Menorca

Objevte s námi to nejkrásnější, co Menorca nabízí.

VÍTEJTE NA MENORCE!

 

Průzračné moře, panenské pláže, nádherná příroda, specifická architektura a osobitá atmosféra. To vše je Menorca, druhý největší ostrov Baleár (668 km2) a „menší” sestra rušnější Mallorky. Díky vysoké vlhkosti vzduchu je na ostrově velmi bujná vegetace, a proto je Menorca často nazývána „Zeleným ostrovem”. Menorca je zcela osobitá a jedinečná, vyznačuje se velmi členitým skalnatým pobřežím, které po tisíce let utvářely nárazy vln a větru a je lemována spoustou menších zátok.

Menorca

Hlavní město je Mahon. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Monte Toro, která se tyčí do výšky 358 metrů. Největším lákadlem pro turisty je především pobřeží ostrova. Menorca se vyznačuje velmi členitým skalnatým pobřežím, které po tisíce let utvářely nárazy vln a větru. Pobřeží je dlouhé přibližně 200 kilometrů, naleznete zde spoustu překrásných přírodních pláží i malých romantických zálivů lemovaných skalisky, jakýmisi „fjordy”. Pláže jsou omývány krásně čistou azurovou vodou. Na Menorce najdete mnoho půvabných pláží a zálivů, mnohé z nich se nacházejí v oblastech chráněného krajinného území. Na nejhezčí, panenské pláže se však můžete dostat pouze pěšky po dobrodružně vypadajících, prašných cestách. Na panenských plážích většinou chybí jakékoliv služby pro turisty (a proto je třeba si přinést s sebou vlastní nápoje i jídlo), nelze počítat ani s půjčovnou lehátek a slunečníků či s vodními sporty. Přesto představuje pobyt na panenských plážích nevšední zážitek a je i jedním z důvodů, proč je ostrov mezi cestovateli tak oblíben. Mezi nejoblíbenější pláže patří nejdelší písečná pláž na jihu ostrova s názvem Son Bou, dále Playa de Sant Tomás, přírodní zálivy Cala Macarelleta a Cala Macarella, turisticky velmi oblíbená Cala Galdana, pláž Cala n' Bosch či Cala Mitjana.

Menorca

V roce 1993 byla Menorca vyhlášena organizací UNESCO světovou biosférickou rezervací. Na ostrově existuje 19 chráněných krajinných území nejvyššího stupně. Menorca je díky své bujné vegetaci nazývána „zeleným ostrovem“. Mezi nejčastější porosty patří duby, divoký olivovník a piniové háje. Na ostrově se chová rasa černých „mentorských“ koní, které mají velmi štíhlou, elegantní postavu a neuvěřitelně dlouhé nohy. Jedná se o plemeno v Evropě uznané, jehož cena je poměrně vysoká. Menorský kůň je také hlavním představitelem svátků sv. Jana. Kulinářské umění je jedním z nejvhodnějších způsobů, jak poznat charakter cizí země. Menorská kuchyně vychází z tradičních receptů, ale je ovlivněna i cizími podněty. Na rozdíl od mallorské kuchyně využívá méně olivového oleje, ale více másla, šlehačky a mléčných výrobků. Je velmi rozmanitá, chutná a zdravá, základem jsou totiž ryby, mořští živočichové a zelenina. Místní specialitou je např. menorská langustová polévka (caldereta de langosta), proslulý je i lahodný mahónský sýr (queso de Mahón), kterému se ve Španělsku říká „král sýrů“. Vynikající je i zeleninový guláš z lilků, rajčat, cibule a brambor (tumbet). Menorčani mají rádi sladké, i vy ochutnejte místní mandlové zákusky (amargos), sušenky z cukru, skořice a citrónu (carquiyols) či nejznámější baleárská specialita z kynutého těsta ve tvaru šnečí ulity (ensaimada). Nejoblíbenějším nápojem domorodců je proslulý menorský gin (gin Xoriguer).

Menorca

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Španělsko platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Španělska. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8 denního zájezdu 7 nocí, v případě 15 denního zájezdu 14 nocí), stravování dle vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

V destinaci Španělsko – Baleárské ostrovy je zavedena  tzv. turistická taxa, která se týká našich klientů směřujících na ostrov Menorca. Výše turistické taxy je určená vládou, je jednotná a závisí na kategorii hotelu, ve kterém jsou klienti ubytováni:

  • hotely kategorie 1*/2*/3*        1 € / osoba / noc
  • hotely kategorie 3*+/4*          1,5 € / osoba / noc
  • hotely kategorie 4*+/5*           2 € / osoba / noc

Poplatek turistické taxy je povinný pro všechny osoby starší 16ti let, které navštíví baleárské ostrovy. Turistická taxa bude vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

LETOVISKA

Menorca

CALA N´BOSCH
Velmi dobře vybavené turistické středisko leží v jihozápadním cípu v oblasti Cap d´Artrutx s velmi hlubokou písečnou pláží s jemným bílým pískem. Výhodná poloha k návštěvě druhého největšího města ostrova – Ciutadelly (11 km).

SANT TOMÁS
Živé letovisko leží přímo uprostřed jižního pobřeží. Krásná, široká písečná pláž o délce 500 m je lemována hotely a apartmány. Dobrá poloha k výletům po ostrově, např. do hlavního města Mahonu či na nejvyšší bod ostrova horu Monte Toro.

PUNTA PRIMA
Letovisko v těsné blízkosti hlavního města Mahón, ideální na výlety. Krásná písečná pláž 130 m dlouhá s mělčím přístupem do moře, veškerá turistická vybavenost v místě.

CALA GALDANA
Exklusivní oblast na jižním pobřeží ostrova, v zátoce kolem jedné z nejkrásnějších evropských pláží Playa Cala Galdana. V části letoviska se nachází malý přístav, v blízkosti pláže jsou pak restaurace a bary. Možnost pěkných procházek po centrální pláži či na vyvýšená skaliska s krásnými rozhledy do okolí. Pláž Cala Galdana je nejčastějším cílem výletů klientů, kteří na Menorce tráví svou dovolenou.

CALA BLANCA
Menší letovisko ležící na západě ostrova vzdálené přibližně 50 km od letiště. Jedná se o klidnější oblast s krásnou přírodou v okolí. V této části Menorky se nachází zálivy typu „calas“ zařezávající se do vnitrozemí, které jsou zakončeny hlubokými menšími plážemi s bílým pískem. V letovisku jsou restaurace, obchůdky i bary. Ve vzdálenosti cca 3 km leží bývalé hlavní město ostrova – Ciutadella, skvělé místo na výlet.

PLAYA SON BOU
Vyhledávané letovisko, které leží u nejdelší písečné pláže na ostrově. Hotely v této lokalitě jsou velmi žádané, především kvůli nádhernému koupání. Ativnější klienti ocení možnost dlouhých procházek podél pobřeží (např. do sousedního letoviska Sant Tomás cca 3 km).

Mapa - Menorca

Nejlépe hodnocené hotely - Menorca

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím