Koupání na Kanárských ostrovech: stovky pláží všech typů a barev

Jedinečnost Kanárských ostrovů se odráží i v množství, typech a barvách jejich pláží. Mezi více než 500 pláží najdete jak pláže pro celou rodinu, tak izolované panenské pláže, rušné městské pláže, dlouhé pláže, kde můžete chodit na nekonečné procházky, skryté pláže v zátokách na opalování i perfektní pláže pro aktivity, surfování i potápění.
Las Teresitas, Tenerife, Kanárské ostrovy
El Golfo, Lanzarote, Kanárské ostrovy

Všechny barvy písku a 3 000 hodin slunečního svitu ročně

Pláže Kanárských ostrovů jsou splněným snem o křišťálově čisté vodě, písku a skvělém počasí. Písek na kanárských plážích hýří všemi barvami od zářivě bílé přes zlatou, červenou až po šedou a černou. Specialitou vulkanických ostrovů jsou přírodní jezírka a laguny, kde můžete nerušeně plavat v klidné průzračné vodě, zatímco kolem bouří oceán.
 
Pláž Jandia, Fuerteventura
Pláž Bollullo, Tenerife

Nejhezčí pláže Kanárských ostrovů 

Na všech ostrovech najdete fantastické pláže, ale každý ostrov má jiné kvality.
  • Lanzarote, nazývané „Havaj Evropy“, má kilometry nádherných pláží s ohromující scenérií a častými vlnami, které přitahují surfaře všech schopností.
  • Větrná Fuerteventura je jedním z nejlepších míst na světě pro provozování kitesurfingu a windsurfingu. Oba ostrovy jsou součástí mezinárodního okruhu pro větrné a vlnové sporty.
  • Tenerife má jedny z nejlepších pláží ve Španělsku. Nabídka je pestrá, najdete tu rušné pláže plné aktivit a služeb i kouzelné divoké pláže, pláže s jemným zlatým i hrubším černým pískem.
  • I na Gran Canarii si můžete vybírat z široké palety pláží – od nádherných písčitých pláží na jihu ostrova pro rodiny i vodní sporty, až po intimní zátoky s tmavým pískem a skalnatá jezírka na severu.
  • Nepřeplněné pláže ostrovů La Palma, La Gomera a El Hierro s černým sopečným pískem jsou plné kouzla, bujnou zelení, palmovými háji a křišťálově čistou vodou. Je to ráj pro milovníky soukromí, naturisty, surfaře i potápěče.

Vyberte si pláž na Kanárských ostrovech podle své chuti

Otázky a odpovědi k plážím na Kanárských ostrovech

Jak vypadají pláže na Kanárských ostrovech?
Který Kanárský ostrov má nejhezčí pláže?
Jsou na Kanárských ostrovech nudistické pláže?