Attika

Dovolená mezi plážemi a antickými památkami

Vítejte v Attice!

Attika vám nabídne na jednom místě to nejlepší z Řecka. Je to oblast, kde se historie prolíná s moderním životem, kde najdete vinice, olivové háje, divokou přírodu, pláže, historická města s antickými památkami a samozřejmě neodolatelnou středomořskou kuchyni. Dovolená v Attice je ideální kombinací plážové relaxace s kulturou a aktivitami.

Na mapě hledejte Attiku na jihu řecké pevniny. Je to trojúhelníkový poloostrov vybíhající do Egejského moře, na severu oddělený pohořími Kitharion a Parnitha od Bojótie, na západě spojený Korintskou šíjí (přeťatou Korintským průplavem) s poloostrovem Peloponés.

Pláže na Athénské riviéře, Attika, Řecko

Podnebí na poloostrově Attika je typicky středomořské, s velmi suchými a horkými léty a minimem srážek. Během léta se teploty šplhají až ke 30–40 °C.

Attika nejsou jen Athény

Attika je jedním z 13 krajů Řecka a vzhledem k tomu, že se v jejím srdci „roztahují“ Athény, je někdy vnímaná pouze jako okolí řecké metropole. Jenže Attika je mnohem víc, má krásná přímořská města i horské vesnice, lesy i pohoří, řadu úžasných pláží a stovky archeologických nalezišť a památek. Méně je známé, že k Attice patří i kousek Peloponésu a ostrovy v Saronském zálivu a Jónském moři (Kythéra, Antikythéra).

Athény, srdce Attiky
Korintský průplav, Attika, Řecko
Ostrov Kythera, Attika

Nepřehlédněte zajímavosti v Attice

Athény

Řecká metropole s 3000letou historií je zaslíbeným městem pro milovníky antiky. Mezi nejobdivovanější památky Athén patří Akropole s chrámy Parthenonem a Erechteionem, Agora, Dionýsovo divadlo, Hadriánův oblouk a další.

Marathon

Místo legendární bitvy (490 př. n. l.) s pohřebními mohylami padlých vojáků, archeologickým nalezištěm a muzeem. Pár kilometrů od místa bitvy se rozkládá oblíbené výletní místo přehradní nádrž Marathon (vystavěná ze stejného mramoru jako athénský Parthenon), zásobující pitnou vodou Athény.

Théby

Bájné město, Homérem nazvané „město sedmi bran“ (Thebe Heptapylos), je dějištěm nesčetných mýtů a legend i nalezištěm unikátních pozůstatků mnoha civilizací. Nejvýznamnější z nich najdete v místním archeologickém muzeu.

Sounion

Magické místo, kde se prolíná mytologie, archeologie a krása krajiny. Na vrcholu tohoto skalnatého výběžku na jihu Attiky se vypíná chrám zasvěcený bohu moří Poseidonovi z poloviny 5. století př. n. l. Romantici ocení i nádherný panoramatický výhled na Saronský záliv.

Mys Sounion, Attika, Řecko
Pláže v oblasti Vouliagmeni, Attika

Náš tip: Láká vás dovolená v Attice? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů do Attiky.

Kam se vydat na dovolenou do Attiky?

Kinetta

Klidné letovisko Kinetta, obklopené zahradami, leží na severním pobřeží Saronského zálivu mezi letovisky Agioi Theodoroi a Megara. Nádherná, dlouhá pláž a pohodlí svádí k rodinné dovolené.

Agioi Theodoroi

Předností přímořského městečka Agioi Theodoroi je blankytné moře, zelené hory zdvíhající se již od moře i živá promenáda s kavárnami, tavernami a plážovými bary. Za památkami a zábavou se snadno dostanete do nedalekých Athén i lázní Loutraki.

Loutraki

Přírodní léčebné prameny proslavily město Loutraki už ve starověku. Dnešní Loutraki je moderní lázeňské centrum s mnoha parky, památkami i zajímavou architekturou. Krásná pláž s křišťálově čistým mořem je oceněná Modrou vlajkou.

Anavissos

Anavissos je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších plážových letovisek v blízkosti mysu Sounion. Je známý pro krásnou písečnou pláž a zelené kopce v okolí. Oblast je oblíbená u rodin s dětmi, ale je i jednou z nejlepších lokalit pro windsurfing.

Vrachati

Krásné letovisko Vrachati v korintském zálivu je typickým „plážovým“ městečkem s průzračným mořem, dlouhou oblázkovou pláží a citrusovými háji v okolí.

Kavos

Klidné letovisko Kavos je ideální pro rodiny s malými dětmi a návštěvníky, kteří dávají přednost klidu před rušným nočním životem.

Přístav v Loutraki, Attika, Řecko
Pláž Porto Germeno, Attika

Otázky a odpovědi k dovolené v Attice

Proč si vybrat dovolenou v Attice?
Kam na zájezd do Attiky?
Čím je Attika zajímavá?
Kde leží Attika?

Mapa - Attika

Nejlépe hodnocené hotely - Attika