Bali

Objevte s námi to nejkrásnější, co Bali nabízí.

Vítejte na Bali!

Vlajka ostrova Bali

Bali je jedním z nejklidnějších a nejkrásnějších míst na planetě. Hledáte útočiště pro dokonalou relaxaci na pláži, dobrodružné cestování nebo kombinaci obojího? Ostrov Bali vám nabídne ještě mnohem víc – vedle úžasných písečných pláží i krásnou krajinu, celoročně slunné tropické počasí a ty nejlaskavější obyvatele.

Bali

Bali – kouzelný tropický ostrov bohů

Navštivte jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě a buďte svědky mnoha náboženských obřadů a folklorních i kulturních slavností.

Bali má délku necelých 150 km. Vnitrozemí je tvořeno dvěma sopečnými krátery – Gunung Agung a Batur. Na jihu je krajina rovinatá, s překrásnými bílými plážemi.

Na severu ostrova je několik sopek a ta nejvyšší, Agung (3 031 m), je zároveň i nejvyšším vrcholem Bali. Díky vulkanické činnosti jsou v této části pláže s černým pískem, zatímco na jihu je písek bílý. Celé pobřeží ostrova Bali omývá Indický oceán. Kolem ostrova je korálový útes a podmořský svět kolem Bali je jedním z nejbohatších na světě. Proto je Bali rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování.

Místní krajina je typická nádhernými rýžovými políčky, terasovitě položenými nad sebou. Velkým lákadlem pro turisty jsou hinduistické chrámy, obklopené vodními jezery, exotické pláže a krásná příroda.

Poloostrov South Kuta se nachází jižně od mezinárodního letiště v Denpasaru a tvoří nejjižnější část ostrova Bali. Za návštěvu určitě stojí hlavní město oblasti – Kuta. Noční život, množství obchůdků i stánků, kde zakoupíte dekorativní výrobky, šperky i módní doplňky a nejvyhledávanější a nejrušnější pláž se skvělými vlnami na surfování. Hotelové resorty se pak nachází na východním pobřeží u pláží Tanjung Benoa a Nusa Dua.

Bali
Bali

Praktické informace pro zájezdy na Bali

Zdraví – očkování

Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Doporučené je očkování proti žloutence. Jako ve všech tropických zemích, platí i na Bali pravidlo nepít jinou vodu než balenou, místní vodou se nedoporučuje ani čistit zuby. Též se vyplatí každé ovoce oloupat nebo omýt balenou vodou. Proti komárům se doporučuje používat repelent, jelikož se komáří kousnutí v horkém klimatu hojí déle. Při lehčích zdravotních potížích si základní pomoc vyžádejte přímo v hotelu na recepci.

Klima – pláže – plavání

Bali je rovníková země a podnebí je tudíž po celý rok poměrně stabilní (teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C), lze ovšem rozlišit suché a vlhké období. Období sucha je od května do poloviny října. Pláže s jemným pískem mají pozvolný vstup do moře. Upozorňujeme, že koupání je ovlivněno režimem přílivu a odlivu.

Telefony – internet – elektřina

Telefony, pošta a internet jsou na Bali dostupné, především ve velkých městech a turistických lokalitách. Elektrické napětí je stejné jako v České republice (220 V/50 Hz), a dokonce i zásuvky jsou shodné, takže není potřeba redukce.

Gastronomie

Základem indonéské kuchyně je vždy vařená rýže, podávaná nejčastěji s pálivou omáčkou (sambal). Dále jsou velmi oblíbené ryby a mořské plody, kořeněné maso a omáčky. To vše doplňuje široká nabídka ovoce, včetně méně běžných druhů, jako je karambola, mangostan, plody chlebovníku, durian, rambutan atd. Indonéská kuchyně je jednou z nejproslulejších na světě.

Placení

Na Bali se platí indonéskými rupiemi (1 000 IDR = 2,07 Kč). Bez problému lze směnit eura a dolary, a to už na letišti nebo ve větších hotelech. Banky a bankomaty jsou k dispozici téměř v každém městě. Akceptovány jsou kreditní karty American Express, Diners, MasterCard a Visa. Neoficiálně se dá platit také americkými dolary, nicméně počítejte pouze s menšími transakcemi bez stvrzenky. Banky jsou otevřeny od 9:00 do 15:00 od pondelí do pátku. V pátek je pracovní doba zkrácena do 13:00.

Spropitné

Spropitné je důležitou součástí příjmu místních obyvatel. V restauracích a barech se pohybuje standardně ve výši 10 %, dává se řidičům autobusuů při poznávacích okruzích či místním průvodcům.

Bali
Bali

Cestovní doklady pro dovolenou na Bali

Při turistických cestách do Indonésie do délky pobytu 30 dnů není pro držitele cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Podmínkou je platnost cestovních pasů minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Nejhezčí oblasti ostrova Bali pro vaši dovolenou

Ubud

Městečko se nachází ve vnitrozemí ostrova. Je obklopeno svěží zelenou přírodou a terasovitými rýžovými políčky, která jsou pro tuto oblast typická. Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce je zde příjemnější klima než na pobřeží. Původně malá vesnička se díky přítomnosti umělců postupně stala centrem kulturního a duchovního života na Bali a proměnila se v turisty vyhledávané městečko. Najdete zde chrámy, muzea i umělecké galerie a také spoustu restaurací a barů.

Ubud je známým centrem jogy na Bali a jedinečným místem, jak se seznámit s balijskou kulturou a zdejší proslulou řemeslnou výrobou. Přímo v centru města se nachází rozlehlý Královský palác a vedle něj pak turisty oblíbený tradiční trh, který je rozdělen na dvě části – západní umělecký a východní klasický trh. Můžeme zde shlédnout i tradiční taneční představení jak v samotném královském paláci, tak i v několika chrámech po celém městě. Oblíbeným cílem návštěvníků je lotosová zahrada v chrámu Pura Sarawati či posvátný park Monkey Forrest. V okolí Ubudu je mnoho zajímavých chrámů a posvátných hinduistických míst.

Tanjung Benoa – Nusa Dua

Tanjung Benoa je lokalita s širokou nabídkou restaurací a obchodů. Dlouhá písečná pláž nabízí celou řadu vodních sportů, před velkými vlnami je chráněna mořským útesem. Pláž je vhodná i pro děti díky pozvolnému vstupu s jemným pískem. Nusa Dua je spíše klidnější oblastí, naleznete zde luxusnější hotelové resorty.

Sanur

Sanur patří mezi první luxusnější turistická letoviska na jihu Bali. Nachází se na jihovýchodní straně ostrova jen zhruba 20 minut od mezinárodního letiště. Jedná se o ideální místo pro relaxaci i odpočinek na pláži. Krásná písčitá pláž je přes 5 km dlouhá, na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Je zde znatelný rozdíl mezi odlivem a přílivem. Podél hlavní kolonády u pláže se nachází množství restaurací obchůdků se suvenýry a módou i velký počet muzeí a galerií. Oblíbeným cílem výletů je i návštěva tradičního Art Marketu, trhu s řemeslnými výrobky místních řezbářů a malířů. Sanur je vyhledáván i hráči golfu, nachází se zde 18 jamkové hřiště Bali Beach Golf Course.

Bali
Bali

Důležité informace před dovolenou na Bali

Zeměpisné údaje

  • Hlavní město: Jakarta
  • Časový posun: +6 hodin, v době platnosti letního času +5 hodin

Kontaktní údaje

  • Telefonní předvolba: +62
  • Velvyslanectví: Velvyslanectví České republiky na Bali, Jl. Gereja Theresia 20, Menteng, Jakarta 10 350
  • Telefon: +62 8119 245 663 nebo +62 8119 245 664
  • Pohotovostní telefon: +62 81 11 94 12 51 (pro případy nouze mimo pracovní dobu)
  • Web: www.mzv.cz/jakarta
  • E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz

Měna

  • Měna: indonéská rupie (IDR)

Mapa - Bali

Nejlépe hodnocené hotely - Bali