Mallorca

Dovolená na zelené perle v srdci Baleár

Vítejte na Mallorce!

Mallorca, největší ostrov španělského souostroví Baleáry, je synonymem pro ideální dovolenou. Mallorca (česky též Mallorka) má typické středomořské klima se slunečním svitem přes 300 dní v roce, azurové moře s množstvím krásných pláží, útesů a zátok, horské masivy, kouzelné vesnice i pestrou přírodu. Není divu, že patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě.

Srdcem Mallorky je úrodná pláň, usazená mezi dvě pohoří: velkolepou Serra de Tramuntana na severu (světové dědictví UNESCO) a Serres de Llevant na jihu. Pobřeží Mallorky dosahuje 550 kilometrů, z toho 50 kilometrů připadá na písečné pláže, kterým dominují dva zálivy – Alcudia na severu a Palma na jihu. Hlavní město ostrova, půlmilionová Palma de Mallorca, je zároveň hlavním městem Baleárských ostrovů.

Jedna z proslulých „calas“, Cala Figuera, Mallorca
Tramvaj do města Sóller, Mallorca, Španělsko
Cala Santanyi, Mallorca

5 důvodů, proč si vybrat pro dovolenou Mallorcu

  1. Fantastické písčité pláže a průzračné moře. Na Mallorce můžete vybírat z organizovaných, dlouhých pláží s živou atmosférou i z romantických zátok „calas“, vklíněných mezi útesy.
  2. Krásná příroda a autentické mallorské vesnice. Zážitkem je pohoří Serra de Tramuntana, přírodní parky Mondragó, Albufera a Cabrera, vesnice Valldemossa, Deia, Soller a Fornalutx.
  3. Architektonické památky, které zachycují zajímavou historii ostrova od Římské a Byzantské říše, přes arabské období až po Aragonské a Španělské království.
  4. Zábava, noční život a vynikající baleárská kuchyně. Mallorca je ostrovem, kde není problém najít skvělou restauraci, hudbu nebo taneční klub.
  5. Možnost zahrát si tenis na kurzech u slavného mallorského rodáka Rafaela Nadala ve městě Manacor. Mimo to, plážové a vodní sporty jsou samozřejmostí všude na Mallorce.

Nejzajímavější lokality, kam se vydat na dovolenou na Mallorce

Jihozápad Mallorcy

Oblast Palma Nova a Magaluf vyniká krásnými plážemi z jemného písku, rušným nočním životem, vyhlášenými diskotékami a množstvím zábavních a vodních parků. Elegantní letovisko Paguera se pyšní krásnou dvojitou pláží a příjemnou pěší zónou s obchůdky, restauracemi a kavárnami. Živá střediska El Arenal a Can Pastilla v zálivu Palma nedaleko hlavního města propojuje 8 kilometrů dlouhá pláž, lemovaná promenádou s palmami, která žije 24 hodin denně.

Věděli jste? Jak se domluvit na Mallorce? I když úředními jazyky jsou španělština a katalánština, domorodci nejčastěji hovoří dialektem „mallorquí“, což je mix katalánštiny a místních nářečí, pro turisty prakticky nesrozumitelný. V turistických centrech není problém domluvit se německy a anglicky.

Sever Mallorcy

V zálivu Alcúdia s mimořádnou, 9 kilometrů dlouhou písčitou pláží leží letoviska Alcúdia s kouzelným historickým centrem a Playa de Muro.

Jihovýchod Mallorcy

Mezi nejkrásnější romantické, písečné zátoky členitého pobřeží Calas de Mallorca patří Cala Mondrago, živým centrem oblasti jsou Cala D’Or a přístav Porto Petro. Středisko S’Illot u krásné, široké pláže s jemným pískem v zálivu Cala Moreia je ideální místo pro výlety na sever či do vnitrozemí ostrova. V blízkosti Sa Coma a Cala Millor, dvou živých letovisek s fantastickým koupáním na širokých otevřených plážích, leží přírodní přístav Porto Cristo a krasové „dračí” jeskyně.

Katedrála La Seu, Palma de Mallorca
Dračí jeskyně, Mallorca, Španělsko
Maják na poloostrově Formentor, Mallorca
Náš tip: Láká vás dovolená na Mallorce? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Mallorcu.

Otázky a odpovědi k dovolené na Mallorce

Kde leží Mallorca a jak vypadá?
Jaká jsou nejhezčí letoviska na Mallorce?
Kdy jet na Mallorku?

Mapa - Mallorca

Nejlépe hodnocené hotely - Mallorca