Attika

Objevte s námi to nejkrásnější, co Attika nabízí.

VÍTEJTE NA ATTICE!

Pestrá krajina táhlých hor, přetínajících území do několika částí, i rozlehlých zelených nížin s lesy, či rajská pobřeží s úžasnými výhledy na moře a pěknými plážemi a vyspělá města, kde se snoubí vymoženosti moderní doby s historickými skvosty svědků minulosti. To je Attika. Nachází se na stejnojmenném polostrově, který vybíhá do Egejského moře. Zde se nachází všechno na jednom místě. Vše, co vytvářelo krásnou i vznešenou řeckou historii.

Attika

Attika (řecky Attiki) je poloostrov a zároveň nejlidnatější region (tzv. periferie) Řecka, nacházející se v jižní části země. Zvolit při dovolené jako cílovou destinaci právě Attiku je strategicky výhodné. Kromě panenských pláží a blízkých Athén si můžete užít mytického města Théby, či slavného Marathónu, lze spatřit Poseidonův chrám na mysu Sounion, bojiště u Marathónu, Akropolii i Dionýsovo divadlo, ruiny Apollónova chrámu nebo antickou Agoru. Ti, které láká divoká příroda, se mohou těšit na národní park Parnitha. Hornatá krajina, všudypřítomná bohatá zeleň, volně žijící zvířata i rostliny vytváří vlastní dokonalý svět. Egejské moře zase vybízí k dlouhým večerům u západu slunce či celodennímu koupání a ničím nerušené relaxace. Podnebí na poloostrově Attika je typicky středomořské, s velmi suchými a horkými léty a sminimem srážek. Během léta se teploty vyšplhají až na 30 - 40 °C.

ATHÉNY
Na pozůstatky starobylého Řecka můžete narazit na mnoha místech hlavního města – Athén. Město bylo střediskem umění a filozofi e, a to na vás doléhá na každém kroku, jenž v tomto překrásném městě uděláte. Za zmínku stojí například Olympijský stadion, postavený na místě dřívějšího stadionu z roku 330 před Kristem, Akropolis, Chrám bohyně Athény s překrásným výhledem na moře i hory, na místě legendárního souboje mezi Athénou a Poseidonem chrám Erechtetheion, Starý královský palác na náměstí Syntagma či zlehka zakřivené linie Parthenónu. Athény mají více než 3 miliony obyvatel a kromě fascinujících památek nabízí také obrovské množství taveren, restaurací a barů. Zde je možné velmi dobře poznávat tajemství místní kuchyně a trávit příjemné večery u sklenice vína či Ouza. Prřznivci nakupování si přijdou na své v mnoha obchodních centrech nebo na místních tržištích.

THÉBY
Théby, rovněž nazývané město sedmi bran (Thebe Heptapylos), bývalo kdysi zarytým nepřítelem Athén a Sparty, a vedlo s nimi boje o prvenství a nadvládu. Ve své době se jim podařilo získat navrch a staly se dokonce nejvýznamnějším městem celého Řecka. Tento úspěch však neměl věčného trvání. Přesto jsou dodnes, ač poničeny dějinnými zvraty i živelním zemětřesením, místem, z nějž dýchá historie a promlouvá mytologie. Théby jsou prý totiž rodištěm několika bohů a dalších osobností – Diova syna Dionýsa, boha plodnosti, úrody i veselí, hrdinného Hérakla, Oidipa, jenž neunikl svému předurčenému osudu, jeho dcery Antigony, nebo pyšné Niobé a jejích dětí. Dnes tu za vidění stojí především zdejší muzeum, kde jsou shromážděny nejvýznamnější nálezy.

Attika  Attika

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Řecka platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Řecka. Děti mohou cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava do Athén v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č.159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění, fakultativní služby a turistická taxa.

Turistická taxa
Výše taxy je stanovena vládou a závisí na oficiální kategorii zařízení (hotel, apartmán, aj.), kde jsou klienti ubytováni. Turistická taxa musí být vybírána v hotovosti v místě pobytu, přímo v ubytovacích zařízeních. Hotely kategorie 1* a 2* – 0,5 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 3* – 1,5 EUR/ pokoj/den. Hotely kategorie 4* – 3 EUR/pokoj/den. Hotely kategorie 5*– 4 EUR/pokoj/den.

Attika  Attika

LETOVISKA

Kinetta
Až spatříte všechny dech beroucí historické poklady, jistě vám přijde vhod odpočinkové poležení na pláži a koupel v moři. Jedinečná kombinace moře, slunka, bazénů a nekonečných zahrad – to je středisko Kinetta. Kineta se nachází na severním pobřeží Saronského zálivu, jižně od pohoří Geraneia. Nejbližšími městy jsou Agioi Theodoroi (8 km na jihozápad) a Megara (12 km východně). Korint leží 25 km na západ a Athény 45 km na východ. Transfer z letiště: cca 50 min.

Agioi Theodoroi
Blankytné moře, promenáda s kavárnami, tavernami i plážovými bary a zelené hory, které se zdvíhají již od moře. Dlouhé večery u západu slunce i celodenní koupání a ničím nerušená relaxace. Nedaleké a snadno dostupné Athény s mnoha památkami i blízké lázně Loutraki. To nabízí přímořské městečko Agioi Theodoroi. Transfer z letiště: cca 75 min.

Loutraki
Město Loutraki, s téměř 12 000 obyvateli, je známé vydatnými přírodními prameny a jejich léčebnými účinky. Jeden pramen vyvěrá blízko kláštera Osios Patapios, který se nachází vysoko nad městem a je odtud pěkný výhled na široké okolí, včetně zálivu. Loutraki je moderní lázeňské centrum s mnoha pozoruhodnými budovami a parky. Ve městě se nachází také mnoho kostelů a dva kláštery. Je odtud dobré autobusové i vlakové spojení do řecké metropole. Krásné pláže a křišťálově čisté moře jsou zde již od roku 1987 označeny Modrou vlajkou za čistotu. Transfer z letiště: cca 70 min.

Isthmia
Je kolébkou známých „Isthmických her“, které byly pořádány na počest boha Poseidona. Hry měly podobnou náplň jako hry olympijské, soutěžilo se na nich v atletických, ale i v jezdeckých disciplínách a navíc ještě v recitaci, hudbě a v malířství. Starověké korintské mýty říkají, že Poseidon získal tuto zemi po sporu sbohem Heliem. Poseidonův chrám, který se nachází na náhorní plošině nad městem, byl postaven v dórském stylu v roce700 př. n. l. Objevil jej roku 1952 archeolog Oscar Broneer. Ve městě je i velmi zajímavé archeologické muzeum. Transfer z letiště: cca 65 min.

Anavyssos
Anavyssos, s necelými 6 000 obyvateli, se nachází na východě Attiky, v blízkosti pobřeží zálivu Saronic, na úpatí kopce Olympos. Od hlavního města Athén je vzdáleno zhruba 35 km. Tato lokalita je vhodná pro vodní sporty jako je např. windsurfing nebo kitesurfing. Transfer z letiště: cca 30 min.

Vrahati
Blankytné moře, promenáda s kavárnami, tavernami i plážovými bary a zelené hory, které se zdvíhají již od moře. Dlouhé večery u západu slunce i celodenní koupání a ničím nerušená relaxace. Nedaleké a snadno dostupné Athény s mnoha památkami i blízké lázně Loutraki. To nabízí přímořské městečko Vrahati a město Korint. Transfer z letiště: cca 85 min.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím