Mallorca

Objevte s námi to nejkrásnější, co Mallorca nabízí.

VÍTEJTE NA MALLORCE!

 

…vášnivá i rozjímavá, okouzlující i nepokorná, poetická i bouřlivá, taková dovede být Mallorca, nejpopulárnější cíl evropských turistů ve Středozemním moři. Každý rok zde tráví svoji dovolenou okolo 7 milionů návštěvníků. Mallorca má typické středomořské klima, kde slunce svítí víc než 300 dní v roce a ve vzduchu voní pomerančovníky a citronovníky. Je to ostrov zeleně a azurového moře s množstvím krásných pláží, útesů a horských masivů, ostrov se zajímavou historií a s mnoha místy, které musíte navštívit!

Mallorca

Mallorca je největší a nejrozmanitější z Baleárských ostrovů. Dnes se pyšní názvem „perla Středomoří“ nebo „královna mezi Baleáry“. Na ploše téměř 7x větší než je rozloha Prahy najdeme vše, co může skrývat celý kontinent. Impozantní hory na západě, průsmyky, říčky, suché stepy, úrodné nížiny a všudypřítomné moře a pláže. Právě rozmanitost pobřeží a pláží je to, co Mallorcu činí jedinečnou. Krátké vzdálenosti umožňují poznání celého ostrova a jeho bohaté historie, která ovlivnila nejenom Baleáry, ale i celý Pyrenejský poloostrov. Největším a zároveň i hlavním městem ostrova je Palma de Mallorca. Hlavní město leží ukryto ve stejnojmenném zálivu a je nejdůležitějším přístavem ostrova. Okolí města se stalo významným střediskem turistického ruchu, na nedalekém moderním letišti přistává v sezóně cca každou minutu jedno letadlo z různých koutů Evropy. Mallorku dobývali v minulosti Římané i Maurové, proto se zde dochovalo mnoho památek, které působení obou národů připomínají. Mallorca okouzlila i známé osobnosti. Mezi ně patří Michael Douglas, Claudia Schiffer, Boris Becker a samozřejmě George Sandová a Fryderik Chopin, kteří nějakou dobu pobývali v romantickém městečku Valldemossa.

Stále velmi oblíbenou Mallorcu vám představí Ženy na cestách

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Španělsko platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t. j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Španělska. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava do Palma de Mallorca v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby a místní turistická taxa.

Turistická taxa
Od 1. 6. 2016 byla zavedena povinná tzv. turistická taxa, která se týká všech osob starších 16 let cestujících na některý z Baleárských ostrovů. Výše této taxy je stanovena vládou a závisí na ofi ciální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu přímo v ubytovacích zařízeních.

  • hotely kategorie 1*/2*/3*        2,20 € / osoba / noc
  • hotely kategorie 3*+/4*          3,30 € / osoba / noc
  • hotely kategorie 4*+/5*          4,40 € / osoba / noc

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Upozornění: pro pobyty do 20.5. a od 12.10. není v destinaci přítomen český  delegát. Pro klienty je zajištěna asistence po telefonu.

LETOVISKA

PALMANOVA / MAGALUF
Tato oblast jihozápadně od hlavního města je nejvíce oblíbena mezi anglickými turisty. Důvodem jsou krásné pláže z jemného písku i rušný noční život. Ten se odehrává v bezpočtu barů a restaurací, z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré Anglie. Najdete tady jednu z největších a nejvyhlášenějších diskoték v Evropě - BCM. Navštívit můžete také zdejší Aqualand, Casino Paladium, Westernpark a vystoupení v duchu pirátských výprav. Nedaleko leží i komplex Marineland s oblíbeným představením delfínů, lachtanů a papoušků. Komplex je kombinován se zoologickou zahradou a velkým akváriem.

CALAS DE MALLORCA
Jak již název napovídá, tato oblast je typická právě úzkými zálivy lemovanými skalisky a zakončenými hlubokými písečnými plážemi tzv. „calas“. Voda je křišťálově čistá, pobřeží členité. Vše obklopeno zelení piniových lesů.

PAGUERA
Elegantní, sympatické, klidnější letovisko v zálivu u pláže na jihovýchodním cípu ostrova, přibližně 28 km od hlavního města, rozložené v mírně se svažujícím údolí, zakončeném krásnou dvojitou pláží, obklopenou typickými přímořskými skalami. Tepnou městečka je tzv. boulevard, který je příjemnou pěší zónou s obchůdky, restauracemi a kavárnami. Paguera leží na cestě z hlavního města do mondénního střediska Puerto d'Andraitx, které svojí atmosférou pirátského přístavu učarovalo osobnostem showbusinessu jako jsou herec Michael Douglas a modelka Claudia Schiff erová, kteří si v jeho okolí vybudovali svoje sídla.
 

Mallorca  Mallorca

EL ARENAL / CAN PASTILLA
Dvě proslulá letoviska ležící v zálivu Palma Bay nedaleko hlavního města, spojená 8 km dlouhou pláží. Pláž lemuje promenáda obklopená palmami, která žije 24 hodin denně. Tvoří tak živé prázdninové centrum, kde najdete neuvěřitelné množství obchůdku, barů, restaurací, diskoték, večerních podniků a dalších zábavních zařízení. El Arenal se změnil z původní malé rybářské vesničky v průběhu několika desetiletí na pulsující letovisko a zejména turisté z Německa ho považují za ideální místo pro dovolenou ve Středomoří. Leží na západní straně zálivu, od široké pláže s jemným pískem se zvolna zvedá do úbočí nad zálivem. Velkým lákadlem pro děti, ale i pro dospělé je jeden z největších vodních parků na světě „Aqualand” a známé minigolfové hřiště střežené prehistorickými dinosaury. I středisko Can Pastilla z druhé strany stejné pláže nabízí svým hostům veškeré vybavení turistického letoviska s širokou nabídkou aktivit a možností pro aktivní dovolenou plnou zábavy. Obě střediska patří k nejživějším a nejoblíbenějším lokalitám na Mallorce, návštěvníci, kteří sem přijíždějí, se chtějí především bavit.

ALCÚDIA / PLAYA DE MURO
Letovisko Alcúdia se nachází na severu ostrova u veliké zátoky, která mu dodává nenapodobitelné kouzlo. Denně odtud vyplouvají výletní lodě na zajímavá místa. Letovisko se rozprostírá na okraji nejdelší pláže ostrova, která měří 8 kilometrů. Pláž je pokrytá nádherným bílým pískem a je lemována palmami a piniemi a vzhledem k pozvolnému vstupu do moře a písečnému podloží je ideální pro děti. Můžete se zde opalovat, využít široké nabídky vodních sportů, minigolfu, tenisu, jízdy na koni, squashe. Na své si přijdou i příznivci nočního života, Alcúdia se honosí množstvím kaváren, restaurací, obchodů a barů. V zachovalém historickém jádru městečka naleznete romantické uličky a krásný přístav s řadou kaváren, které lákají k večernímu posezení či procházce. Dnes zde žije asi 12 000 obyvatel. Ve městě naleznete i zříceniny amfi teátru a domů z římského období. Pozoruhodné jsou i zachovalé mohutné hradby okolo města, které byly v 16. století postaveny křesťany na obranu proti arabským pirátům korzárům. Na nejkrásnějším úseku pláže v zálivu Alcudia leží oblast letovisko Playa de Muro.

ZÁLIVY NA VÝCHODĚ OSTROVA
Východní pobřeží Mallorcy přenese návštěvníky do úplně jiného světa, daleko od rušných, kilometry dlouhých pláží a životem tepajících turistických středisek, kterými se vyznačuje okolí hlavního města Palmy. Nenajdete tady dlouhé, písčité pláže, ani množství diskoték či jiné noční zábavy, zato vás tu okouzlí zdejší příroda. Podél východního pobřeží se táhne pohoří Sierra Levante, které dosahuje jen asi 500–600 m nadmořské výšky. Z tohoto členitého terénu stéká spousta nepravidelných toků, vytvářejících řečiště zvaná torrente. Jejich ústí do moře tvoří malebné zátoky, zvané "calas". Calas nabízejí typické koupání této části ostrova – většinou se jedná o malé pláže na konci zátoky mezi dvěma skalnatými břehy. Zátoky mají převážně písčité dno, ale okolí je členité a skalnaté, proto je zde i spousta podmořského života.

CALA D´OR / CALA MONDROGO
Mezi nejkrásnější zátoky určitě patří přírodní rezervace Cala Mandrago. Kopcovitý terén neumožňuje vést silnici podél břehu, ale zátoky na konci téměř všech odboček Vás okouzlí. Najdete tam nejen malé pláže, ale i řadu původně rybářských vesnic, které tvoří neopakovatelné kouzlo zdejšího pobřeží. Živým centrem této oblasti ostrova je pak letovisko Cala D’Or, ale příjemná je i procházka v přístavu Porto Petro.

S´ILLOT
Středisko na východním pobřeží ostrova leží v otevřeném zálivu Cala Moreia u krásné široké pláže s jemným pískem. Ideální místo rovněž jako výchozí bod pro výlety na sever či do vnitrozemí ostrova, 20 km od letoviska se nachází městečko Manacor, proslulé výrobou známých mallorských perel.

SA COMA / CALA MILLOR
Dvě živá letoviska, propojená skrze výběžek Punta Amer. Nabízí krásné koupání na širokých otevřených plážích, lemovaných přímořskou promenádou s bary, restauracemi a obchody, ideální na dlouhé procházky. Nedaleko od letovisek se nachází i přírodní přístav Porto Cristo, vyhledávaná turisty z celého ostrova nejen pro malebnost zátoky, ale také kvůli krasovým „Dračím” jeskyním. Známé Cuevas del Drach s největším podzemním jezerem na světě s krápníky rostoucími v rozporu s přírodními zákony jsou vyhledávaným cílem výletů.

Mallorca  Mallorca

Mapa - Mallorca

Nejlépe hodnocené hotely - Mallorca

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím