Costa Dorada

Skvělá destinace pro rodinnou dovolenou

Vítejte na Costa Dorada!

Ne nadarmo se úsek na východním pobřeží Španělska v Katalánsku nazývá Costa Dorada (Zlaté pobřeží). Je to bohaté a rozmanité území s dlouhými plážemi zalitými sluncem a vnitrozemím posetým ospalými vesnicemi, olivovými sady a vinicemi. Costa Dorada začíná asi 60 km jižně pod Barcelonou u města Cunit a táhne se na jih až k deltě řeky Ebro u města Alcanar. Celkově zahrnuje kolem 200 km pobřeží s oblíbenými letovisky jako Tarragona, Salou či Cambrils.

Costa Dorada, směs namíchaná pro ideální dovolenou

Při pohledu na mapu zjistíte, že celá Costa Dorada je v podstatě jeden souvislý pás pláží, což je příjemná zpráva pro všechny milovníky koupání, slunce, lenošení na písku i vodních sportů. Pláže s jemným zlatavým pískem omývá průzračně čisté Středozemní moře, v tomto úseku zvané Baleárské moře. Krajina kolem je mírně zvlněná, s olivovými háji, vinicemi a ovocnými sady. Turisté milují toto místo nejen pro zlaté pláže, ale i pro nekonečné možnosti aktivního trávení volného času.

Pláž Llarga, Salou, Costa Dorada

7 důvodů, proč na zájezd na Costa Dorada

  • Krásné pláže: Costa Dorada má spoustu krásných pláží se zlatým pískem a průzračnou vodou. Jsou výborně udržované a mají většinou pozvolný vstup do vody, ideální pro rodiny s dětmi i vodní sporty.
  • Příjemné klima: Costa Dorada, podobně jako celé pobřeží Katalánska, má slunečné středomořské podnebí. Letní teploty od června do září jsou tady velmi příjemné, průměrně kolem 25–30 °C, s několika horkými dny, kdy teploty mohou vyšplhat až na 35 °C.
  • Historické památky a kulturní zážitky: Poznejte aspoň část bohaté historie a kultury Katalánska; hrady, kostely, kláštery (Poblet) antické památky (pozůstatky římského města Tarraco v Tarragoně) i moderní architekturu (Reus).
  • Dobré jídlo: Španělská kuchyně je velmi rozmanitá. Pokud jste v Katalánsku, stojí za to ochutnat co nejvíce místních specialit: Fideuà – varianta paelly, ale s nudlemi místo rýže, Suquet de Peix – rybí guláš s rajčaty a paprikou, Botifarra – katalánská klobása či slavný dezert Crema Catalana.
  • Outdoorové aktivity: Costa Dorada přeje aktivní dovolené s množstvím vodních sportů. Na výběr máte potápění, windsurfing, kitesurfing, paddleboarding, výlety lodí podél pobřeží, ale i golf, plážový volejbal, jízdu na horském kole i na koni nebo rybaření.
  • Zábava a noční život: Zábavu pro celou rodinu můžete najít v zábavních a vodních parcích (Port Aventura), noční život objevíte např. v Tarragoně, Salou, Cambrils nebo El Vendrell.
  • Krásná příroda: Milovníci přírody ocení chráněné parky Delta del Ebro a Serra de Montsant nebo pobřežní stezku Camino de Ronda.
Costa Dorada
Římská aréna v Tarragoně

Známá letoviska na Costa Dorada

Cambrils

Město Cambrils má zaslouženou pověst kulinářského centra Costy Dorady s hojností čerstvých místních surovin od ryb a mořských plodů až po uznávaný olivový olej DO Siurana. Malebný přístav s katalánskou atmosférou má krásné historické centrum s mnoha památkami, nádherné pláže, promenády a vynikající síť cyklistických stezek.

Salou

Rekreační středisko Salou leží mezi Cambrils a klidnou La Pinedou, pouhých 10 km jižně od elegantní Tarragony. Rušné a živé letovisko je vzhledem ke klidným plážím a zábavnímu parku PortAventura oblíbené zvláště u rodin s dětmi.

La Pineda

Téměř 4 km pláží lemují přímořskou promenádu klidného letoviska La Pineda. Patří k nejčistším a nejbezpečnějším, což potvrzují pravidelně udělované Modré vlajky. Lákavou atrakcí La Pineda je také vodní park Aquopolis a mnoho restaurací, barů a obchodů.

Přístav v Cambrils, Costa Dorada
Zátoka Cala Fonda v Salou
Uličky ve vesnici Siurama, Costa Dorada

Náš tip: Láká vás dovolená na Costa Dorada? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Costa Dorada

Proč na dovolenou na Costa Dorada?
Která jsou nejhezčí letoviska na Costa Dorada?
Kde leží Costa Dorada?
Jak dlouho se letí na Costa Dorada?

Mapa - Costa Dorada

Nejlépe hodnocené hotely - Costa Dorada