Turecká riviéra

Dovolená se zážitkem z pláží, přírody i památek

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Turecká riviéra

Vítejte na Turecké riviéře!

Turecká riviéra vás chytí za srdce a není to jen kvůli nekonečným plážím. Kouzlo Turecké riviéry, pásu na pobřeží Středozemního moře zhruba mezi letovisky Alanya a Kemer, spočívá v kombinaci překrásného průzračného moře, dokonalého slunného počasí, čistých pláží, luxusních letovisek, okouzlující přírody a památek na dávnou historii.

5 důvodů, proč na dovolenou na Tureckou riviéru

  1. Pro luxusní hotelové resorty s vysokou úrovní služeb včetně all inclusive servisu za velmi příznivé ceny
  2. Pro nádherné čisté pláže, výjimečně příznivé podnebí a příjemnou teplotu mořské vody zaručující radost z koupání od března do listopadu
  3. Pro krásu okolní přírody s kulisou hor v pozadí – nedaleké pohoří Taurus láká na rozsáhlé krasové oblasti s ponornými řekami, vodopády a největší soustavou jeskyní v Malé Asii
  4. Pro zajímavé aktivity, vodní sporty, jedinečné výlety (Pamukkale, Kappadokie, Manavgat) i památky na tisíciletou historii starověké Lýkie (Olympia)
  5. Pro tureckou pohostinnost, nakupování v orientálních bazarech, originální kuchyni i noční život
Pláž Kaputas, Turecká riviéra

Nejznámější letoviska pro dovolenou na Turecké riviéře

Antalya

Centrem Turecké riviéry je Antalya s okouzlujícím přístavem a historickým centrem s dochovanými středověkými hradbami. Mezi turistická lákadla města patří i „Flétnový minaret“, Hadriánova brána a celá čtvrť orientálních bazarů. Na západ i na východ od města se táhnou pláže, na západě spíš oblázkové (Konyaalti), na východ široké písčité (Lara).

Kemer

Kemer na úbočí pohoří Taurus jihozápadně od Antalye je vyhlášeným balneologickým centrem s plážovou promenádou, obchůdky a restauracemi. Jeho magnetem jsou krásné oblázkové pláže, příroda a blízkost národního parku Olympos. Mezi vyhledávaná letoviska v oblasti Kemeru patří Goynük, Camyuva a Tekirova.

Pláž v Antalyi s pohořím Taurus v pozadí, Turecká riviéra
Náš tip: Láká vás dovolená na Turecké riviéře? U nás si můžete vybrat z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů na Tureckou riviéru.

Alanya

Alanya je proslulá nádhernými písečnými plážemi s pozadím majestátních hor. Kromě řady historických památek (středověký hrad, kostely, mešity, pozůstatky antických měst) nabízí i spoustu obchodů, restaurací a rušný noční život. U dlouhých pláží poblíž Alanye vznikají další atraktivní turistická centra jako Konakli, Mahmutlar, Avsallar nebo Okurcalar s hotely rozmístěnými v rozlehlých tropických zahradách.

Belek

Belek je jedním z nejnovějších turistických středisek na Turecké riviéře. Rozkládá se podél překrásné široké pláže z jemného písku a nabízí přepychové hotely, šetrné k životnímu prostředí, a perfektní golfová hřiště.

Side

Letovisko Side má pro každého něco: nádherné písečné pláže ověnčené modrými vlajkami, všudypřítomné pozůstatky antické minulosti (Apollónův chrám, divadlo, římská agora, lázně) i obchůdky a kavárničky v úzkých uličkách s orientální atmosférou.

Antické ruiny ve městě Side, Turecká riviéra
Potopené město u ostrova Kekova, Turecká riviéra
Belek

Otázky a odpovědi k dovolené na Turecké riviéře

Jaké je nejhezčí letovisko Turecké riviéry?
Jaká jsou přednosti Turecké riviéry?
Kde leží Turecká riviéra?

Mapa - Turecká riviéra

Nejlépe hodnocené hotely - Turecká riviéra