1. Eximtours.cz
 2. Vietnam
 3. Phu Quoc
 4. Phu Quoc
 5. To nejkrásnější z pohádkové Kambodži + all inclusive relax ve Vietnamu

To nejkrásnější z pohádkové Kambodži + all inclusive relax ve Vietnamu

 • Přímý let z Prahy na Phu Quoc
 • Kombinace poznávání i odpočinku u moře s all inclusive
 • Služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce
 • Všechny vstupy dle programu zahrnuty v ceně
 • Kvalitní, bohatý a nenáročný program
 • Program zájezdu
 • PŘÍLET PHU QUOC

  Přílet na Phu Quoc. Transfer do hotelu, volný čas, nocleh.

  2.DEN PHU QUOC – HA TIEN – PHNOM PENH

  Snídaně v hotelu.

  Ráno přejezd na molo a motorovým člunem do Ha Tien a transfer na kambodžskou hranici Xa Xia.

  Poté transfer do Phnom Penh. Po příjezdu do Phnom Penh se můžete osvěžit na hotelu, jinak následuje odpočinek v hotelu.

  3.DEN PHNOM PENH

  Po snídani návštěva komplexu Královského paláce postaveného v roce 1866 předchůdcem krále Norodoma. Je to jeden z nejvíc působivých barevných paláců v khmerském stylu. Nedaleko královského paláce se nachází Stříbrná pagoda (chrám smaragdového Buddhy), kde je vystavena spousta soch Buddhy, které byly zdobeny a vyrobeny diamanty, smaragdy, zlatem a stříbrem. Pokračujeme do Národního muzea. Je to výrazná červená budova s krásnou khmerskou architekturou a byla postavena roku 1917 a obsahuje více než 5000 uměleckých předmětů z pískovce, bronzu, stříbra, mědi, dřeva a dalších. Cestovatelé budou pokračovat k návštěvě Památníku nezávislosti, který byl postaven v roce 1954 poté, co si Kambodžané vzali svou zemi zpět z francouzské kolonie.

  V poledne navštívíme Phsar Thmey „centrální trh“, velký trh postavený v roce 1937 ve tvaru kupole se čtyřmi rameny rozvětvenými do rozlehlých chodeb s nespočtem stánků se zbožím. Čtyři křídla této gigantické žluté kopule se hemží stánky, které prodávají zboží od zlata a stříbra po starožitné mince, směnárnu, knihy, květiny, jídlo, látky, boty, suvenýry, mořské plody a nespočet dalších produktů. Dále zamíříme k návštěvě Wat Phnom „Mountain Pagoda“ je buddhistický chrám a symbolizuje jméno Phnom Penh, který se nachází na kopci. Podle legendy byla první pagoda na tomto místě postavena v roce 1372, aby zde byly uloženy čtyři sochy Buddhy u vod řeky Mekong a byly objevené Lady Penh. Wat Phnom je nejoblíbenějším místem pro místní lidi, kteří chtějí dopřát svým dětem místo pro hraní nebo se modlit za štěstí a obdivovat západ slunce.

  Odpoledne si užijeme Sunset Cruise na Mekong řece a prohlédneme si Královský palác přes řeku, která se rozpadá na 4 větve.

  4.DEN PHNOM PENH – BATTAMBANG

  Po snídani se přesuneme do Battambangu, což je první zastávka v Phnom Udongu, starověkém kambodžském hlavním městě v Khmerské říše a korunovačním místě mnoha minulých králů. Skláda se z řady stúp na vrcholu velkého kopce, jsou zde vynikající výhledy na okolní pláně pod nimi. Phnom Udong byl bombardován Američany a poté Rudými Khmery, ale stále má krásu, kterou mu žádná válka nedokázala ukrást. Budeme mít možnost se zastavit a prohlédnout si velkolepé buddhistické meditační centrum Vipassana Dhura, které se také nachází v Udongu.

  Poté pokračujeme do Kompong Chnang, kde si uděláme zastávku ve vesnici s keramikou a následně pojedeme dále na sever do provincie Pursat, která je známá svými mramorovými kamennými řezbami.

  Po této zastávce se přesuneme na horu Phnom Sampeu, kde lze spatřit netopýry jakmile padne tma.

   

  5.DEN BATTAMBANG – SIEM REAP

  Po snídani navštívíme Wat Ta Mem a dozvíme se více o každodenním životě v pagodě v Kambodži. Poté pojedeme na Bamboo Railway Station (nádraží) a projedeme se bambusovým vlakem, který postavili vesničané, aby usnadnili přepravu zboží a lidí.  

  Dále budeme pokračovat k dobře zachovalému angkorskému chrámu Phnom Banan na vrcholu hory. Po zdolání více než 350 schodů vás čekají nádherné výhledy na okolní krajinu s malými vesničkami posetými nekonečnými rýžovými poli, charakteristickými cukrovými palmami a fascinujícím západem slunce.

  Opouštíme Battambang a vyrazíme směrem na Siem Reap. Uděláme si zastávku se v Puok a navštívíme Národní centrum hedvábí. Zde strávíme nějaký čas a podíváme se, jak probíhá celý proces pěstování, šlechtění a životní cyklus bource morušového.

   

  6.DEN - SIEM REAP

  Začneme velmi brzy ráno, abychom mohli zachytit nádherný úsvit s výhledem na chrám Angkor Wat. Angkor Wat během východu slunce  může být rušným místem zejména během měsíců prosince, ledna, února a března.

  Po východu slunce prozkoumáme rozlehlý chrám Angkor Wat.

  Návrat do hotelu na snídani.

  Dalším cílem bude slavný Ta Prohm "Tomb Raider", kde můžete obdivovat zdejší chapadlovité kořeny stromů, které zde „objevil“ francouzský průzkumník Henri Mouhout v roce 1860.

  Další zastávkou bude impozantní chrám Bayon s výhledem na zaniklé město Angkor Thom. Prohlídku zakončíme u jedné z bran Angkor Thom, abychom zachytili západ slunce nad vodním příkopem.

   

  7.DEN SIEM REAP – PHNOM PENH

  Přesuneme se ze Siem Reap do Phnom Penh. Po cestě budeme mít možnost udělat si zastávku a nahlédnout do každodenního života Kambodžanů. Po cestě lze spatřit krávy a buvoly, také kočáry tažené koňmi.

  Poté se přesuneme k jezeru Tonle Sap. Navštívíme plovoucí vesnici Kampong Phluk, což znamená „Přístav klů“, ležící 20 km východně od Siem Reapu. Místní se zde živí převážně rybařením, tudíž období dešťů v Kambodži (červen–říjen) tráví rybolovem. Během období sucha (listopad-duben), kdy vody jezera klesají, mnoho z nich pracuje v zemědělství. Prohlídka plovoucí vesnice nám umožní vidět, jak lidé žijí a obchodují.

  Budeme mít možnost se možná  zastavit v Kampong Kdei a podívat se na Spean Pratos – starověký angkorský most nebo do města Skounu, známého svou místní pochoutkou – tarantulí.

  Po příjezdu na hotel v Phnom Penh následuje ubytování a volný program.

  8.DEN PHNOM PENH – HA TIEN – PHU QUOC

  Po snídani přejezd na hranici Prek Chak / Ha Tien Int a přejedeme na hranici Xa Xia.  Poté transfer motorovým člunem na Phu Quoc. Po příjezdu na Phu Qupc transfer do hotelu, ubytování, volný program.

   

  9.-15. DEN - PHU QUOC

  Odpočinek u moře na hotelu Melia Vinpearl s programem all inclusive. Poslední den odlet do Prahy.

  Informace o hotelu

  Meliá Vinpearl Phu Quoc se nachází v malebné severozápadní části ostrova. Je obklopený nádhernou přírodou v podobě nedotčených pláží, klidných jezer a vlnících se vrchů v pozadí. V blízkosti hotelu se také nachází zábavní park VinWonders, Vinpearl Safari Park a nakupovací a zábavní komplex Grand World Phu Quoc.

  Resort je rozsáhlý a po areálu je tedy možnost se přepravovat hotelovými "tuk-tuky" nebo je zde možnost si zapůjčit kolo. 

  Cena zahrnuje: 14x ubytování ve Vietnamu i v Kambodži, V Kambodži strava dle programu, ve Vietnamu strava all inclusive v 5* hotelu Melia Vinpearl Phu Quoc,, místní transfery, služby česky hovořícího průvodce v ceně,  letištní taxy a další poplatky, vstupy dle programu  

   

  Cena nezahrnuje: cestovní a covid pojištění, spropitné, vízum (v tomto případě multiple entry - doporučujeme vyřídit si co nejdříve a kontrolovat si uváděná data): Vietnam- možnost vyřízení online https://evisa.xuatnhapcanh.gov.vn/web/guest/trang-chu-ttdt 

  Kambodža: možnost vyřízení pouze po příjezdu na hranice  (Podmínky - platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců, 2 prázdné stránky vyhrazené pro razítka. 1x pasová fotka (4x6), 35 USD/os. )

  více info na Víza - režim vstupu | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (gov.cz)

Pláž

 • Hotel přímo u pláže

Fotogalerie

 • Cambodia
 • Cambodia
 • Central Phnom Penh City in Cambodia
 • Cambodia
 • Cambodia
 • Angkor Watcambodia
 • Areál
 • Západ slunce
 • Hotel s bazénem
 • Pláž
 • Pláž
 • Pláž
 • Areál
 • Bazén
 • Grand Palace Pnom Penh Cambodia
 • Cambodia
 • Cambodia
 • Cambodia
 • Cambodia