La Palma

Idylická dovolená mezi vulkány a oceánem

Vítejte na ostrově La Palma!

Svěží zelený ostrov ve tvaru kužele, vypínající se z hladiny Atlantiku do výšky 2 426 m, je idylické místo s výjimečnou přírodní krajinou. Najdete zde zátoky s černým pískem obklopené zelenými útesy, křišťálově čistou vodu a nejtemnější noční oblohu, ideální pro pozorování hvězd. Užijte si dovolenou na La Palma, nejzelenějším ze sedmi Kanárských ostrovů!

La Palma, známá jako „Isla bonita“ (Nádherný ostrov), stále zůstává nedotčená masovou turistikou a většina návštěvníků sem míří za aktivní dovolenou a objevováním. Asi neexistuje lepší místo, kam zamířit za klidem a únikem od rušného světa.

La Palma je vulkanicky nejaktivnější ostrov Kanárského souostroví. Jeho jižní část pokrývá hřeben sopečných kráterů s Cumbre Vieja, aktivní sopkou, vysokou 1 949 m. Střed ostrova vyplňuje Caldera de Taburiente v chráněném národním parku. Na okraji kaldery se vypíná Roque de los Muchachos, nejvyšší bod ostrova (2 423 m) s astronomickou observatoří Gran Telescopio Canarias.
 
Pláž Nogales, La Palma
Přírodní jezírko Charco Azul

6 důvodů, proč si vybrat dovolenou na La Palmě

  1. Příjemné celoroční počasí. Průměrné teploty na pobřeží se v létě pohybují kolem 27 °C a v zimě kolem 20 °C. Teplota mořské vody kolísá mezi 19 °C v únoru a 23 °C v srpnu.
  2. Dechberoucí krajina. Biosférická rezervace UNESCO zahrnuje sopky, zelené pralesy, útesy či pláže s černým pískem.
  3. Outdoorové aktivity. Kromě potápění a šnorchlování je kopcovitý terén La Palmy vynikající pro horskou cyklistiku, turistiku, běh, trekking, horolezectví a paragliding.
  4. Skvělé koupání. Pláže La Palmy pokryté jemným tmavým pískem a přírodní vulkanická jezírka jsou perfektní i pro rodiny s malými dětmi a seniory.
  5. Pozorování hvězd. Díky jasné obloze, nadmořské výšce a nulovému světelnému znečištění uvidíte noční oblohu tak, jak ji viděli naši předkové před miliony let.
  6. Atmosféra. Autentický život ostrovanů a jejich skvělou kuchyni si zamilujete.

Kam na dovolenou na La Palmě

Los Llanos de Aridane

Krásné město Los Llanos de Aridane na západě ostrova má typicky kanárskou atmosféru, úžasné pláže (Puerto Naos a Charco Verde), historické centrum, kostel a tržnici. Atrakcí je náměstí Plaza de la Glorieta s nádhernou mozaikovou dlažbou, plné soch a původních rostlin od místního umělce Luise Morery. Je také jednou z bran do národního parku Caldera de Taburiente.
 

Santa Cruz de La Palma

Hlavní město Santa Cruz de La Palma je elegantní historické město bohaté na architektonické památky, paláce, opevněné hrady, kostely a panské domy v koloniálním stylu s vyřezávanými dřevěnými balkony. Z místního přístavu se můžete vydat na výlet k okolním Kanárským ostrovům (Tenerife, Gran Canaria) nebo na pevninské Španělsko.
 

Los Cancajos

Živé letovisko Los Cancajos na východním pobřeží s výbornou pozicí mezi hlavním městem Santa Cruz a letištěm je oblíbené zvláště u potápěčů pro krásu podmořské krajiny a jejího života.
 
Plaza de la Glorieta, Los Llanos, La Palma
Observatoř Roque de los Muchachos

Fuencaliente

Nejjižnější obec ostrova Fuencaliente se pyšní nádhernou vulkanickou přírodou, vinicemi, borovými lesy, solnými pánvemi a zátokami s černým pískem. Vedle hlavní pláže Playa del Faro tu najdete i množství menších skrytých pláží s křišťálově čistou vodou, ideální pro koupání i potápění.
 

Puerto de Naos

Oblíbené turistické středisko Puerto Naos se pyšní nádhernou, 600 m dlouhou pláží s černým pískem, kokosovými palmami a krásnou promenádou. Kromě koupání nabízí řadu sportovních možností od horských kol po paragliding.
 

Tazacorte

Uprostřed banánových plantáží na severozápadě La Palmy leží další populární letovisko Tazacorte s krásnou historickou čtvrtí Charco a památkami z 16. a 17. století.
 
Mytí banánů po sklizni
Tazacorte, La Palma, Španělsko
Náš tip: Láká vás dovolená na ostrově La Palma? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute  zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené na La Palmě

Proč jet na dovolenou na La Palmu?
Která jsou nejhezčí letoviska na ostrově La Palma?
Jak vypadá a kde leží La Palma?
Jak dlouho trvá let na La Palmu?