ico ico ico ico
 

Bali

imgBali – kouzelný tropický ostrov bohů zalitý sluncem, radostí a pohodou. To nejkrásnější z Indonésie!

Bali – kouzelný tropický ostrov bohů, zalitý sluncem, radostí a pohodou. To nejkrásnější z Indonésie! Díky rovníkové poloze převládá na Bali po celý rok tropické podnebí s průměrnými teplotami kolem 30°C.

Bali

Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě a buďte svědky mnoha náboženských obřadů a folklorních i kulturních slavností. Bali má délku necelých 150 km a vnitrozemí je tvořeno dvěma sopečnými krátery – Gunung Agung a Batur. Na jihu je krajina rovinatá, s množstvím sezónních řek. Místní krajina je typická nádhernými rýžovými políčky, terasovitě položenými nad sebou. Celé pobřeží ostrova Bali omývá Indický oceán. Pláže jsou bílé nebo šedočerné, vulkanického původu. Velkým lákadlem pro turisty přicházející na Bali jsou hinduistické chrámy, obklopené vodními jezery, exotické pláže a krásná příroda. Na severu ostrova je několik sopek a ta nejvyšší — Agung (3 031 m) je zároveň i nejvyšším vrcholem Bali. Díky vulkanické činnosti jsou v této části pláže s černým pískem, zatímco na jihu je písek bílý. Kolem celého ostrova je korálový útes a podmořský svět kolem Bali je jedním z nejbohatších
na světě. Proto je Bali rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování. Poloostrov South Kuta se nachází jižně od mezinárodního letiště v Denpasaru a tvoří nejjižnější část ostrova Bali. Za návštěvu určitě stojí hlavní město oblasti – Kuta. Noční život, množství obchůdků i stánků, kde zakoupíte dekorativní výrobky, šperky i módní doplňky a nejvyhledávanější a nejrušnější pláž se skvělými vlnami na surfování. Hotelové resorty se pak nachází na východním pobřeží u pláží Tanjung Benoa a Nusa Dua.

 

Bali  Bali

Zdraví - očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Doporučené je očkování proti žloutence. Jako ve všech tropických zemích, platí i na Bali pravidlo nepít jinou vodu než balenou, převařenou, místní vodou se nedoporučuje ani čistit zuby. Též se vyplatí každé ovoce oloupat nebo omýt balenou vodou. Proti komárům se doporučuje používat repelent, jelikož se komáří kousnutí v horkém klimatu hojí déle. Při lehčích zdravotních potížích si základní pomoc vyžádejte přímo v hotelu na recepci.

Klima - pláže - plavání
Bali je rovníková země a podnebí je tudíž po celý rok poměrně stabilní (teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C), lze ovšem rozlišit suché a vlhké období. Období sucha je od května do poloviny října. Pláže s jemným pískem mají pozvolný vstup do moře. Upozorňujeme, že koupání je ovlivněno režimem přílivu a odlivu.

Telefony - internet - elekřina
Telefony, pošta a internet jsou na Bali dostupné, především ve velkých městech a turistických lokalitách. Elektrické napětí je stejné jako v České republice (220 V/50 Hz), a dokonce i zásuvky jsou shodné, takže není potřeba redukce.

Gastronomie
Základem indonéské kuchyně je vždy vařená rýže, podávaná nejčastěji s pálivou omáčkou (sambal). Dále jsou velmi oblíbené ryby a mořské plody, kořeněné maso a omáčky. To vše doplňuje široká nabídka ovoce, včetně méně běžných druhů, jako je karambola, mangostan, plody chlebovníku, durian, rambutan atd. Indonéská kuchyně je jednou z nejproslulejších na světě.

Placení
Na Bali se platí rupiemi (1 000 IDR = 2,07 Kč). Bez problému lze směnit eura a dolary, a to už na letišti nebo ve větších hotelech. Banky a bankomaty jsou k dispozici téměř v každém městě. Akceptovány jsou kreditní karty American Express, Diners, MasterCard a Visa. Neoficiálně se dá platit také americkými dolary, nicméně počítejte pouze s menšími transakcemi bez stvrzenky. Banky jsou otevřeny od 9:00 do 15:00 od pondelí do pátku. V pátek je pracovní doba zkrácena do 13:00.

Spropitné
Spropitné je důležitou součástí příjmu místních obyvatel. V restauracích a barech se pohybuje standardně ve výši 10 %, dává se řidičům autobusuů při poznávacích okruzích či místním průvodcům.

Bali  Bali

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Indonésie do délky pobytu 30 dnů není pro držitele cestovních pasů ČR vyžadováno vyřizování vstupního víza. Podmínkou je platnost cestovních pasů minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie a vstup / opuštění destinace prostřednictvím příletu / odletu na letiště Ngurah Rai / Denpasar. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

OBLASTI

UBUD
Městečko se nachází ve vnitrozemí ostrova. Je obklopeno svěží zelenou přírodou a především zde naleznete množství terasovitých rýžových polí, která jsou pro tuto oblast typická. Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce je zde příjemnější klima než na pobřeží. Původně malá vesnička se díky přítomnosti umělců postupně stala centrem kulturního a duchovního
života na Bali a proměnila se v turisty vyhledávané městečko. Najdete zde chrámy, muzea i umělecké galerie a také spoustu restaurací a barů. Místo je známým centrem jogy na Bali a jedinečným místem, jak se seznámit s balijskou kulturou a zdejší proslulou řemeslnou výrobou. Přímo v centru města se nachází rozlehlý Královský palác a vedle něj pak turisty oblíbený tradiční trh, který je rozdělen na dvě části – západní umělecký a východní klasický trh. Můžeme zde shlédnout i tradiční taneční představení na jednom z mnoha míst – jak v samotném královském paláci, tak i v několika chrámech po celém městě. Oblíbeným cílem návštěvníků je lotosová zahrada v chrámu Pura Sarawati či posvátný park Monkey Forrest. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst.

TANJUNG BENOA - NUSA DUA
Tanjung Benoa je lokalita s širokou nabídkou restaurací a obchodů. Dlouhá písečná pláž nabízí celou řadu vodních sportů, před velkými vlnami je chráněna mořskýmútesem. Pláž je vhodná i pro děti díky pozvolnému vstupu s jemným pískem. Nusa Dua je spíše klidnější oblastí, naleznete zde luxusnější hotelové resorty. V oblasti Tanjung Benoa – Nusa Dua je výrazný odliv, takže ve chvílích odlivu budete využívat k ochlazení hotelové bazény.

SANUR
Sanur patří mezi první luxusnější turistická letoviska na jihu Bali. Nachází se na jihovýchodní straně ostrova (na druhé straně oproti známé oblasti Kuta), jen zhruba 20 minut od mezinárodního letiště. Jedná se o ideální místo pro místo pro relaxaci i odpočinek na pláži. Krásná písčitá pláž je přes 5 km dlouhá, na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Je zde znatelný rozdíl mezi odlivem a přílivem. Podél hlavní kolonády u pláže se nachází množství restaurací či barů a také spoustu obchůdků se suvenýry a butiky s módou, nachází se zde i velký počet muzeí a galerií. Oblíbeným cílem výletů je i návštěva tradičního Art Marketu, trhu s řemeslnými výrobky místních řezbářů a malířů. Sanur je vyhledáván i hráči golfu, nachází se zde 18 jamkové hřiště Bali Beach Golf Course.

Bali  Bali

 

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře EXIM tours.

 
 
Informace o destinaci

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Jakarta
  • Časový posun: +6 hodin, v době platnosti letního času +5 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +62
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky na Bali, Jl. Gereja Theresia 20, Menteng, Jakarta 10 350
  • Telefon: +62 21 23 96 112, +62 21 23 96 113
  • Pohotovostní telefon: +62 81 11 94 12 51 (pro případy nouze mimo pracovní dobu)
  • Web: www.mzv.cz/jakarta/cz
  • E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: rupie (IDR)
Aktuální počasí
 
img
dnes 27 °C
zítra 27 °C
pátek 26 °C
sobota 28 °C
 
Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
 
Aktuální kurz CZK / IDR
1 000,00 IDR = 1,54 Kč (k 03. 08. 2020 )
 
kurzy ostatních měn
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace