Pláže v Albánii: neobjevený plážový ráj

Najít v dnešní době ve Středomoří nádherné pláže s čistým mořem, bez davů turistů a za poloviční cenu než ve známých letoviscích, je jako výhra v loterii. A přece je to možné. Pojeďte se přesvědčit na Albánskou riviéru! Z kouzelných albánských pláží si vybere každý – písečné zátoky, skalnaté nebo oblázkové pláže, divoké i organizované: v Albánii najdete všechny.
 
Pláž Drymades v Albánii

Nejlepší pláže na albánském pobřeží Jaderského moře

Severozápadní pobřeží Albánie, bohaté na laguny, zálivy a zátoky, láká rodiny s dětmi i ekoturisty. Pláže jsou většinou písčité a rozlehlé, s bezpečným pozvolným vstupem do vody a nabídkou mnoha aktivit. Jihozápadní pobřeží zvané Albánská riviéra je nejkrásnějším úsekem albánského pobřeží. Na úpatí malebných hor pokrytých borovicemi nabízí nádherné, nedotčené a relativně nezastavěné, převážně oblázkové pláže. Oblast proslula kvalitou mořské vody, příjemným klimatem a krásou krajiny.
 

Durrës

Písčitá pláž u letoviska Durrës je největší a nejnavštěvovanější pláž v Albánii. Táhne se do délky 10,5 km, je ideální pro rodinnou dovolenou. Má čistou vodu a písečné dno, které se v létě prohřívá na 26 °C.
 

Velipoja

Oblíbená široká, dlouhá a skutečně rozsáhlá pláž s dobře rozvinutou infrastrukturou, najdete tu kavárny a restaurace. Rodiny s dětmi ocení jemný písek i pozvolna se svažující dno. Voda je tyrkysově průzračná a teplá.
 

Lalzit

Pláž Lalzit v centrální části Albánie nedaleko Tirany je pokryta jemným bílým pískem a obklopená nekonečnými jehličnatými lesy, které rostou podél pobřeží. Vstup do vody je mírný, hloubka začíná až po cca 10 m.
 

Grama Bay

Maličká, ale skvostná zátoka obklopená a skrytá vysokými skalnatými útesy poblíž Vlory je jedním z klenotů albánského pobřeží.
 
Albánská pláž Durrës
Pláž Velipoja
Grama Bay, Albánie

Dhermi

Vyhlášená, udržovaná a čistá pláž s veškerou potřebnou infrastrukturou poblíž stejnojmenného města.
 

Ksamil

Podél letoviska Ksamil najdete jak oblázkové pláže, tak zátoky s nejjemnějším bílým pískem. Některé z pláží jsou v soukromém vlastnictví a účtuje se na ně malé vstupné.
 

Borsh

7 km dlouhý, nepřerušený pruh jemných bílých oblázků, obklopený olivovníky a horami má jak udržované úseky s vybavením, tak i volné divoké části, kde budete zaručeně sami.
 

Saranda

Slavná pláž Saranda ve stejnojmenné zátoce je pokrytá drobnými hladkými oblázky. Vstup do vody je příjemně pozvolný. Pláž je vyhledávaná rodinami s dětmi i mladými lidmi, kteří si chtějí užít aktivní dovolenou i noční párty v plážových klubech.
 

Gjipe

Díky své odlehlé poloze zcela na samotě v kaňonu uprostřed velkolepých skal, s úžasnými tyrkysovými vodami, je pláž Gjipe skutečnou perlou Albánské riviéry. Na pláž není úplně jednoduché se dostat, ale atmosféra místa stojí za to.
Pláž Dhermi, Albánie
Pláž Ksamil
Pláž Gjipe v Albánii

Otázky a odpovědi ke koupání v Albánii

Které jsou nejhezčí pláže Albánie?
Jak vypadají pláže v Albánii?