Pláže Baleárských ostrovů: středomořský „Karibik“

Perfektní počasí, jiskřivé moře a bílé pláže – Baleárské ostrovy jsou horkým tipem pro plážové nadšence. Přejete si osamocené přírodní pláže, rodinné pláže, párty pláže, pláže pro relaxaci, vodní sporty nebo zábavu? Na Baleárách najdete všechny v exkluzívním balení.
 
Pláž Palma de Mallorca, Baleárské ostrovy

Kde jsou nejkrásnější pláže na Baleárských ostrovech?

Na všech ostrovech najdete fantastické pláže, každý z ostrovů ale přitahuje jiné návštěvníky. Mallorca a Ibiza jsou ideální pro rodinnou dovolenou a aktivní noční život, pokud hledáte více klidu a pláže méně dotčené turismem, zkuste Formenteru nebo Menorku.
 

Pláže na Mallorce

Mallorca je plážová výkladní skříň s 550 km dlouhým pobřežím a všemi typy pláží. Mezi nejoblíbenější patří dlouhé pláže s jemným bílým pískem, ideální pro rodiny i sportování (Alcúdia, Palma de Mallorca, El Arenal). Dalším typem pláží na Mallorce jsou úzké písečné zátoky, tzv. calas. Ty najdete hlavně na jihovýchodě v oblasti mezi Cala Santanyi a Porto Christo.

Náš tip: Playa de Formentor, úzký pás zářivě bílého písku na jednom z nejpozoruhodnějších míst na ostrově, s hustými borovými lesy a výhledem na pohoří Tramuntana.
 
Cala Agulla, Mallorca, Baleáry
Playa de Formentor, Mallorca, Baleárské ostrovy

Pláže na Ibize

Ibiza je domovem více než 80 nádherných pláží. Ostrov je synonymem pro plážové párty, ale přitahuje i milovníky krásné přírody a kultury. Rušné párty pláže hledejte např. na jihovýchodě v Playa d'en Bossa nebo na západním pobřeží v San Antoniu. Na severu najdete odlehlé zátoky s křišťálově čistou vodou.

Náš tip: Cala San Vicente, rozsáhlá bílá písčitá pláž s klidnou vodou na severovýchodě ostrova, se všemi druhy služeb. Oblíbená je u rodin s malými dětmi.
 
Cala Comte, Ibiza, Baleáry
Cala San Vicente, Ibiza, Baleárské ostrovy

Pláže na Menorce

Menorca je plážovým rájem, který disponuje větším množstvím pláží než Ibiza a Mallorca dohromady. Navíc, tyto pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří, s neskutečně modrou vodou a hebkým bílým pískem. Většina pláží na Menorce má pozvolný vstup do vody, což z ní dělá favorita pro rodiny s malými dětmi. Mimořádná čistota vody a barvitý mořský život lákají i fanoušky potápění a šnorchlování.

Náš tip: Cala Macarella u Cala Galdana, zátoka s pásem bílého písku a tyrkysovou vodou, obklopená vápencovými útesy. Pohádka
Cala Macarella, Menorca, Baleárské ostrovy
Cala Macareletta, Menorca, Baleáry

Pláže na Formenteře

Formentera má jedny z nejkrásnějších pláží, které Španělsko může nabídnout, s jasně bílým pískem, pozvolným klesáním do moře a křišťálovou tyrkysovou vodou. Pláže Formentery obstojí i ve srovnání s Karibikem. Ideál pro všechny, kteří hledají něco výjimečného, milovníky vodních sportů, páry i rodiny.

Náš tip: Playa de Ses Illetes, dlouhý střípek oslnivě bílého jemného písku, který vybíhá do moře na severu Formentery. Pláž snů, kde můžete relaxovat, věnovat se plachtění nebo windsurfingu a zkoumat bohatý podmořský život.
 
Pláž Ses Illetes, Formentera, Baleáry
Pláž Migjorn, Formentera, Baleárské ostrovy
Věděli jste? Tajemství neporušených pláží a křišťálově čisté vody Formentery spočívá v mořské trávě Posidonia Oceanica, která obklopuje ostrov. Tato kvetoucí podvodní rostlina vytváří na mořském dně rozsáhlé louky, chrání pobřeží před erozí a vodě dodává kyslík a průhlednost.
 

Vyberte si pláž na Baleárách podle své chuti

Otázky a odpovědi k plážím na Baleárských ostrovech

Jaké jsou pláže na Baleárách?
Který Baleárský ostrov má nejhezčí pláže?
Jsou na Baleárských ostrovech nudistické pláže?