Pláže na Tenerife: písek všech barev, přírodní bazénky a vysoké útesy

Nejoblíbenější aktivitou na Tenerife je ležení na pláži. Tento způsob relaxace spolu s koupáním v krystalicky čisté vodě splňuje pro většinu návštěvníků představu dokonalé dovolené. Vzhledem k tomu, že Tenerife je sopečný ostrov, najdete tu převážně pláže s černým vulkanickým pískem, ale překvapit vás mohou i široké zlaté pláže, na které byl jemný písek dopraven ze saharské pouště.

Pláž La Tejita, Tenerife

Nejlepší doba pro dovolenou na pláži na Tenerife

Klima Kanárských ostrovů je ideální pro milovníky pláží. Opalování, koupání a vodní sporty si můžete užít kdykoliv v roce. Ideální čas na plážovou dovolenou začíná už v březnu a s nejteplejšími měsíci červencem a srpnem pokračuje až do listopadu. Průměrná teplota vody u Tenerife se pohybuje od 19,5 °C v březnu do 24,5 °C v září. I v listopadu si ale moře udržuje průměrnou teplotu 22,5 °C.

Typy pláží na Tenerife od severu na jih

Ať je vaše představa ideální pláže jakákoliv, na Tenerife ji najdete.

  • Živé pláže s jemným, zlatavým pískem a klidnou vodou se nacházejí v hlavních turistických centrech na jihu ostrova. Ty nejznámější bývají plné aktivit, služeb a v sezóně i lidí.
  • Dále od měst, často roztroušené podél pobřeží, se rozprostírají nádherné divoké pláže s dramaticky černým sopečným pískem.
  • Severní pobřeží kromě toho nabízí i malé skalnaté zátoky, vytvarované do úžasných přírodních jezírek a bazénků, chráněných před velkými vlnami.

Čistotu a krásu pláží Tenerife dokazuje i 14 udělených „modrých vlajek“.

Top pláže na Tenerife – nejhezčí pláže severního pobřeží

Las Teresitas

Perla Tenerife, emblematická pláž ostrova a jedna z nejkrásnějších pláží Španělska má 1,5 km dlouhý oblouk jemného zlatého písku s nádhernými palmami a umělým útesem, který zajišťuje klidné moře bez ohledu na směr větru. Samozřejmostí jsou lehátka, sprchy, restaurace i sportovní vybavení. Pláž má ideální podmínky pro šnorchlování, umělý útes je domovem mnoha barevných ryb.

El Bollullo

Jen 30 minut chůze od Puerto de la Cruz najdete El Bollullo, jednu z nejkrásnějších pláží na Tenerife. Tuto přírodní pláž obklopují dramatické útesy, pokrývá jemný lávový písek a omývá intenzivně tyrkysová voda, občas s většími vlnami.

Pláž Las Teresitas, Tenerife
Pláž El Bollullo

Playa Jardín

Téměř 700 m dlouhá městská pláž v letovisku Puerto de La Cruz je jednou z pláží Tenerife, oceněných Modrou vlajkou. Je to rušná pláž s jemným černým pískem, obklopená krásnou promenádou s exotickou vegetací a množstvím restaurací a barů.

Jezírka „Charcos“

Přírodní jezírka v sopečných skalách s průzračnou a teplou vodou poskytují neobyčejný zážitek z plavání i šnorchlování. Většinu z nich najdete na severním pobřeží nebo na severovýchodě u Los Gigantes. K nejznámějším patří Charco de Isla Cangrejo, Charco del Tancon, Charco del Viento a Charco de la Laja.

Playa Jardín, Tenerife
Charco de la Laja

Top pláže na Tenerife – nejhezčí pláže jižního pobřeží

Pláž La Tejita

Přírodní pláž se světlým pískem (!) se nachází na jižním pobřeží Tenerife poblíž letoviska El Médano. Má úžasné přírodní okolí, zvláště červené skály Montaña Roja. Vzhledem k její poloze na otevřeném moři tu často bývá vítr a větší vlny. Oblíbené místo nudistů.

Las Vistas 

Nejoblíbenější pláž v letovisku Los Cristianos, oceněná Modrou vlajkou. Pláž s jemným světlým pískem, dlouhá téměř kilometr, je oblíbená u rodin s dětmi i pro klidnou mělkou vodu. Na pláži najdete vybavení pro vodní sporty i bohatý výběr restaurací, kaváren a barů.

Los Gigantes

Menší, ale úžasná pláž na jihozápadním pobřeží Tenerife, známá také jako Los Guios, je obklopená impozantními útesy dosahujícími výšky až 600 metrů. Jemný sopečný písek a mělká klidná voda lákají k této pláži jak romantické páry, tak rodiny s dětmi.

Pláž Las Vistas, Tenerife
Pláž Los Gigantes

Los Cristianos

Krásná městská, částečně umělá pláž s jemným pískem a mělkým vstupem do vody, je hlavní pláží Los Cristianos. K dispozici jsou sprchy, toalety a dětské hřiště, můžete si pronajmout slunečník s lehátkem, šlapadla či vybavení na windsurfing. Promenádu ​​lemují restaurace, kavárny a bary.

Las Americas

Playa de las Americas je nejznámější pláží na Tenerife. Uměle vytvořená, velká, čistá a dobře vybavená pláž s lehátky a slunečníky je oblíbeným místem pro sportovní nadšence od surfování po volejbal a basketbal.

Pláž Los Cristianos
Playa Las Americas, Tenerife

Otázky a odpovědi ke koupání na Tenerife

Jaké pláže má Tenerife?
Kde jsou nejhezčí pláže na Tenerife?
Kdy je nejlepší čas na koupání na Tenerife?
Jsou na Tenerife nudistické pláže?