Aktivní dovolená na Costa Dorada: kam se podívat a co dělat

Costa Dorada je mnohem víc než slunce, moře a písek. Bavte se při poznávání této krásné oblasti plné památek a zajímavostí a vyzkoušejte některé z mnoha aktivit od vodních sportů po horské túry.

Co dělat během zájezdu na Costa Dorada

Šnorchlování, potápění a další vodní aktivity

Charakter pobřeží a pláží Costa Dorada umožňuje spoustu vodních sportů, mj. šnorchlování, potápění, windsurfing, mořský kajak či jízdu na vodním skútru a vodních lyžích.

Pláž L’Arrabassada, Costa Dorada

Potápění: moře u Costa Dorada je bohaté na různé druhy flóry a fauny, potopené lodě i zříceniny. Nejvhodnější místa pro potápění jsou:

 • Punta de la Mora v Tarragoně s množstvím podmořského života,
 • Cabo de Salou s krásnými útesy a jeskyněmi,
 • Tarragona s několika skalnatými zátokami,
 • La Pineda s potápěčskými centry i pro začátečníky.

Kitesurfing a windsurfing: dobré podmínky na Costa Dorada pro surfování mají zejména pláže poblíž města Tarragona a letoviska Cambrils. Mezi nejlepší pláže na surfování na Costa Dorada patří:

Platja de la Pineda (La Pineda) | Cala Fonda (Salou) | Platja de l'Arrabassada (Tarragona) | Platja de l'Esquirol (Cambrils).

Turistika a cykloturistika

Pěšky nebo na kole se můžete vydat:

 • po turistických trasách v pohoří Serra de Montsant,
 • prozkoumat národní park Delta del Ebro (největší mokřadní území ve Španělsku),
 • do přírodního parku Serra de Montsant s nádhernými výhledy do okolí.

Golf

Golfoví nadšenci ocení několik kvalitních 18jamkových hřišť s výhledem na Středozemní moře nebo hory. Mezi nejznámější patří Lumine Golf Club v oblasti Tarragony.

Kam se podívat na Costa Dorada: objevte největší atrakce

Historické město Tarragona

Město Tarragona (UNESCO) je lahůdkou pro milovníky starověké historie. Je plné antických památek z doby, kdy jako město Tarraco ovládalo celou římskou provincii Hispania Citerior:

amfiteátr z 2. století | akvadukt, kterým se přiváděla do města voda z hor | cirkus, dějiště vozatajských závodů | Forum Romanum | nekropole.

Repliku ikonické sochy římské vlčice kojící Romula a Rema, malé zakladatele Říma (Luperca), spatříte na náměstí Passeig de les Palmeres (originál ukrývá Kapitolské muzeum v Římě). Za vidění stojí také nádherná gotická katedrála Santa Maria z 12. století, kostel sv. Františka z 13. století, středověké hradby a kláštery. Projděte se úzkými uličkami historické čtvrti, vyzkoušejte některé z místních restaurací a vykoupejte se na nádherné písečné pláži de l'Arrabassada.

Turistika na Costa Dorada
Římská vlčice, Costa Dorada
Katedrála Tarragona

Parc Samà

Parc Samà je letní sídlo, které v roce 1881 postavil Salvador Samà, markýz z Marianao, mezi Cambrils a Montbrió. Palác ve stylu romantického historismu obklopuje park v anglickém stylu s pestrou vegetací, malebnými vodopády, fontánami, rybníky, vinicemi, olivovníky a mandlovníky. Zaručené potěšení pro všechny smysly.

Monestir Santa María de Poblet

Klášter Poblet je architektonický skvost španělské gotiky a panteon několika aragonských králů. Benediktinský klášter, nacházející se v oblasti Conca de Barberà v provincii Tarragona, byl založen v roce 1151 a je jedním z nejvýznamnějších a největších klášterů v Evropě. Klášterní muzeum schraňuje cenné umělecké sbírky, rukopisy, malby i sochy.

Město Reus

Oblíbený výletní cíl zaujme rodným domem a muzeem Antoni Gaudího, zajímavou modernistickou architekturou (Casa Navàs, Casa Rull, Muzeum hraček) a řadou kulturních akcí. Vyniká pestrou gastronomickou scénou s tradičními katalánskými specialitami a vínem Priorat a Montsant.

Park Samá, Costa Dorada
Klášter Poblet, Costa Dorada

Zábava pro děti i dospělé na Costa Dorada

Jako v ráji si na Costa Dorada budou připadat fanoušci zábavních a vodních parků a atrakcí. Navštivte:

 • PortAventura World – jeden z největších vodních a zábavních parků v Evropě najdete v Salou. Na ploše 119 ha očekávejte šest tematických světů (Divoký západ, Polynésie, Mexiko, Čína, Karibik, Středomoří).
 • Ferrari Land – zábavní park pro automobilové nadšence je součástí PortAventura World. Nabízí atrakce inspirované slavnou italskou značkou Ferrari, včetně simulátorů F1.
 • Aquopolis Costa Dorada – atraktivní vodní park v La Pineda s množstvím vodních atrakcí včetně tobogánů, bazénů či umělého vlnobití nadchne celou rodinu.
 • Karting Salou – závodní okruh v Salou nabízí závodění pro děti i dospělé.
 • Bosc Aventura – další z parků v Salou se spoustou atrakcí pro všechny včetně lanových parků a skákacích hradů.

Noční život v letoviscích na Costa Dorada

Ideální dovolená znamená kombinovat opalování na pláži s živým nočním životem. V Costa Dorada se můžete bavit až do rána. Vyberte si:

 1. Restaurace a bary s živou hudbou (rock, jazz, blues atd.) pro každého znějí ve všech turistických centrech a bývají otevřené do časných ranních hodin.
 2. Na diskotékách Costa Dorada můžete v rytmu stylů techno, pop a house tančit až do rána.
 3. Mezi hudební kluby s nejrůznějšími žánry od hip hopu až po latino hudbu.
 4. Pro milovníky hazardu nabízí Costa Dorada několik kasin, kde se hraje klasická ruleta, blackjack aj.
PortAventura, Costa Dorada
Ohňostroj v Salou

Otázky a odpovědi k aktivitám na Costa Dorada

Jaké jsou možnosti sportování na Costa Dorada?
Jaké atrakce a památky během dovolené na Costa Dorada navštívit?
Jaký je noční život na Costa Dorada?
Jak zabavit děti na Costa Dorada?