v létě s maximy kolem 28–29 °C (v červenci až září).

Pláž Bollullo
Přírodní jezírko, Tenerife

Letoviska pro vaši dovolenou na Tenerife

Buenavista del Norte

Jedna z nejmalebnějších částí ostrova Buenavista del Norte leží na severozápadním okraji Tenerife. Město, založené v 16. století, přitahuje turisty koloritem úzkých uliček, kouzelným pobřežím s mnoha zátokami i nabídkou sportovních aktivit.

Candelaria

Obec Candelaria na jihovýchodě Tenerife je hlavním poutním místem ostrova díky soše patronky Kanárských ostrovů Panně Marii Candelárské (Virgen de la Candelaria), která se nachází v místní bazilice. Okolí je plné skrytých jeskyní a kouzelných přírodních pláží s krásnou promenádou.

El Médano

Bohémské letovisko El Médano na jižním pobřeží je rájem pro surfaře, bodyboardisty a windsurfaře a ideálním letoviskem pro všechny, kteří se chtějí vyhnout hlavním turistickým oblastem.

Guia de Isora

Guia de Isora je krásné místo s historickou čtvrtí, mnoha památkami, tradiční kanárskou architekturou i nádhernými plážemi.

Observatoř u Pico del Teide, Tenerife
Opičí park, Tenerife

Santa Cruz de Tenerife

Živé hlavní město Santa Cruz se Tenerife je plné památek, obchodů, restaurací, muzeí i galerií a místo konání slavného karnevalu. Poblíž leží jedna z nejkrásnějších pláží ostrova Las Teresitas.

Puerto de la Cruz

Původně rybářský přístav Puerto de la Cruz si dodnes zachoval autentický ráz a je oblíbený pro malebnou historickou čtvrť i nekonečné pobřeží, ideální pro dlouhé procházky i aktivní turistiku.

Los Cristianos

Oblíbené letovisko Los Cristianos na slunném jihu Tenerife je jedním z nejlepších míst pro spojení relaxace se zábavou. Oceníte jak krásné pláže, tak i restaurace se specialitami z čerstvých ryb a obchody místních řemeslníků.

Los Gigantes

Odlehlé letovisko Los Gigantes v západní části ostrova Tenerife vás uchvátí krásou nedotčené přírody, obřími skalními útvary i pláží s tmavým třpytivým pískem a jasně modrou vodou.

Puerto de la Cruz, Tenerife
Přírodní bazének u Los Gigantes

Náš tip: Láká vás dovolená na Tenerife? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Tenerife

Proč si vybrat dovolenou na Tenerife?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Tenerife?
Jak dlouho se letí z ČR na Tenerife?

Mapa - Tenerife

Nejlépe hodnocené hotely - Tenerife