Co vidět, prožít a navštívit na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy patří k nejoblíbenějším evropským destinacím nejen pro své dokonalé pláže, ale i vhledem ke svému klimatu a pro nekonečné možnosti aktivního trávení dovolené.
Na Kanárech je tolik aktivit, které můžete vyzkoušet: výšlapy do hor, potápění a šnorchlování v průzračných vodách Atlantiku, surfování, sledování hvězd nebo ochutnávání sopečného vína a místních specialit. S dětmi můžete podniknout výlety s pozorováním velryb a delfínů nebo strávit den v některém z aquaparků. Na Kanárských ostrovech se budete i skvěle bavit, můžete si vybrat mezi nabídkou tanečních klubů, diskoték nebo tradičních slavností a karnevalů.
 
Útesy Puerto de las Nieves na Gran Canarii

Co dělat a jak se bavit na Kanárských ostrovech

  • Největší výběr aktivit, sportovních i kulturních, nabízejí ostrovy Tenerife a Gran Canaria. 
  • Tenerife je známé nejživějším nočním životem a proslulým karnevalem v Santa Cruz de Tenerife. Sportovci ocení vynikající potápění a výlety na horských kolech.
  • Gran Canaria je ideálním ostrovem pro pěší turistiku a rodinnou dovolenou se vším všudy: masivními písečnými dunami, zalesněnými horami, historickými památkami i aquaparky.
  • Ostrov Lanzarote s měsíční krajinou, sopečnými vinicemi a perfektními oceánskými vlnami vyhledávají milovníci nevšedních zážitků stejně jako surfaři.
  • Fuerteventura s nejdelšími plážemi a celoročním větrem patří k surfařským rájům. Je to nejlepší místo pro windsurfing, kitesurfing, windsailing a další větrné sporty.
  • Na menší ostrovy La Gomera, La Palma a El Hierro míří milovníci divoké přírody, pěší turistiky, šnorchlování a potápění. La Palma je spolu s Tenerife nejlepším místem na ostrovech k pozorování hvězdné oblohy.
Turistika na ostrově La Gomera
Surfování na Kanárských ostrovech
Náš tip: Rozhodli jste se strávit svoji dovolenou na Kanárských ostrovech? Podívejte se i na další ostrovy „věčného jara“ Kapverdy a Madeiru.
 

Bavte se na Kanárských ostrovech podle svých představ

Otázky a odpovědi k aktivitám na Kanárských ostrovech

Jaké jsou možnosti sportování na Kanárských ostrovech?
Jak zabavit děti na Kanárských ostrovech?
Který Kanárský ostrov je nejlepší pro surfování?