Aktivity v Attice: co vidět, prožít a navštívit

Nedovedete si představit svoji dovolenou bez aktivit? Bez ohledu na to, jaké sportovní nebo kulturní zážitky preferujete, během zájezdu na Attiku si určitě vyberete!

Athénská riviéra, Attika, Řecko
Poseidonův Chrám, Mys Sounion, Attika

Sportování v Attice

Jen kousek od řecké metropole najdete pohoří, národní parky, příměstské lesy, divoká pobřeží s krásnými plážemi a kouzelnými malými ostrovy. Hory na poloostrově můžete zdolat pěšky, na horském kole i na koni, členité pobřeží nabízí úžasná místa pro šnorchlování i potápění. Milovníci extrémních sportů mohou vyzkoušet závěsné létání nebo paragliding.

Trekking a horolezectví

Mezi oblíbené cíle turistů a horolezců patří pohoří Parnitha, vzdálené pouhých 50 minut od Atén, s množstvím značených stezek od pohodových po extrémně náročné. Zajímavé trasy najdete i v jiných částech Attiky, jak na pevnině, tak na ostrovech (hora Penteli, doly Lavrio, ostrovy Poros nebo Agistri).

Potápění

Poloostrov Attika je skvělým místem pro šnorchlování i potápění, můžete prozkoumávat různé skalní útvary, jeskyně a útesy, barevnou podvodní krajinu a bohatý mořský život (barakudy, tuňáci, chobotnice, sépie). Mořské dno je plné vraků z nejrůznějších období. Po celé Athénské riviéře vás čekají potápěčská centra, se kterými se můžete vydat do nejlepších potápěčských lokalit.

Vodní sporty

Zábavu a adrenalin ve vodě můžete zažít podél celého pobřeží Attiky – jízda na banánu, vodní skútry, kánoe i vodní lyže jsou k dispozici na každé organizované pláži. Mezi oblíbené lokality pro kitesurfing patří letoviska Varkiza, Loutsa, Anavissos a pláž Schinias.

Potápění v podvodních jeskyních, Attika
Jeskyně Doveli s byzantskou kaplí, Hora Penteli, Attika, Řecko

Zajímavosti i méně známá místa Attiky

Attika je pulzujícím centrem a jednou z nejstarších historických oblastí Řecka. Se svojí kulturou a více než 3 000 let dlouhou historií je oblastí s nekonečnými možnostmi výletů. Na vašem seznamu památek by neměly chybět:

  • athénská Akropole – ikonické památky jako Parthenon, Erechteion, Propylaje, Odeon (UNESCO),
  • středověký klášter Dafni (Dafnion) – nádherná ukázka byzantské architektury a úžasná mozaiková výzdoba (UNESCO),
  • starověký Marathon – mohyly a archeologické muzeum legendární bitvy (490 př. n. l.), ve které Athéňané porazili Peršany,
  • starověká Eleusis – nejdůležitější archeologické naleziště na západní straně Attiky (od 17. do 4. století př. n. l. dějiště Eleusinských mystérií v místním chrámu bohyně úrody Démétér),
  • mys Sounion – nádherná příroda („instagramové“ západy slunce v Egejském moři) i sloupy mramorového Poseidonova chrámu z 5. stol. př. n. l. u skalnatého ostrohu na jihu Attiky,
  • přístav Pireus – jeden z největších na světě, nabízí živou atmosféru, muzea, taverny i pláže,
  • ostrovy v Saronském zálivu (Poros, Hydra, Aigina) – nádherná příroda i památky, malebné uličky, romantické zátoky na koupání a autentická atmosféra.
Poros, Attika, Řecko
Klášter Daphni, Attika

Za zábavou a nočním životem Attiky

Zábavní a vodní parky

Attika je plná zábavních parků, ať už pro děti či pro milovníky adrenalinu. Většina z nich se soustřeďuje v blízkosti Athén. Zkuste:

  • Allou!Fun park, největší zábavní park v Řecku s atrakcemi pro děti i dospělé (40 m vysoké ruské kolo, horská dráha),
  • Aqua Fun Park ve Skaramangas severozápadně od Athén (4 bazény, 17 tobogánů a skluzavek),
  • Aquapolis, vodní parkový svět pro celou rodinu.

Noční život

O Athénách se tvrdí, že nikdy nespí. Přesvědčte se sami. V létě je živo nejen v Athénách, kde na každém rohu najdete otevřené bary, taneční kluby i taverny, ale po celé pobřežní zóně, táhnoucí se od Athén k Sounionu (mezi nejznámější místa patří Glyfada, Vouliagmeni a Varkiza). Posedět při živé hudbě bouzouki a ochutnávce řeckého vína můžete samozřejmě v jakémkoliv z letovisek Attiky.

Erechteion, Athény, Attika
Pláž Sesi, Attika, Řecko

Otázky a odpovědi k aktivitám v Attice

Jaké jsou možnosti pro sportovní aktivity v Attice?
Kam se vydat během dovolené v Attice na výlet?
Jaké památky navštívit v Attice?