Písečné pláže na pobřeží Costa de La Luz: skvělé ke koupání i surfování

Hledáte pro svou dovolenou dlouhé, prázdné písečné pláže s romantickými dunami a borovicemi? Pak je pro vás Costa de la Luz tou pravou destinací. Místní pláže jsou jedny z nejlepších nejen ve Španělsku, ale i na světě. Ať už se chcete potápět, surfovat na vlnách nebo lenošit na pudrově jemném písku, na tomto „Pobřeží světla“ nebudete zklamaní nikde.

Playa La Barossa, Costa de la Luz

Nejlepší doba na dovolenou na plážích Costa de la Luz

Koupací sezóna na Costa de la Luz obvykle trvá od června do září. V tuto dobu je počasí i teploty vody nejvhodnější pro koupání a slunění. Pokud preferujete prázdné pláže a nevadí vám chladnější voda, případně hledáte volné měsíce pro různé aktivity, může být pro vás vhodnější návštěva v okrajových měsících (květen, říjen).

Na Costa de la Luz ukazuje širý Atlantik svou nejkrásnější stránku, která je v kontrastu ke klidnému Středozemnímu moři na východním pobřeží Španělska. Větrné počasí a téměř žádné přílivy a odlivy jsou požitkem pro surfaře; právě tady najdete některá z nejoblíbenějších míst pro windsurfing a kitesurfing v Evropě. Pláže jsou většinou zasazené do nedotčené přírody s písečnými dunami a borovými lesy, mají působivě jemný písek a kilometry volného prostoru pro každého.

Pláže na Costa de la Luz

Pláže v provincii Huelva: surfařský ráj i rodinná pohoda

Na severu Costa de la Luz můžete najít různé pláže; ve městech a letoviskách mohou být rušné a organizované. Odlehlé pláže zůstaly v původním přírodním stavu. Pláže poblíž Huelvy jsou klidné, čisté, dobře vybavené, ideální pro relaxaci, s potřebným vybavením pro rodiny s dětmi. O něco dál najdou milovníci surfování perfektní povětrnostní podmínky s vlnami a příznivým větrem.

Pláže v provincii Cádiz: divoké přírodní i městské pláže

Jemný světlý písek a krásná příroda jsou typické i pro jižní pláže kolem Cádizu. Krajině dominuje nedaleké pohoří a pobřeží je plné útesů a krásných zátok. Mnoho panenských pláží leží v blízkosti přírodních rezervací a parků. Pláže u vesniček a letovisek bývají dobře vybavené pro sport.

Kitesurfaři v Tarifě
Pláž La Barossa, Costa de la Luz

5 nejkrásnějších pláží Costa de la Luz

Je těžké vybrat z desítek úchvatných pláží Costa de la Luz jen pár nejhezčích. Podívejte se na malý výběr podle názorů návštěvníků.

Playas de Mazagón

Oblast Mazagón poblíž Huelvy zahrnuje panenské i městské pláže. Poloha v blízkosti národního parku Doñana nabízí jedinečné prostředí borových lesů a krásných útesů. Pláže obklopené dunami jsou široké, čisté, s krásným jemným pískem a dobrými podmínkami pro vodní sporty.

Playa Islantilla

Jedna z nejlepších pláží ve Španělsku (Modrá vlajka), se nachází mezi letovisky Isla Cristina a Lepe, asi 45 km od Huelvy. Chlubí se vynikajícím zázemím (sprchy, toalety, přístup pro osoby se sníženou pohyblivostí) a rušnou atmosférou. Dlouhá a široká pláž s jemným pískem a vynikající kvalitou vody nabízí i možnosti vodních aktivit (paddleboard, surfing, plachtění, windsurfing) a občerstvení.

Pláž Torre del Loro se zbytky obranné věže, Costa de la Luz
Pláž Islantilla, Costa de la Luz, Španělsko

Playa La Caleta

Nádherná městská pláž blízko centra Cádizu nazývaná „pláží mezi hrady“ leží v zátoce se dvěma pevnostmi na každé straně, hradem Santa Catalina a hradem San Sebastián. Voda je čistá a klidná díky vlnolamům, písek bílý a velejemný, v okolí služby, restaurace, obchody a příjemná promenáda ​​s palmami a úžasným výhledem na západy slunce.

Playa de Bolonia

Jedna z nejzajímavějších přírodních pláží v provincii Cádiz je rájem pro milovníky čisté přírody i archeologie. Široká písečná pláž s nádhernými dunami se nachází v přírodním parku Estrecho nedaleko Vejer de la Frontera. Před 2 000 lety zde vzkvétalo starověké římské město Baelo Claudia. V těsné blízkosti pláže jsou dodnes vidět ruiny města se sloupy, ulicemi a obrysy domů. Další ruiny pod mořskou hladinou lákají šnorchlaře a potápěče.

Playa de Valdevaqueros

4 km dlouhá písečná „Pláž pastevců" v přírodní rezervaci dostala jméno podle krav, které se tu mohou volně pohybovat. Pláž, známá také jako Tarifa, je vyhlášenou lokalitou pro kitesurfery z celé Evropy. Ti sem jezdí po celý rok, aby využili dokonalých podmínek slunečného ​​teplého klimatu a stálého větru. Na pláži si můžete půjčit surfařské vybavení a absolvovat kurzy, nebo se procházet po pohyblivých dunách Valdevaqueros.

Playa La Caleta, Costa de la Luz
Playa de Bolonia, Costa de la Luz
Playa Tarifa, Costa de la Luz

Otázky a odpovědi ke koupání na Costa de la Luz

Jaké pláže má Costa de la Luz?
Které pláže na Costa de la Luz jsou nejkrásnější?
Jsou na Costa de La Luz nudistické pláže?
Jaké jsou teploty moře u pobřeží Costa de la Luz?