Costa Cálida

Dovolená v malém ráji na Zemi

Vítejte na Costa Cálida!

Costa Cálida je název pro pobřeží regionu Murcia, které je jedním z nejteplejších a nejdivočejších ve Španělsku. „Teplé pobřeží“ mnozí považují za malý ráj na Zemi, který zatím z velké části stále uniká masivní výstavbě a masové turistice. Turistům, kteří hledají originální a neokoukané místo k dovolené, má Costa Cálida co nabídnout: celoroční slunce, pláže, hory, lesy, chráněné přírodní oblasti i nádherná historická města.

Na mapě hledejte region Murcia na jihu Španělska mezi Andalusií a Valencií. Členité a z velké části divoké pobřeží Costa Cálida se táhne v délce 250 km a je plné zlatých pláží, písčitých zátok i drsných útesů. Směrem do vnitrozemí se zvedá zelené pohoří Sierra Espuña, část Betické Kordillery. Na severu se na náhorních plošinách Jumilla a Yecla rozkládají vinice, dávající vynikající ohnivá vína.

Mal Menor, malé moře na Costa Cálida

Jedním z turisticky nejoblíbenějších míst Costa Cálida je Mar Menor, největší přírodní laguna v Evropě o ploše 170 km². Od Středozemního moře ji odděluje 22 km dlouhý písečný pás zvaný La Manga del Mar Menor, obě „moře“ propojuje několik kanálů. Díky slunci, vysoké koncentraci soli a mělké vodě je voda v Mar Menor cca o 5 °C teplejší než ve Středozemním moři. Specialitou Mar Menor je léčivé bahno, které využívá řada místních lázeňských center.

La Manga del Mar Menor, Costa Cálida
Cartagena

5 + 1 důvod pro dovolenou na Costa Cálida

  • Perfektní počasí: Costa Cálida má teplé a suché klima s minimálními srážkami, ideální pro koupání i pro sportovní aktivity téměř po celý rok. Počítejte s 320 slunečními dny v roce a celoročním průměrem teplot kolem 19 °C.
  • Gastronomie: Murcia je „zahrada Evropy“, díky svému klimatu patří k největším producentům ovoce, zeleniny a vína v Evropě. Místní kuchyně, založená na čerstvých lokálních surovinách, je vynikající, zdravá a rozmanitá.
  • Pláže: Costa Cálida nabízí přes 200 km sluncem zalitých pláží a zátok pro každý vkus – rodinné i divoké, písčité i skalnaté, přístupné i nedotčené podél útesů, s hlubokou i mělkou vodou, s léčivým bahnem, pro lenošení i aktivity.
  • Přírodní bohatství: Costa Cálida je jedním z posledních divokých koutů Španělska. Najdete zde nádherné přírodní kontrasty od mořské rezervace v Cabo de Palos přes saliny a panenské pláže v Calblanque až po svěže zelené pohoří Sierra Espuña.
  • Aktivity: Costa Cálida je oblíbená destinace pro milovníky vodních a plážových aktivit, ale potěší i ty, kteří rádi poznávají kulturní dědictví, vinařské stezky i tradiční a hudební festivaly.
  • Cena: Murcia je nejlevnější region na španělském středomořském pobřeží, životní náklady jsou tady obdobné jako v ČR. Ceny v supermarketech, na trhu či v dopravě vás mile překvapí.
Pouštní krajina v Abanille, Murcia
Cala Cortina u Cartagena, Costa Cálida

Letoviska pro vaši dovolenou na Costa Cálida

La Manga del Mar Menor

Přes 20 km dlouhé letovisko La Manga je vystavěné na přírodní hrázi, oddělující lagunu Mar Menor od Středozemního moře. Nádherné písčité pláže s mělkou, teplou a klidnou vodou jsou bezpečné pro malé děti a ideální pro provozování vodních sportů. Laguna je vyhledávaná i pro bahenní terapie, které blahodárně působí při zánětlivých a revmatických onemocněních.

Mazarrón

Letovisko Mazarrón se rozkládá u nádherného zálivu Středozemního moře s 35 km písečných pláží a rybářských vesniček. Atraktivní oblast byla obydlená od starověku, mezi archeologickými nálezy jsou fénické lodě a doly staré více než 2 600 let. Mazarrón nabízí jedny z nejhezčích panenských pláží oblasti (např. Bolnuevo) a nepřeberné možnosti vodních i outdoorových aktivit.

Lorca, Los Alcázares a Torre-Pacheco

Za zájezd stojí i další krásná místa: Lorca, nádherné barokní a renesanční město s proslulými průvody během velikonočního Svatého týdne, bývalá rybářská vesnice Los Alcázares na břehu Mar Menor se 7 km pláže a skvělými možnostmi pro vodní sporty či Torre-Pacheco s golfovými hřišti a větrnými mlýny.

Lorca, Costa Cálida
Zátoka u Cartageny, Costa Cálida

Náš tip: Láká vás dovolená na Costa Cálida? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Costa Cálida

Proč jet na dovolenou na Costa Cálida?
Kdy jet na zájezd na Costa Cálida?
Která letoviska na Costa Cálida navštívit?
Pro koho je vhodná dovolená na Costa Cálida?
Jak dlouho se letí z ČR na Costa Cálida?

Mapa - Costa Cálida

Nejlépe hodnocené hotely - Costa Cálida