Nejlepší zábava na Costa Brava. Co dělat, vidět a zažít během dovolené

Costa Brava, jeden z nejkrásnějších regionů Španělska, okouzluje své návštěvníky nejen plážemi, ale i spoustou příležitostí k aktivnímu strávení dovolené. Ať jste adrenalinoví nadšenci, milovníci přírody, historie, vína, španělské kuchyně, tradic i kultury, pro každého se tu něco najde. Podívejte se na naše tipy.
Cadaques, Costa Brava, Španělsko)

Sportovní aktivity na Costa Brava

  • Objevujte podmořský život při potápění v 36 potápěčských center na Costa Brava, mj. Tossa de Mar, Lloret de Mar a L'Estartit. Prozkoumejte podvodní tunely na ostrovech Medes i jeskyně a vraky u Palamósu.
  • Absolvujte kurz freedivingu (potápění bez kyslíkové láhve) v přírodním parku Cap de Creus. Místo vyhledávané kvůli hloubce a průhlednosti vody leží jen pár minut lodí od Roses.
  • Vyzkoušejte via ferratu Cala del Molí v St Feliu de Guíxols s působivým panoramatickým výhledem na pobřeží. S průvodcem i pro úplné začátečníky.
  • Pádlujte podél pobřeží Costa Brava na kajaku nebo paddleboardu a objevte skrytá zákoutí, zátoky a jeskyně, přístupné pouze z moře. Náčiní si můžete pronajmout na mnoha plážích na pobřeží.
  • Poznávejte nejkrásnější oblasti Costa Brava na kole. Z Girony vede 530 km dlouhá cyklostezka přes přírodní parky, malebné vesnice i krásné pláže.
Via ferrata Cala del Molí, Costa Brava
Freediving, Costa Brava

Nejkrásnější výlety a zajímavá místa na Costa Brava

Město Girona (nejen) pro fanoušky Hry o trůny

Hlavní město stejnojmenné provincie má za sebou více než 2 000 let historie. Její stopy můžete obdivovat ve staré čtvrti s nádhernou katedrálou a atmosférou středověkých domů a uliček. Katedrálu jste mohli vidět ve slavném seriálu Game of Thrones.

Muzea Salvadora Dalího

Světoznámý surrealistický malíř se narodil a velkou část života strávil v různých městech na Costa Brava. Nenechte si ujít návštěvu Teatro Museo Dalí v jeho rodném Figueras, jeho surrealistického domu v Port Lligat u města Cadaqués a středověkého hradu/muzea Castell Gala Dalí ve vesnici Púbol.

Památky v Lloret de Mar

Ve městě Lloret de Mar určitě stojí za návštěvu nejen pláže, ale též historické centrum. K nejzajímavějším památkám patří středověký hrad Castell de Sant Joan, kostel ve stylu katalánské gotiky Iglesia de Sant Roma a benediktinský klášter Sant Pere del Bosc.
Teatro Museo Dalí, Figueras
Kostel Sant Roma, Costa Brava

Zahrada Santa Clotilde

Botanická zahrada v Lloret de Mar, jedna z nejhezčích středomořských zahrad v Evropě, má úžasnou polohu na vrcholu útesu s výhledem na moře a pobřeží Costa Brava. Je to krásné místo k meditaci a odpočinku plné exotických stromů, květin, fontán a soch.

Středověké vesnice

Trojice nejkrásnějších středověkých vesnic regionu, známá po názvem Zlatý trojúhelník Costa Brava. Obce Pals, Palau Sator a Peratallada mají dokonale zachovalá středověká centra s kamennými domy a sítí uliček, kde získáte dokonalou představu, jak vypadal život ve středověku.

Port de la Selva

Půvabné přímořské městečko bohaté na památky a archeologické pozůstatky. Pyšní se bílými domy a monumentálním benediktinským klášterem Sant Pere de Rodes ve strmých kopcích vysoko nad zálivem.

Vinařská stezka Empordà

Pěšky, na kole i na kajaku se můžete vydat na vinařskou turistickou trasu po oblasti Empordà, vedoucí od Girony až k francouzským hranicím. Desítky vinařství na trase nabízejí exkurze včetně tradičních vinařských procesů, ochutnávek jídel a vína aj.
Zahrada Santa Clotilde, Lloret de Mar, Costa Brava
Sant Pere de Rodes, Costa Brava

Zajímavé události, akce a svátky na Costa Brava

Temps de Flors

Girona, květen

Po devět dní v květnu probíhá v Gironě velkolepý festival Temps de Flors, kdy se celé město ponoří do barev a vůní. Památky a ulice historického centra jsou pokryté květinové výtvory, květinové expozice jsou zdarma a můžete tak navštívit místa, která jsou obvykle veřejnosti nepřístupná.

Dožínky

Costa Brava, září

Během září se v regionu Empordà slaví tradiční dožínky, každý rok v jiném městě. Hlavní akcí je zahajovací průvod s dodávkou sklizených hroznů z nejbližších vinic do centra obce, kde proběhne prvotní lisování. Festival pokračuje živými koncerty, tancem a degustací vína i tradičních pochoutek.
Festival Temps de flor, Girona, Costa Brava
Ekologická vinice v Empordà, Costa Brava

Jak se bavit na Costa Brava

Vodní a zábavní parky

Nejlepší alternativa ke dni strávenému na pláži. Vyberte si z nejoblíbenějších aquaparků a tematických parků, kde se můžete pobavit s dětmi i přáteli:

Noční život

Pobřeží Costa Brava žije intenzívně i v noci. Vyhlášeným centrem nočního života je Lloret de Mar se stovkami barů a diskoték lemujících rušný hlavní bulvár. Mezi oblíbená místa patří Tropics, Londoner a Bumper's.
Lloret de Mar v noci, Costa Brava, Španělsko

Otázky a odpovědi k aktivitám na Costa Brava

Jak aktivně strávit dovolenou na Costa Brava?
Jaké jsou nejhezčí památky na Costa Brava?
Kam se vydat na výlet na Costa Brava?
Kam do aquaparku na Costa Brava?