Pláže ve Varně a okolí: nekonečný zlatý písek i romantické zátočiny

Bulharsko je zemí obdařenou nádhernými plážemi a v okolí Varny najdete jedny z nejkrásnějších: rozlehlé úseky zlatého písku s čistým mořem a zelení i památkami v okolí. Svůj ráj si tu najde každý – rodiny s dětmi, sportovní nadšenci i milovníci klidné dovolené.
 
Zlaté písky, Varna, Bulharsko
Pobřeží v okolí Varny nabízí přes 22 pláží s celkovou délkou 32 km. Většinou jsou to široké a dlouhé pláže se zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, ale můžete objevit i malé romantické plážičky skryté v divokém pobřeží s útesy a jeskyněmi. Kolem některých pláží jsou přírodní horké prameny, na větších plážích Varny najdete vybavení pro nejrůznější aktivity, restaurace i bary, kde se můžete bavit po celou noc.
 

Nejlepší doba pro dovolenou na pláži ve Varně a okolí

Koupací sezóna ve Varně začíná koncem května a trvá do poloviny září. Teploty v létě se pohybují mezi 25–34 °C a moře je vyhřáté na 23–27 °C. Nejteplejším obdobím roku bývá konec července, kdy se průměrné denní teploty pohybují kolem 31 °C a v noci neklesají pod 17 °C.
 

Top 5 pláží kolem Varny, které byste měli navštívit

Pláž Varna

S jemným zlatavým pískem a pozvolně klesajícím břehem je centrální pláž ve Varně ideální pro relaxaci a opalování. Najde se ale místo i pro zábavu a sport – volejbal, windsurfing, tobogán pro děti, restaurace, plážové bary. Výhodou je i blízkost Přímořského parku, pláž se nachází přímo pod hlavním vchodem.
 

Pláž Zlaté písky

Nádherná písčitá pláž oceněná Modrou vlajkou se nachází 18 km od Varny. Je 3,5 km dlouhá, 50–100 m široká a dělí se do několika propojených pláží. Na všech najdete sprchy, převlékárny, toalety, placené plážové vybavení, kavárny i plavčíky. Zlaté písky jsou skvělé místo pro trávení dovolené s rodinou a dětmi i pro nejrůznější aktivity.
 
Centrální pláž Varna
Pláž Zlaté písky

Pláž Albena

Pláž Albeny se táhne do délky 5 km, je pokrytá zářivě zlatým pískem a vzorně udržovaná. Leží v chráněné oblasti asi 30 km od Varny a je známá jako ekologicky čistá oblast s Modrou vlajkou. Vstup do vody je pozvolný, i mořské dno je ploché a písčité, ideální pro děti. Pláž je atraktivní i pro krásnou přírodu a termální prameny v okolí.
 

Pláž Bolata

Zátoka Bolata je překvapením mezi typickými bulharskými plážemi. Písčitý půlměsíc v zátoce obklopené terakotovými horami, uprostřed přírodní rezervace s neuvěřitelně čistou průzračnou vodou, navštěvují hlavně místní obyvatelé a fanoušci potápění. K oblíbeným aktivitám patří i projížďky lodí za delfíny a tuleni nebo průzkum skalních jeskyní s pozůstatky starověkých osad.
 

Pláže sv. Konstantina a Heleny

5 km dlouhá plážová oblast v nejstarším přímořském letovisku v Bulharsku Sveti Konstantin i Elena, které se nachází hned vedle Varny a Zlatých písků. Výhodou této pláže je blízkost lesů a léčivých minerálních pramenů. Terén rozděluje plážový pás do několika pláží, na každé z nich najdete vybavení, vodní atrakce, restaurace i volnočasové aktivity.
 
Pláž Albena u Varny
Pláž Sv. Konstantin u Varny
Pláž Bolata u Varny

Otázky a odpovědi ke koupání ve Varně

Kde jsou nejhezčí pláže ve Varně?
Kdy je nejlepší čas na koupání ve Varně?
Jaké pláže má Varna?
Jsou ve Varně nudistické pláže?