Varna

Objevte s námi to nejkrásnější, co Varna nabízí.

VÍTEJTE VE VARNĚ!

Letiště Varna přivítá návštěvníky, kteří chtějí strávit svou dovolenou v příjemných oblastech jako je Albena, Zlaté Písky či Svatý Konstantin. Můžete se těšit na krásné pláže pokryté světlým pískem s pozvolným vstupem do moře. Varna je město mnoha tváří, je moderní, zároveň však má bohatou historii s nepřeberným množstvím památek. Spolu s okolními oblastmi je oblíbená a vyhledávaná především mladými lidmi, a to díky bohatému a rušnému nočnímu životu a množství kulturních akcí v podobě koncertů, festivalů a dalších událostí.

Bulharsko

Varna je největším městem černomořského pobřeží a zároveň třetí největší v zemi. Varna je kromě Burgasu dalším městem na pobřeží s vlastním mezinárodním letištěm. Letiště má dlouhou historii sahající až do roku 1916, kdy sem byla zavedena první nepravidelná poštovní linka z hlavního města Sofie. Dnes je letiště moderním dopravním uzlem, přijímací především charterové lety ze západní Evropy. Ve Varně žije zhruba 315 000 obyvatel, leží mezi Varenským zálivem a Varenským jezerem. Varna je skvělou kombinací malé metropole, prosluněného letoviska s písečnými plážemi a důležitého obchodního přístavu. Jestliže budete ubytováni v jednom z mnoha letovisek v okolí, určitě nevynechejte možnost udělat si sem jednodenní výlet. Kromě různých uliček a kostelů stojí ve Varně za projití velký Primorskyj park, který prý založil český botanik Anton Novák podle vzoru parků Belvederu. Park je přímo u moře a najdete v něm ZOO, Delfinárium, námořní muzeum nebo Akvárium Černého moře.

Bulharsko  Bulharsko

CESTOVNÍ DOKLADY

Při turistických cestách do Bulharska platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat do Bulharska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (t.j. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Bulharska. Děti mohou cestovat pouze s vlastním cestovním dokladem. Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Bulharsko  Bulharsko

Příjemné prožití Vaší dovolené Vám přeje kolektiv pracovníků cestovní kanceláře Exim Tours.

Mapa - Varna

Nejlépe hodnocené hotely - Varna

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím