Costa Brava

Bravurní dovolená na písečné pláži

Vítejte na Costa Brava!

Costa Brava je malebný úsek katalánského pobřeží, který se táhne od severu Barcelony k francouzským hranicím. Toto pobřeží je domovem několika desítek kilometrů zlatých písečných pláží, zálivů a skalnatých zátok, olivových hájů a hustých borových lesů. Je to ráj pro milovníky vodních sportů, pěší turistiky a cyklistiky i lahodné iberské kuchyně. Historii regionu můžete vidět v mnoha památkách, hradech, klášterech a katedrálách i ve středověkých vesničkách, kde se zastavil čas. 

5 důvodů, proč na dovolenou na Costa Brava

  • Pláže: Costa Brava má na svých 220 km pobřeží některé z nejkrásnějších a nejrozmanitějších pláží Španělska. Najdete tu jak dlouhé písečné pláže, tak spoustu zálivů a zátok skrytých mezi útesy.
  • Perfektní počasí: Klima na severním pobřeží Katalánska je mírnější než např. na jihu na Costa del Sol. Naopak moře u Costa Brava je díky větší vzdálenosti od Atlantského oceánu teplejší.
  • Aktivity: Díky čistému moři a členitému pobřeží má Costa Brava perfektní podmínky pro vodní i outdoorové sporty: šnorchlování, potápění, jízdu na kole, pěší túry apod.
  • Skvělé jídlo: Speciality katalánské kuchyně jsou neodolatelné. Ochutnejte mořské plody, krevety Gambas de Palamós, ančovičky Anxoves de l'Escala, černá rýže Arròs negre, krémový ovčí sýr Recuit de drap nebo paella s těstovinami místo rýže Fideuà.
  • Noční život, festivaly a svátky: Na Costa Brava se nebudete nudit ani v noci, nabídka nočních klubů a barů v turistických oblastech je nepřeberná. I typické katalánské svátky a slavnosti stojí za to!
Malgrat de Mar, Costa Brava
Divoké pobřeží poblíž Tossa de Mar
Katalánská pochoutka Oricada – mořský ježek, Costa Brava

Letoviska pro vaši dovolenou na Costa Brava

Tossa de Mar

Tossa de Mar je jedním z nejkrásnějších míst na pobřeží Costa Brava s nevšedními plážemi a krásnou přírodou v okolí. Atraktivní staré centrum Vila Vella se pyšní citadelou a výhledem na oceán.

Lloret de Mar

Nejživější město na pobřeží Lloret de Mar je známé nádhernými památkami, pláží oceněnou Modrou vlajkou, mnoha možnostmi vodních sportů a intenzivním nočním životem.

Pineda de Mar

Autentické město s námořní tradicí na skvělém místě mezi mořem a horami, blízko Barcelony. Pineda de Mar je příjemné letovisko pro rodiny, kde najdete i velkou kulturní a volnočasovou nabídku.

St. Susanna

St. Susanna je městečko s typickou katalánskou klidnou a uvolněnou atmosférou a více než 2 km písečných pláží s křišťálově čistou vodu. Má výhodnou polohu pro výlety do velkých měst, jako jsou Girona nebo Barcelona, kam jezdí pravidelné autobusy. 
Tossa de Mar, Costa Brava
Lloret de Mar, Costa Brava

Calella

Letovisko Calella, vzdálené zhruba 60 km od Barcelony, je známé luxusními resorty, okouzlujícím historickým centrem, kulturním životem i řadou nedotčených pláží a krásných přírodních scenérií.

Malgrat de Mar

Příjemná rodinná destinace s písečnými plážemi v délce 4,5 km, zelenými parky a dětským hřištěm. Díky své poloze nedaleko Barcelony je město Malgrat de Mar ideálním výchozím bodem pro objevování celého regionu i vlajkových pláží Costa Brava.

Blanes

Nádherné přímořské letovisko, kde najdete historii, památky i přírodu. Kromě historického centra a hradu Sant Joan má Blanes dvě krásné zahrady: botanickou zahradu Marimurtra (4 ha) a tropickou zahradu Pinya de Rosa (5 ha).
Pláž v letovisku Calella, Costa Brava
Blanes
Náš tip: Láká vás dovolená na Costa Brava? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené na Costa Brava

Proč jet na dovolenou na Costa Brava?
Která letoviska na Costa Brava jsou nejhezčí?
Jak se domluvit na Costa Brava?
Jak dlouho se letí z ČR na Costa Brava?

Mapa - Costa Brava

Nejlépe hodnocené hotely - Costa Brava