Pláže na Costa Brava – barevný klenot Katalánska

Costa Brava se svým členitým pobřežím nabízí nádherné pláže pro každého. Najdete tu jak široké zálivy a dlouhé rovné písčité úseky, tak i úseky s jednou zátokou za druhou. Velké pláže uvítají rodiny s dětmi, milovníci plážového nicnedělání i sportovních aktivit. Odlehlé malé i větší „calas“ jsou rájem pro milovníky šnorchlování, klidné relaxace či naturismu.
Pláž Lloret de Mar na Costa Brava

Rušné i odlehlé, písčité i skalnaté: z pláží Costa Brava si vybere každý

Pro dlouhé pláže s jemným pískem a mírným vstupem do moře je typická část pobřeží Costa Brava severně od Barcelony. Pláže lemují vzrostlé palmy, k dispozici jsou sprchy, toalety a plážový servis, v okolí není nouze o restaurace, bary, sportoviště, dětská hřiště. Pláže se denně čistí a jsou skutečně rozsáhlé, např. v oblasti od Malgrat de Mar přes St. Susanna po Pineda se Mar dosahuje souvislá délka pláží cca 8 km.

Kouzelné malé pláže v zátokách najdete v divočejších částech pobřeží a v oblastech přírodních rezervací, např. kolem Cadaqués, Begur, Tossa de Mar apod. Téměř tři desítky pláží na Costa Brava každoročně získávají mezinárodní ocenění Modrá vlajka za čistotu, vybavenost a udržitelnost.

Náš tip: Kdy se vydat na plážovou dovolenou na Costa Brava? Ideálně mezi červnem a zářím, kdy je zde nejtepleji. Počítejte ale s větším množstvím turistů v hlavních rekreačních centrech.

Top 10 pláží na Costa Brava

Cala Treumal

Jednu z nejkrásnějších pláží na Costa Brava najdete mezi letovisky Lloret de Mar a Blanes. Malebná zátoka o délce cca 300 m s dokonale tyrkysovou vodou je pokrytá jemným bílým pískem, ale dno klesá poměrně rychle do hloubky. Můžete si tu pronajmout lehátka, slunečníky nebo kajak, k dispozici jsou sprchy, toalety a stánek s občerstvením.

Cala Giverola

Menší pláž v krásné zátoce nedaleko od Tossa de Mar s divokými, členitými útesy a nádhernými výhledy. Hrubší písek s oblázky a mimořádně čistá tyrkysová voda je ideální pro šnorchlování. Jedna z nejpřirozenějších pláží Costa Brava může být během hlavní sezóny poměrně rušná.
Cala Treumal, Costa Brava
Cala Giverola, Costa Brava

Cala Sant Francesc

Poklidná a většinou liduprázdná pláž s uvolněnou elegantní atmosférou se nachází u Blanes v malebné zátoce pod kopcem St. Juan. Můžete si zapůjčit lehátka a slunečníky a osvěžit se v některém z příjemných plážových barů.

Cala Sa Forcanera

Nedotčená zátoka, skrytá pod útesem. Dostanete se k ní pouze na kajaku nebo lodí z Blanes, vzdáleného cca 1 km. Nad útesem se nachází botanická zahrada Marimurtra se 4 000 exotických rostlin, považovaná za nejkrásnější středomořskou zahradu v Evropě.

Pineda de Mar

Široká písečná pláž letoviska Pineda de Mar s délkou 3 km je známá čistotou písku i vody, za kterou získala evropskou Modrou vlajku. Samozřejmostí jsou sprchy, toalety, plavčíci, půjčovny sportovního vybavení, dětské hřiště aj. Pláž nebývá přeplněná. Vzhledem k poloze mívá větrnější počasí ideální pro kitesurfing a plachtění.
Cala Sant Francesc, Costa Brava
Pineda de Mar, Costa Brava
Cala Sa Forcanera, Costa Brava, Španělsko

Cala Estreta 

Odlehlá krásná pláž asi 10 km od Platja d´Aro. Dostanete se k ní příjemnou procházkou po pobřežní cestě nebo na kajaku. Cala Estreta s hrubým zlatým pískem a křišťálovou vodou je perfektní pro šnorchlování či potápění. Patří mezi klidné pláže a láká mnoho vyznavačů naturismu.

Cala Boadella

Jedna z menších zátok v Lloret de Mar s výhledem na skály porostlé borovicemi, se zlatým pískem, křišťálovou modrou vodou a klidným prostředím. Velmi příjemná pláž pro rodiny s dětmi.
Cala Estreta, Costa Brava
Cala Boadella, Costa Brava

Platja Gran de l'Estartit

Dlouhá městská pláž L'Estartit s jemným pískem je splněným snem milovníků plážového lenošení s krásným výhledem. Necelý 1 km odděluje pobřeží od ostrovů Medes, význačné španělské potápěčské destinace. Na pláži najdete sprchy, půjčovny, tým plavčíků, potápěčskou školu a malý přístav.

Cala Sa Conca

Malebná pláž v letovisku Platja d'Aro s jemným pískem, průzračnou vodou a bohatým mořským životem nabízí navzdory své popularitě pohodovou klidnou atmosféru. Její návštěvníci si rádi dopřávají krásné pobřežní procházky od Sant Feliu de Guíxols.

Platja Gran Tossa de Mar

Platja Gran je dokonalou rodinnou pláží díky své prostornosti, klidné vodě a množství vybavení a aktivit. Jedinečná je i poloha pláže na úpatí starého města Tossa de Mar, která poskytuje úžasný výhled na středověké hradby a hrad.
Platja Gran de l'Estartit, Costa Brava
Cala Sa Conca, Costa Brava, Španělsko
Pláž Tossa de Mar na Costa Brava

Otázky a odpovědi ke koupání na Costa Brava

Jaké pláže má Costa Brava?
Které pláže na Costa Brava jsou nejhezčí?
Které pláže na Costa Brava jsou vhodné pro rodiny s dětmi?
Které pláže Costa Brava jsou přátelské k nudistům?