Pláže Costa Dorada: lenošení na zlatém písku i vodní sporty

Costa Dorada je jednou z nejkrásnějších oblastí ve Španělsku a proslula hlavně svými plážemi. Na Costa Dorada si každý najde pláž podle svého gusta a preference, od rozlehlých a dlouhých zlatých pláží, lemovaných palmami a borovicemi, až po malé zátoky s křišťálově čistou vodou. Mnoho pláží na Costa Dorada získává každoročně Modrou vlajku, ocenění kvality, ekologie a bezpečnosti.

Pláž Miami, Tarragona, Costa Dorada, Španělsko

Pláže Costa Dorada jsou nejen krásné, ale i různorodé. Na většině z nich najdete jemný zlatý písek a křišťálově čistou vodu, některé pláže jsou velmi rozlehlé a široké, jiné se ukrývají v zátokách mezi skalami. Najdete tu pláže vhodné pro malé děti s dlouhým mělkým vstupem do vody, pláže pro nudisty obklopené vegetací i větrné pláže pro kitesurfing. Většina pláží poskytuje služby a vybavení, restaurace, bary, sprchy, toalety, půjčovny kol, možnosti vodních sportů a dalších aktivit.

Top 10 nejkrásnějších pláží Costa Dorada

Platja de l'Arrabassada

Jedna z nejhezčích pláží v Tarragoně, oceněná Modrou vlajkou, se rozprostírá na více než 1,5 km pobřeží a je velmi oblíbená díky své tyrkysové vodě, jemnému písku a klidnému prostředí. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi i milovníky vodních sportů. Denně se čistí, má pozvolný vstup do vody, krásnou promenádu ​​a bezbariérový přístup.

Platja de Tamarit

Další ze zlatých písčitých pláží Tarragony s Modrou vlajkou je 1 750 m dlouhá a 45 m široká. Má mírný vstup do vody a vybavení včetně toalet, sprch, restaurací i půjčoven lehátek, slunečníků, kol a vybavení pro vodní sporty. Navíc nabízí bezbariérový přístup a plovoucí invalidní vozíky. Sousední přírodní rezervace delty řeky Gaià je domovem mnoha druhů ptáků a skvělým místem k procházkám.

Pláž L’Arrabassada, Costa Dorada
Pláž Tamarit na Costa Dorada

Cala Crancs

Krásná menší zátoka v Salou s jemným pískem, průzračnou vodou, sprchami a plážovou restaurací. V blízkosti je i bezplatné parkoviště. Nechybí zkrátka nic, co potřebujete k prožití příjemného dne.

Platja del Milagro

Tato poloměstská písečná pláž se sprchami, toaletami, slunečníky a lehátky k pronajmutí může být v hlavní sezóně poměrně plná. Patří k nejpopulárnějším plážím v Tarragoně a díky mírnému vstupu do čistě tyrkysové vody a jemnému písku si ji užijí rodiny s dětmi.

Platja Capellans

Pláž v malé skryté zátoce ve stínu borovic v srdci Salou má několik sprch, dvě plážové restaurace, lehátka i slunečníky. Vstup do čisté vody je velmi mírný, ideální pro děti a vodní hry (Modrá vlajka).

Cala Crancs, Costa Dorada
Pláž Milargo, Costa Dorada
Pláž Capellans, Costa Dorada

Cala Fonda

Izolovaná pláž se zlatým pískem, ale bez turistické infrastruktury, se označuje i jako Waikiki. Ukrývá se v klidné zátoce poblíž Salou, obklopena aromatickým borovým lesem a žlutými vápencovými útesy. Řadí se k nejméně dotčeným plážím v oblasti, i proto si ji oblíbili naturisté.

Cala Les Sirenes

Romantická zátoka Cala Les Sirenes je součástí úseku pobřeží Miami Platja u letoviska Cambrils. Má nádherné skalnaté okolí, jemný písek a klidnou vodu, i když pro prudší sklon do moře je třeba opatrnosti u malých dětí. Nabízí základní služby včetně sprch, restaurace a půjčovny vybavení vodních sportů. Je to jedna z osmi malých zátok označených jako chráněné přírodní oblasti.

Cala Fonda, Costa Dorada
Cala Les Sirenes, Costa Dorada

Platja El Torn

Známá nudistická pláž v chráněné přírodní oblasti jen pár minut od města Hospitalet de L'Infant jižně od Cambrils nabízí dokonalou kombinaci nedotčené pláže a nádherné přírodní scenérie. Velmi klidná relaxační pláž, asi 1 400 m dlouhá a 70 m široká, má tmavý udržovaný písek a základní vybavení včetně toalet a půjčovny lehátek.

Platja Llarga

Poloměstskou pláž v Salou o délce asi 600 m obklopují lesy a upravená promenáda. Má jemný zlatý písek, moře je čisté a k dispozici jsou základní služby včetně sprch, toalet, baru a dozoru plavčíka.

Platja La Pineda

Dlouhá, čistá zlatá pláž v oblasti La Pineda, která se velmi mírně svažuje do teplého Baleárského moře. I když je velmi populární, nikdy není přeplněná. S krásnou promenádou, několika obchody a restauracemi v okolí je to skvělé místo i pro rodiny s dětmi.

Pláž El Torn, Costa Dorada
Pláž Llarga, Costa Dorada
La Pineda, Costa Dorada

Otázky a odpovědi ke koupání v Costa Dorada

Které pláže v Costa Dorada jsou nejkrásnější?
Jaké pláže má Costa Dorada?
Jsou pláže na Costa Dorada přeplněné?
Jsou na Costa Dorada nudistické pláže?
Jaké jsou teploty moře u pobřeží Costa Dorada?