Turecká riviéra

Objevte s námi to nejkrásnější, co Turecká riviéra nabízí.

  1. Eximtours.cz
  2. Turecko
  3. Turecká riviéra

VÍTEJTE NA TURECKÉ RIVIÉŘE!

Vítejte na pobřeží Středozemního moře, pověstného svými dlouhými písečnými plážemi a průzračným azurovým mořem. Můžete se také těšit na skalnaté pobřeží s působivými horskými scenériemi a na několik staletí stará města. Dopřejte si orientální luxus, relaxaci na dlouhých plážích nebo proslulé turecké lázně – hamam. Příjemným obohacením vaší dovolené může být i návštěva bílých teras Pamukkale, osmého divu světa Kappadokie, plavba po zelené řece Manavgat k vodopádům.

Turecká riviéra

Turecká riviéra je populární především díky dlouhým úsekům písčitých a oblázkových pláží mezi jednotlivými letovisky a mimořádně propracované infrastruktuře turistického ruchu. Okouzluje krásou přírody, antickými památkami i luxusními hotelovými resorty se skvělými službami. Mírné klima a příjemná teplota mořské vody zaručují radost z koupání od března do listopadu. Na své si na prosluneěné Turecké riviéře přijdou nejen milovníci vodních sportů a lenošení na plážích, ale také zájemci o historii, památky, architekturu nebo golf. Najdete zde plno luxusních hotelů s bazény, příjemných apartmánů a rodinných penzionů. Stylové ubytování na úrovni pak doplňují vyhlášené restaurace nabízející jak tradiční turecké pokrmy. O večerní zábavu se starají četné bary a diskotéky. Kromě jedinečných pláží nabízí také krásnou a nedotčenou okolní přírodu. K výletům přímo vybízí nedaleké pohoří Taurus. V převážně vápencovém pohoří jsou rozsáhlé krasové oblasti s ponornými řekami, vodopády a s největší soustavou jeskyní v Asii. Zde můžete navštívit i vodopády Kursunlu a mnoho dalších atraktivních míst.
Nejvýznamnější turistickou destinací je Antalya, která je zároveň i největším městem v celé oblasti a ve které se náchází hlavní letiště, které odbavuje evropské lety. Díky unikátní kombinaci historických památek a příjemného středomořského pobřeží je Antalya ideálním turistickým letoviskem, často nazývaným jako „centrum tureckého turismu“. K dalším letoviskům této riviéry patří Side, Kemer, Belek a Alanya s jednou znejpůvabnějších pláží na světě - Kleopatřinou pláží. 

Turecko  Turecko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Turecka, které nepřesahují 3 měsíce pobytu, není od držitelů cestovních pasů pro ČR vyžadováno vstupní vízum. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu. Aktuální informace o vstupních podmínkách naleznete na www.mzv.cz.

CENA ZAHRNUJE

V ceně zájezdů je zahrnuto: letecká doprava do Antalye v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků, ubytování (v případě 8denního zájezdu na 7 nocí, v případě 11denního zájezdu na 10 nocí, v případě 12denního zájezdu na 11 nocí, v případě 15denního zájezdu na 14 nocí), stravování dle programu a vybraného hotelu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště v cíli zájezdu, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdů není zahrnuto: doporučený příplatek za cestovní pojištění 590 Kč / pobyt / dospělá osoba a 340 Kč / pobyt / dítě do 18 let, fakultativní služby.

Dítě do dovršení dvou let platí pouze jednorázový manipulační poplatek 1 290 Kč (není-li v ceníku uvedeno jinak).

Turecko  Turecko

LETOVISKA

KEMER
Původně malá rybářská vesnička asi 45 kilometrů jihozápadně od Antalye na úbočí mohutných hor Taurus se stala moderním letoviskem a balneologickým centrem. V blízkém okolí leží ohromný Národní park Olympos, podél jehož hranic u pláží a v zátokách Göynük, Camyuva, Beldibi a Tekirova rostou nová turistická střediska. Tvář této oblasti určuje přirozené centrum v Kemeru s jeho jachetním přístavem, plážovou promenádou, obchůdky, bary, restauracemi a kavárnami, ale také zábavními centry, uměleckými galeriemi, butiky a prodejnami tradičních výrobků jako jsou zlaté šperky nebo ručně vázané koberce. Zdejší převážně oblázkové pláže přitahují turisty čistou vodou a nádherným přírodním prostředím. V rámci Kemeru budete mít možnost – v závislosti na výběru hotelu - strávit dovolenou v různých letoviscích. Asi 9 km od Kemeru se nachází poklidné, rychle se rozvíjející středisko Goynük s podmanivými pobřežními scenériemi. Táhlé písečné pláže s oblázky s vysokými horami tyčícími se v pozadí vytváří nezapomenutelné panorama. Asi 10 minut jízdy od Kemeru se nachází malé městečko Kiris s velkým množstvím hotelů a dlouhou nákupní třídou. Nabízí zábavu v podobě mnoha restaurací, barů, obchůdků a butiků. Letovisko Tekirova vzniklo na počátku 80. let 20. století a je vhodným výchozím bodem pro návštěvu starověkých měst Phaselis a Olympos. Nachází se zde jen pár obchůdků, pro širší možnost zábavy doporučujeme dopravit se do 17 km vzdáleného Kemeru. Dalším letoviskem, vhodným pro klidnou dovolenou, je rozvíjející se Camyuva. Letovisko charakterizuje několik obchodů, restaurací a pěkná pláž s pomerančovými a olivovými háji.

Turecko - Kemer
 

ANTALYA - LARA
Metropole jižního Turecka leží na okraji úrodné přímořské roviny Pamfýlie, obklopené impozantní hradbou pohoří Taurus. Místní subtropické klima svědčí sadům pomerančovníků a citrónovníků, stejně jako dvojí úrodě většiny kulturních plodin. Historické centrum města s dochovanými středověkými hradbami okolo původního přístavu je velkým turistickým lákadlem, stejně jako "flétnový minaret", "seknutý minaret" Kesik Minare, Hadriánova brána a celá čtvrť orientálních trhů - bazarů. Na západ i na východ od města se táhnou pláže, u nichž rostou nová turistická střediska. Zatímco na západě na úpatí pohoří Taurus jsou pláže spíše oblázkové (např. Kemer), na východ od města jsou široké písčité pláže Lara, Belek, které pokračují až k Side. Celá oblast je již dlouho nejen centrem zemědělské výroby a tradičních řemesel, ale od poloviny 70. let také turistickou oblastí, právem nazývanou Turecká riviéra.

Turecko - Antalya - Lara

ALANYA
Alanya je nejvýchodnějším z oblíbených tureckých letovisek. V těchto místech se pohoří Taurus přibližuje k mořskému břehu a vytváří tak neopakovatelné pozadí zdejším plážím. V roce 44 př. n. l. daroval Alanyi Antonius Kleopatře jako svatební dar. Svou polohou a úpravností dodnes uchvacuje tzv. Kleopatřina pláž, kde údajně nejslavnější milenecký pár starověku trávil svoje Iíbánky. Této pláži byla jako první v Turecku udělena modrá vlajka EU, označující místa vynikající svojí údržbou, čistotou a péčí o spokojenost návštěvníků. Nad pláží se vypíná skalnatý mys a na něm středověká pevnost se zachovalými hradbami, měřicími přes 6 km, odkud se nabízí úchvatný pohled na město, pláže a pohoří Taurus. Pokud se Vám nebude chtít šplhat tak vysoko, můžete vystoupat alespoň na tzv. Červenou věž, která vévodí přístavu, jenž byl ve středověku domovským místem seldžucké flotily, ale i častým cílem středomořských pirátů. Pod pevností na šíji, která spojuje mys s pobřežím se rozkládá původní centrum města, dnes středisko večerní zábavy pro obyvatele i návštěvníky letoviska. Krásné pláže se však táhnou celé kilometry na východ i na západ od města, kde vznikají jednotlivá turistická centra jako je Konakli nebo Mahmutlar. Konakli je malé půvabné letovisko ležící asi 18 km západně od centra Alanye.I zde naleznete dlouhé písečné pláže, možnosti nákupů i zábavy. Do centra Alanye je přitom snadné spojení autobusem nebo taxíkem. Řada hotelů vyšší kategorie vypravuje do centra svoje vlastní minibusy. Mahmutlar je blíže k centru Alanye (cca 10 km). Asi 30 km od Alanye se nachází letovisko Okurcalar, kde jsou hotely umístěny v rozlehlých tropických zahradách, nenásilně začleněné do okolní přírody. Letovisko charakterizují krásné pláže a čisté moře a je vhodné pro ty, kteří vyhledávají klid. Cca 25 km od Alanye se nalézá Avsallar s táhlými písečnými plážemi, na kterých lze provozovat nejrůznější vodní sporty. Centrum této přátelské vesničky může nabídnout množství nákupních možností a barů. Oblast Incekum (v překladu "jemný písek") má skutečně výstižný název. Nachází se zde až 10 km dlouhé pláže pokryté jemným pískem. Pobřeží se rozkládá podél rozlehlé zátoky, která je občas přerušena romantickými kamennými útesy.

Turecko - Alanya

BELEK
Jedno z nejnovějších turistických středisek na středomořském pobřeží jižního Turecka vzniklo na východ od Antalye podél překrásné široké pláže z jemného písku. Hotelové kapacity jsou zde na nejvyšší úrovni a poskytují hostům veškeré představitelné pohodlí a služby. Za kontaktem s životem Orientu jezdí návštěvníci do centra blízké Antalye. Velkoryse vybudované středisko poskytuje hostům nejen skvělé služby, ale pocit volnosti a prostoru v perfektně upraveném prostředí. Místo přitahuje i hráče golfu, jimž nabízí několik krásných golfových hřišť na méně než dvacetikilometrovém úseku pobřeží.

Turecko - Belek

SIDE
Starověká Pamfýlie, dnešní Side, se rozprostírá na malém poloostrově. Jméno Side je anatolského původu a znamená granátové jablko. Příjemné a oblíbené letovisko má slavnou historii. Od nepaměti přitahoval zdejší přírodní přístav pozornost osadníků, mořeplavců i dobyvatelů. Město bylo významným přístavem východního Středomoří a bohatlo především z obchodu s otroky. Pozůstatky skvělé antické minulosti jsou tu dodnes patrné. Památky jako římská hlavní ulice - cardo, divadlo, náměstí - agora, lázně a chrám boha Apollóna jsou vpleteny do současného centra natolik, že tu vznikla příjemná pěší zóna - oblíbený cíl návštěv a vycházek. Letovisko má proto neopakovatelnou atmosféru a kouzlo. Obchůdky a kavárničky v úzkých uličkách přitom lákají místním koloritem a atmosférou Orientu. Nádherné pláže v okolí Side patří mezi to nejlepší, co můžete ve Středomoří poznat. Kilometry jemného písku a velmi pozvolný vstup do moře přitahují do velkých, výborně vybavených hotelových komplexů i malých intimních hotelů na okraji městečka rodiny s dětmi i turisty, kteří vyhledávají krásné pláže a teplé moře. V rámci Side budete mít možnost – v závislosti na výběru hotelu - strávit dovolenou v různých letoviscích. Pro klienty, kteří dávají přednost dovolené strávené v hotelovém komplexu, je ideální letovisko Kizilagac. Jedná se vlastně o úsek pobřeží nacházející se asi 15 km od Side, nejedná se o žádné středisko. Asi 4 km od Side se nachází klidná oblast Sorgun, která je charakteristická rozsáhlým borovým lesem.

Turecko - Side

Turecko  Turecko

Mapa - Turecká riviéra

Nejlépe hodnocené hotely - Turecká riviéra

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím