Pláže Attiky: požitek z koupání, relaxace i zábavy

Poloostrov Attika, ze tří stran omývaný Egejským mořem, rozhodně netrpí nedostatkem krásných pláží. Záleží jen na vašem vkusu a preferencích, zda si vyberete pláže písčité nebo oblázkové, organizované pláže s vybavením pro aktivity i zábavu, živé pláže s plážovými bary a hudbou, odlehlé zátoky a izolované pláže pro absolutní soukromí, pláže přátelské rodinám s dětmi nebo nudistické pláže.

Pláž Astir ve Vouliagmeni, Attika, Řecko

V regionu Attika najdete víc než 80 skvělých pláží, z nichž 13 splnilo přísná kritéria pro vyvěšení „modré vlajky“. Některé z těchto pláží patří k nejhezčím v Řecku. Oblíbené pláže leží podél „Athénské riviéry“, pobřeží táhnoucího se z centra Athén k mysu Sounion (Vouliagmeni, Legrena), většina z nich je výborně dostupná veřejnou dopravou z hlavního města. Úžasné pláže najdete i na severozápadě Attiky (Loutraki) nebo na severovýchodním pobřeží (Schinias).

Věděli jste? Některé z pláží v blízkém dosahu Athén si účtují vstupné, které může zahrnovat i příplatek za použití lehátek, sprch, bezplatné Wi-Fi nebo půjčení sportovního vybavení. Ceny se pohybují od 3 do 10 € za osobu/den. Pokud se vám nechce platit, není problém najít bezplatnou pláž v sousedství.

Top pláže pro vaši dovolenou v Attice

Legrena

Podle mnoha hodnocení je Legrena nejkrásnější a nejidyličtější pláž Attiky: žádná lehátka ani bary, pouze zářivě modré moře, majestátní útesy a zlatý písek. Pláž milují potápěči pro klid, množství exotických ryb a bizarní útesy. Přes týden je pláž téměř liduprázdná. Najdete ji před stejnojmennou vesnicí, 60 km od Atén a asi 3 km od Sounionu.

Kape

Nádherná pláž Kape, přátelská i k naturistům, se ukrývá v malé zátoce poblíž pláže Legrena. Drobné oblázky a křišťálové moře s hejny barevných ryb vyvolávají ostrovní atmosféru.

Schinias

Pláž Schinias v národním parku na severovýchodě Attiky oslovuje turisty hedvábným pískem a teplou, průzračnou, jasně modrou vodou. Vanoucí teplé větry tu zpříjemňují letní vedra a vytvářejí ideální podmínky pro surfování a další vodní sporty.

Loutraki

Kosmopolitní, rušná pláž Loutraki v Korintském zálivu v letovisku Loutraki je rájem pro lenošení i aktivity. Drobné oblázky zaručují křišťálovou průzračnost vody, najdete tu občerstvení i vybavení pro vodní sporty. Pláž dlouhá 3,5 km platí za vyhledávané místo fanoušky windsurfingu, potápění a šnorchlování.

Pláž Kape, Attika, Řecko
Pláž Schinias v národním parku Schinias, Attika
Pláž Loutraki, Attika, Řecko

Glyfada

Oblíbená pláž Glyfada s dobře rozvinutou infrastrukturou a mnoha kavárnami a restauracemi se táhne poblíž Athén. Bude se líbit rodinám s dětmi, mládeži (díky mnoha zábavním podnikům) i milovníkům řecké kuchyně. Kromě toho, Glyfada je bezplatná pláž s levnými službami.

Vouliagmeni

Komplex písečných pláží a malebných zátok Vouliagmeni najdete poblíž stejnojmenného termálního jezera. Překrásné místo je proslulé majestátními útesy, smaragdovými vodami i podvodními jeskyněmi.

Pláž Anavissos

Krásná písčito-oblázková pláž Anavissos, oceněná Modrou vlajkou, nabízí spoustu prostoru a krásné zelené okolí. V blízkosti Anavissos můžete využít řeckou tavernu, bar, obchod s potravinami či obchody se suvenýry. Pláž je oblíbená u malých i velkých návštěvníků, rodin s dětmi i účastníků večírků.

Pláž Glyfada, Attika
Pláž Vouliagmeni, Attika, Řecko
Pláž Anavissos, Attika

Náš tip: Lahůdkou pro zamilované páry a romantiky je Zátoka lásky (Love Bay). Na malebnou pláž ve stínu borovic se můžete vydat v rámci výletu na ostrůvek Poros. Romantiku místa dotváří barevné domky a kostelík s nástěnnými malbami.

Otázky a odpovědi ke koupání v Attice

Jaké pláže má Attika?
Které jsou nejoblíbenější pláže v Attice?
Kdy je nejlepší čas na koupání v Attice?
Jsou v Attice nudistické pláže?