Costa de La Luz

Plážová dovolená na pobřeží Světla

Vítejte na Costa de la Luz!

Costa de la Luz je západní část pobřeží Andalusie otevřená k Atlantiku. „Pobřeží světla“ je nejjižnější ze všech španělských „Costas“ a dělí se mezi provincie Cádiz a Huelva. Táhne se od portugalských hranic směrem na východ k parku Donaña a kolem ústí řeky Guadalquivir (provincie Huelva) dále na východ k Tarifě, nejjižnějšímu bodu evropského kontinentu (provincie Cádiz).

Zájezdy na nekonečné pláže u větrného Atlantiku

Costa de la Luz má díky Atlantiku o něco mírnější klima než jeho slavný soused Costa del Sol. Letní teploty jsou tu sice mírnější a vlhčí, zato vítr může být silnější a vytrvalý, což ke Costa de la Luz přitahuje windsurfaře a kiteboardisty. I písek je tu jemnější, má světlejší barvu a mnoho pláží je pokryto písečnými dunami. Tento úsek Španělska si stále drží autentický ráz, pobřeží lemují borové lesy a rybářské vesničky a nenajdete tu výškové hotely jako v jiných oblastech.

Pláž La Barrosa, Costa de la Luz, Španělsko
Ruiny římského města Baelo Claudia, Costa de La Luz

5 důvodů, proč zvolit pro dovolenou Costa de la Luz

  1. Krásné pláže: Costa de la Luz je oblastí nádherných nedotčených pláží s jemným pískem, čistým mořem a vysokým počtem Modrých vlajek.
  2. Klima: Costa de la Luz je známá slunečným počasím. „Pobřeží světla“ se chlubí 3 000 hodinami slunečního svitu za rok a teplotami v létě okolo 30 °C.
  3. Vodní sporty a další aktivity: Díky stabilním a silným větrům je Costa de la Luz jedním z nejlepších míst v Evropě pro surfování a vodní sporty.
  4. Kulturní a přírodní památky: na Costa de la Luz se nacházejí některá z nejkrásnějších historických měst Andalusie (Cádiz, Jerez de la Frontera, Vejer de la Frontera, Tarifa) i pozůstatky po starověkých civilizacích (římské město Baelo Claudia).
  5. Gastro zážitky: gazpacho, salmorejo, pescaíto frito, iberická šunka a olivový olej, víno z Jerezu. Nechce se okouzlit vynikajícími specialitami andaluské kuchyně!

Nejzajímavější pobřežní města a letoviska na Costa de la Luz

Isla Cristina

Isla Cristina je oblíbeným cílem turistů pro své nádherné pobřeží, příjemné klima a velké možnosti sportovních a kulturních aktivit. Celkem 12 km dlouhá pláž patří k nejkrásnějším v regionu. Mezi atrakce patří rybářský přístav, akvárium s pestrým podmořským životem nebo několik přírodních parků a rezervací, ideálních pro pěší turistiku, pozorování ptáků a výlety na kole. Město pořádá i nejrůznější kulturní akce, festivaly flamenca apod.

Isla Canela

Isla Canela je ideální letovisko pro rodiny s dětmi. Na své si tu přijde každý, kdo hledá volné pláže, sportovní a rekreační aktivity, miluje přírodní rezervace, rád hraje golf a chce mít nedaleko i kulturní vyžití a historické památky.

Cádiz

Starobylé město s dlouhou a bohatou historií založili Féničané v 8. století př. n. l. Obklopují ho pláže (letovisko Puerto de Santa Maria), má krásný přístav a také řadu památek v čele s katedrálou z 18. století, jednou z nejvýznamnějších barokních staveb ve Španělsku.

Isla Christina s pláží Islantilla
Cádiz, Costa de la Luz
Národní park Donaña, Costa de la Luz

Huelva

I Huelva je historické město založené Féničany s krásnými plážemi a přírodními parky, zároveň je i významným průmyslovým centrem. Mezi nejvýznamnější památky v Huelvě patří katedrála La Merced ze 17. století a klášter La Rábida.

Tarifa

Starobylé město plné architektonických a archeologických památek je nejjižnějším bodem pevninské Evropy. Oblibu mezi turisty získalo pro své celoroční slunce a teplo, bohatou kulturní scénu s množstvím festivalů a krásnou přírodu. Úžasné pláže umožňují nádherný výhled na Gibraltar a marocké pohoří Atlas, vzdálené pouhých 14 km.

Sancti Petri

Bývalý ostrov v provincii Cádiz je dnes spojený s pevninským pobřežím. Oblast Sancti Petri je vyhlášená pro svou krásnou, 7 km dlouhou pláž, přírodní rezervaci a sportovní aktivity. Fanoušci historických památek mohou prozkoumat starověké fénické a římské osídlení nebo hrad ze 14. století Castillo de Sancti Petri, postavený na ruinách starověkého Heráklova chrámu.

Hrad Sancti Petri, Costa de la Luz
Jedna z pláží Playa Mangueta, Costa de la Luz

Vejer de la Frontera

Krásné historické město Vejer de la Frontera leží na kopci s výhledem na krajinu a pobřeží. Má středověké jádro s úzkými uličkami a nádhernými náměstími. Z historických památek stojí za zmínku hrad Castillo de Vejer z 10. století nebo kostel Iglesia del Divino Salvador.

Conil de la Frontera

Další z nádherných bílých andaluských měst Conil de la Frontera má dlouhou historii – je to jedno z nejstarších měst v oblasti. Pyšní se nekonečně dlouhými písčitými plážemi, historickými památkami a gastronomií, založenou na čerstvých rybách a mořských plodech.

Na Costa de la Luz můžete vybírat mezi mnoha dalšími letovisky s krásnými písčitými plážemi a přírodním okolím: Costa Ballena, Isla del Moral, Matalascañas, Nuevo Portila, Arcos de la Frontera nebo Zahara de los Atunes.

Ulička ve městě Jerez de la Frontera, Costa de la Luz
Přírodní rezervace Marismas del Odiel, Costa de la Luz
Pescaíto frito, smažené ryby a mořské plody, Costa de la Luz

Náš tip: Láká vás dovolená na Costa de la Luz? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.

Otázky a odpovědi k dovolené na Costa de la Luz

Proč navštívit Costa de la Luz?
Kde leží Costa de la Luz?
Která jsou nejhezčí letoviska na Costa de la Luz?
Jak dlouho se letí na Costa de la Luz?

Mapa - Costa de La Luz

Nejlépe hodnocené hotely - Costa de La Luz