Aktivity ve Španělsku: co vidět, prožít a navštívit

Španělsko je ideální destinací pro trávení aktivní dovolené. Hornatá pevnina i ostrovy poskytují spoustu možností k outdoorovým sportům, čisté moře láká k potápění a vodním sportům, architektonické památky, galerie a muzea přitahují milovníky umění a historie.

Sportování ve Španělsku

Oblíbené vodní sporty

Mezi vodními sporty vede surfing, windsurfing a kitesurfing; surfaři najdou ideální vlny např. na Kanárských ostrovech (především Fuerteventura a Lanzarote nebo na jihu ostrova Gran Canaria v Maspalomas). Pro windsurfing a kitesurfing je perfektní větrná oblast u města Tarifa na jižním výběžku Pyrenejského poloostrova v Andalusii.
Surfování na Lanzarote, Kanárské ostrovy, Španělsko
Potápěči ve Středozemním moři, Španělsko

Potápění

Pobřeží Španělska nabízí nádherné lokality k potápění, šnorchlování a freedivingu. Pyšní se podvodními jeskyněmi, rozmanitým podmořským životem i potopenými vraky. Mezi nejlepší lokality patří Kanárské a Baleárské ostrovy, mořská rezervace Cabo de Gata v Almeríi, pobřeží Costa Brava nebo mys Cabo de Palos v Murcii s množstvím vraků.

Outdoorové sporty

Rafting, canyoning nebo paragliding můžete vyzkoušet např. v Pyrenejích na severu Katalánska. Cyklisté a pěší turisté se mohou vydat po mnoha značených turistických cestách a cyklostezkách v horách i podél pobřeží.
Canyoning, Pyreneje, Španělsko
Cyklistika na Mallorce, Španělsko

6 památek Španělska, které musíte vidět

  • Sagrada Família – architektonický skvost Antonia Gaudího v Barceloně, který kombinuje maurskou inspiraci, křesťanskou symboliku a fantaskní secesní ornamentalistku.
  • Alhambra – komplex paláců a pevností maurských panovníků v Granadě, obklopený zahradami s výhledem na vrcholky pohoří Siera Nevada.
  • Akvadukt Segovia – dechberoucí kamenný akvadukt z 1. století n. l. (UNESCO).
  • Park Güell a domy Casa Milá a Casa Batlló v Barceloně – další z genialit Antonia Gaudího.
  • Muzeum Prado v Madridu – s jednou z nejlepších světových sbírek evropského umění od 12. po 19. století.
  • Guggenheimovo muzeum Bilbao – mistrovský kousek architekta Franka Gehryho. Futuristická stavba připomínající loď je centrem moderního umění.
Palác Alhambra, Granada, Španělsko
Casa Batlló od Antonia Gaudího, Barcelona, Španělsko

Otázky a odpovědi k aktivitám ve Španělsku

Co vidět ve Španělsku?
Jaké jsou možnosti sportování ve Španělsku?
Kde je nejlepší místo pro potápění ve Španělsku?