Ibiza: královna krásných pláží a zálivů

Pláže na Ibize patří k nejkrásnějším a nejčistším na celých Baleárech. Jsou charakteristické světlým jemným pískem a čistou azurovou vodou. Po celém obvodu Ibizy se nacházejí desítky romantických zálivů a menších i větších pláží. K nejoblíbenějším plážím Ibizy funguje kvalitní dopravní spojení (autobusové či lodní), takže je dovolená na Ibize vhodná i pro ty z vás, které láká koupání na více místech. K menším a odlehlejším plážím si budete muset zapůjčit auto nebo využít taxi.

Pětka nejlepších ibizských pláží

Na Ibize je více než 60 písečných pláží. K TOP 5 patří tyto ibizské pláže:
  • Playa de Bossa – 3 km dlouhá písečná pláž stejnojmenného letoviska na jihovýchodě Ibizy, kolem vede promenáda s restauracemi a bary. Pláž je známá pro svůj noční život.
Pláž Bossa, Ibiza
  • Cala Tarida – jednička mezi plážemi na Ibize je proslulá svou čistotou a nádhernou barvou moře. Nachází se ve stejnojmenném klidném letovisku na jihozápadě ostrova a je vhodná pro rodinnou dovolenou.
  • Cala Bassa – překrásná písečná pláž v zálivu nedaleko San Antonia je velice oblíbená. Za svoji popularitu vděčí světlému písku, neskutečným barvám moře hrajícím různými odstíny modré, kompletnímu plážovému servisu a spoustě možností v podobě vodních sportů, restaurací a barů.
Pláž Cala Bassa
Pláž Cala Bassa, Ibiza
Cala Tarida, Ibiza
  • Cala Comte – další nádherná pláž u San Antonia. Kolem nejsou žádné hotely ani zástavba, jen krásná příroda a čisťounké moře. Pláž je velmi populární. K plážím Cala Bassa a Cala Comte je skvělé autobusové a lodní spojení ze zálivu San Antonio.
  • Cala San Vicente – naši pětici nejlepších pláží na Ibize uzavírá záliv Cala San Vicente ve stejnojmenném letovisku na severovýchodě ostrova, kam kvůli zdejší krásné písečné pláži a poklidné atmosféře míří hlavně rodiny s dětmi, senioři a příznivci vodních sportů. Jde o ideální místo pro odpočinkovou dovolenou.
pláž Cala Comte, Ibiza
Pláž Cala San Vicente
Pláž Cala San Vicente

Pláže, kam se podíváš

Krásné koupání vás čeká také u mnoha dalších pláží Ibizy. Na severu ostrova se vám bude líbit třeba v malebném středisku Portinatx s řadou menších zálivů, v nichž se ukrývají hezké písečné plážičky nebo v letovisku Cala San Vicente s rozlehlou pláží s pozvolným vstupem do moře, dále v Es Canar či Puerto de San Miguel. Na jihu Ibizy zkuste Cala d´Hort či Cala Vadella či klidné letovisko Cala Llonga s půvabnou pláží lemovanou zalesněnými kopci. Nádherné pláže najdete také na blízkém ostrově Formentera, kterému se přezdívá „Karibik Středomoří“.

Otázky a odpovědi k plážím na Ibize

Která část Ibizy má nejlepší pláže?
Jaké jsou nejkrásnější pláže na Ibize?
Které pláže na Ibize jsou vhodné pro rodiny s dětmi?