Baleárské ostrovy

Dovolená ve středomořském ráji

  1. Eximtours.cz
  2. Baleárské ostrovy

Vítejte na Baleárských ostrovech!

Ještě jste nebyli na dovolené na některém z Baleárských ostrovů? Jedna z nejoblíbenějších destinací Španělska má toho hodně co nabídnout: bílé pláže, nádhernou přírodu, památky, dobrodružství, zábavu a noční život i naprostý klid a relaxaci. Vyberte si podle vaší chuti a prožijte snovou dovolenou v jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Čtyři hlavní ostrovy, Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera, mají perfektní klima a skvělé podmínky ke koupání, ale zároveň si udržují své vlastní charakteristické rysy a osobitou kulturu.
 

6 důvodů, proč na dovolenou na Baleárské ostrovy 

  • Počasí: Baleáry mají příjemné středomořské klima s koupáním od května do listopadu.
  • Perfektní koupání: Krásné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou jsou všude. Rozhodnutí, jestli zvolíte spíš rušnou pláž, nebo naopak téměř prázdnou, je jen na vás.
  • Je tu stále co dělat: Vyberte si ze spousty aktivit, od potápění přes výlety do hor a toulky po středověkých městech až po jízdu na kole nebo návštěvy aquaparků.
  • Skvělé čerstvé jídlo: Nechte se okouzlit baleárskou kuchyní a vybírejte z mnoha místních specialit, nedostižné jsou plody moře, kozí sýr, mandlové sladkosti i červené víno.
Torre des Savinar, Baleárské ostrovy
Katedrála La Seu, Mallorca
Cala Morell, Baleárské ostrovy

Zájezdy na Baleáry – který z ostrovů si vyberete?

Mallorca

Největší ostrov Baleár má pro každého něco. Nádherné pláže i vysoké hory, noční život, památky, zábavu, 2 500 restaurací! Mallorca je skvělé místo pro rodinnou dovolenou, seniory i teenagery a je také jednou z nejlepších evropských destinací pro cyklisty. Vyzkoušejte cyklistickou stezku kolem ostrova se zastávkou v některém z místních vinařství.
 

Menorca

Menší ostrov s autentičtější atmosférou, méně turistických atrakcí, zato s nejkrásnějšími plážemi s pískem karibské kvality a pozvolným vstupem do vody. Menorca s úžasně čistou vodou a mořským životem je nejlepší destinace pro rodiny, zejména s malými dětmi, i báječné místo pro potápění a šnorchlování.
 
Mallorca, Baleárské ostrovy
Menorca, Baleárské ostrovy

Ibiza

Ostrov Ibiza, ideální destinace pro milovníky večírků, pláží i památek, je jednou z nejoblíbenějších párty lokalit na světě. Věděli jste ale, že Ibiza je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO? Vděčí za to své mimořádné biologické rozmanitosti a kulturním památkám jako archeologická naleziště v Sa Caleta (osada) a Puig des Molins (nekropole) nebo renesanční opevněné (Horní město) Alta Vila

Formentera

Maličký ostrov Formentera, přístupný pouze po moři, je jedním z nejlepších míst pro ty, kteří hledají klid, pohodu i nádhernou přírodu. Užijte si kilometry členitého pobřeží posetého plážemi s bílým pískem, koupání a potápění v křišťálově čistém moři i místní trhy s tradičními výrobky. Nejlepší destinace pro milovníky přírody a pohodáře s duší hippies.
Ibiza, Baleárské ostrovy
Formentera, Baleárské ostrovy
Náš tip: Láká vás dovolená na Baleárských ostrovech? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Poznejte Baleárské ostrovy na vlastní kůži

Otázky a odpovědi k dovolené na Baleárských ostrovech

Proč se vydat na dovolenou na Baleáry?
Který z Baleárských ostrovů je nejhezčí?
Jak dlouho se letí na Baleáry?
Které souostroví je lepší pro dovolenou, Baleáry, nebo Kanáry?