Pláže Costa Cálida: jedinečné koupání v laguně i v písčitých zátokách

Pobřeží Costa Cálida je dlouhé 250 km. Pokrývají ho útesy, pláže s bílým pískem a okouzlující zátoky s průzračnou vodou. Některé oblasti pokrývají duny a panenské borové lesy. Pláže se pozvolna sklánějí do vody, která je zde dostatečně teplá na koupání po velkou část roku. Krásu a kvalitu pláží potvrzuje i množství udělených ocenění: ze 40 pláží Murcie jich 28 každoročně vyvěšuje Modrou vlajku.

Pláž Cocedores, Costa Cálida, Španělsko

Costa Cálida má různé typy pláží, jednu hezčí než druhou. Ať už jde o rozlehlé písečné pláže v Mar Menor nebo zátoky mezi útesy s fascinující přírodou, např. v Cabo de Palos u Cartageny, jejíž pobřeží je jedním z nejkrásnějších v regionu. Kromě koupání a slunění budete mít na výběr z mnoha aktivit, od surfování po objevování podmořského života v místech jako Cabo Tiňoso, Cabo Cope či Calnegre.

Nejkrásnější pláže na Costa Cálida

Podobně jako ostatní „costas“ Španělska má i Costa Cálida řadu pozoruhodných pláží. Krásné pláže najdete např. v okolí zálivu Mazarón včetně oblasti Águilas na jeho jižním konci, u La Mangy, v Los Alcázares a blízkém přírodním parku Calblanque.

Playa Paraíso

Playa Paraíso je unikátní přírodní pláž u La Manga Mar Menor, dlouhá 850 m. Nenavazuje na ni už žádná městská zástavba, jen solné pláně Marchamalo a písečné duny. Pláž je udržovaná, s jemným pískem a velmi pozvolným vstupem do vody, ideální pro děti i milovníky vodních sportů.

Playa Los Cocedores

Krásnou písčitou pláž Los Cocedores v Águilas obklopují pozoruhodné divoké útesy okrové barvy se skalními útvary a jeskyněmi. Se svými 150 m není nijak rozsáhlá, ale boduje křišťálově čistou vodou, jemným pískem, klidem a přírodními bazény s mělkou vodou, které sem lákají rodiny s malými dětmi.

Playa de Bolnuevo

Poloměstská pláž Bolnuevo s délkou 1,6 km u města Mazarrón je jednou z nejoriginálnějších v regionu. Tyčí se nad ní bizarní pískovcové útvary a je velmi oblíbená pro svůj čistý zlatý písek, mírné vlny a vynikající podmínky pro koupání i vodní sporty. V hlavní letní sezóně může být rušnější.

Playa Paraíso, Costa Cálida
Pláž Cocerodes, Costa Cálida
Pláž Bolnuevo

Playa Calblanque

Panenská pláž v přírodní rezervaci Calblanque je malým rájem na pobřeží Středozemního moře v La Manga. Je dobře přístupná místním autobusem a udržuje si klidný a uvolněný charakter i přes zvyšující se počet návštěvníků. Je oblíbená u příznivců naturismu.

Playa La Carolina

Nádherná pláž La Carolina v oblasti panenských izolovaných pláží v chráněné oblasti (Natura 2000) u Águilas je podle National Geographic dokonce nejlepší pláží v Murcii. Má délku asi 500 m, křišťálově čistou vodu, jemný písek a základní vybavení. Vzhledem k její velikosti na ní místo najdete vždy.

Playa El Portús

Místo vyhledávané nudisty, 350 m dlouhá pláž s tmavým pískem a oblázky v přírodní rezervaci Sierra de la Muela, pár kilometrů od Cartageny. Pláž El Portús obklopují útesy, které dělí pobřeží na několik zátok s křišťálově tyrkysovou vodou. Je snadno přístupná místní dopravou.

Pláž Calblanque, Costa Cálida
Pláž Carolina, Costa Cálida, Španělsko
Pláž El Portús, Costa Cálida

Otázky a odpovědi ke koupání na Costa Cálida

Jaké pláže má Costa Cálida?
Které pláže na Costa Cálida jsou nejhezčí?
Jsou na Costa Cálida i nudistické pláže?
Platí se na Costa Cálida za vstup na pláž?