Pláže Bahrajnu: slunce, písek a teplé čisté moře

Navzdory tomu, že je souostroví Bahrajn rozptýleno na desítkách ostrovů a ostrůvků, není moc známé svými plážemi. Přesto se na Bahrajnu najde řada nádherných pláží na koupání, opalování, sportovní a plážové aktivity i rodinné pikniky. Bahrajnské pláže jsou pokryté většinou jemným bílým pískem a mají pozvolný vstup do vody. Vedle klidného lenošení pod bahrajnským sluncem se tady můžete věnovat i sportovním aktivitám od šnorchlování po parasailing.
Na Bahrajnu najdete soukromé i veřejné pláže. Soukromé pláže u luxusních hotelových resortů jsou klidnější, perfektně udržované a s nabídkou vybavení. I veřejné pláže na Bahrajnu jsou dobře udržované, ale jsou rušnější a zároveň i konzervativnější (např. v oblékání) než soukromé.
 
Ostrov Jarada
Nejslavnější bahrajnskou pláží mizející ostrov Jarada asi 20 km východně od Bahrajnu (dostupný jen lodí). Každý den se kvůli přílivu dvakrát schovává pod mořskou hladinu.

Top 5 veřejných pláží na Bahrajnu pro relaxaci i vodní sporty

Al Jazayer

Na největší a nejoblíbenější veřejné pláži Bahrajnu můžete uspořádat grilovačku i zajít do restaurace. Pozor na množství turistů a místních (zvláště o víkendech) a na zákaz koupání po západu slunce.

Bahrain Bay Beach

Krásná městská pláž v Manámě patří k nejoblíbenějším rodinným plážím na Bahrajnu. Má jemný bílý písek a pozvolný vstup do vody. K dispozici jsou plavčíci, dětské vodní hřiště, toalety i restaurace.

Abu Subh (Diraz)

Jedna z nejlepších pláží asi 3 km od centra Manámy. Rodiny s dětmi ji milují pro perfektní písek, dětské atrakce i řadu food trucků s čerstvými mořskými plody kolem pobřežní promenády.

Karbabad

Díky svému kouzlu a výhledům na pevnost Qal'at al-Bahrajn se řadí k nejoblíbenějším na Bahrajnu. Jemný zlatý písek a mělká čistá voda je ideální pro lenošení i procházky při západu slunce.

Marassi Al Bahrain

Na jedné z nejhezčích a nejčistších pláží se platí symbolické vstupné. Kromě opalování a koupání si vyzkoušíte vodní skútry, šlapadla, kajaky, bungee trampolíny, parasailing, wakeboarding i jet boardy.