Varna

Idylická plážová dovolená u Černého moře

Vítejte ve Varně!

Varna je největším a nejpopulárnějším městem Bulharska u Černého moře. Je skvělou kombinací živé metropole, dokonalých písečných pláží a možností sportu a zábavy. Pokud vás dovolená zavede do některého z krásných letovisek v okolí, určitě se do Varny podívejte aspoň na jeden den. Ohromí vás krása Přímořského parku i atmosféra města a jeho restaurace, památky i pestrý noční život.

8 důvodů, proč na dovolenou do Varny a okolí

  1. Počasí – do Varny můžete cestovat po celý rok, město i celá oblast má své zvláštní kouzlo v každém ročním období. Letní sezóna začíná koncem května a trvá do poloviny září. Teploty v létě se obvykle pohybují mezi 25–35 °C, moře je vyhřáté na 23–27 °C.
  2. Úžasné pláže – v okolí Varny najdete fantastické písčité pláže, jak organizované s lehátky a slunečníky, tak divoké. Svou pláž si tu najde každý, rodiny s malými dětmi i milovníci vodních sportů.
  3. Přírodní bohatství – oblast Varny je neuvěřitelně bohatá na přírodní krásy: jsou tu chráněné rezervace, odlehlé divoké pláže, vodopády, jezera, horké termální prameny i hory.
  4. Historické památky – Varna má tisíciletou historii. Milovníci historie mohou obdivovat starověká pohřebiště, římské termální lázně, množství kostelů a památky z nejrůznějších období a kultur od thrácké po byzantskou.
  5. Gastronomie – ve Varně je spousta tradičních bulharských restaurací i vinařství, kde můžete ochutnat místní vynikající speciality.
  6. Rozpočet – Varna je cenově dostupnou destinací, pokud ji srovnáte s podobnými přímořskými letovisky v Evropě. Je to dobrá volba pro rodiny, které chtějí ušetřit. Užijte si nakupování na tržištích i v nákupních centrech.
  7. Aktivity – ve Varně a okolí najdete spoustu možností aktivit od vodních sportů po výlety na kole, sledování ptáků, safari v džípech do bulharské divočiny, golf, návštěvy památek či aquaparky.
  8. Zábava a noční život – Varna žije čilým nočním životem, tvrdí se, že město nikdy nespí. V létě jsou v noci otevřené téměř všechny bary a hudební kluby, včetně plážových.
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie ve Varně
Zlaté písky, Varna

Letoviska pro vaši dovolenou ve Varně a okolí

Albena

Oblíbené letovisko Albena se pyšní čistým mořem, krásnými písečnými plážemi a bujnou zelení v okolí. Najdete tu řadu možností k trávení aktivní dovolené – lázně s termálními prameny, akvapark a kasino.

Balčik

Balčik, malebné letovisko nad širokým zálivem s krásnou botanickou zahradou, je klidnější a levnější než blízká Albena

Obzor

Menší klidné městečko Obzor, ležící jižně od Varny uprostřed upravené dlouhé pláže s jemným bílým pískem v idylické venkovské krajině, je ideální pro klidnou plážovou dovolenou s dětmi.
 
Letovisko Balčik u Varny
Letovisko Obzor, Varna

Svatý Konstantin

Lázeňské městečko Sveti Konstantin i Elena s nádherným botanickým parkem a upravenými písčitými plážemi mezi zelenými útesy se nachází asi 17 km od letiště Varna. Patří ke klidnějším letoviskům.
 

Kranevo

Nedaleko Kraneva, příjemné vesničky u přírodní rezervace Batova v chráněné zátoce asi 2 km od Albeny, můžete navštívit skalní klášter Aladža. Krásná písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je bezpečná i pro malé děti.
 

Zlaté písky

Zlaté písky jsou jedním z nejstarších a nejznámějších bulharských letovisek. Hodí se pro klasickou plážovou dovolenou díky příjemnému klimatu, unikátní přírodní rezervaci i horkým minerálním pramenům. Místní vzorně udržovaná, 4 km dlouhá pláž je pokrytá jemným zlatavým pískem.
 
Kostel ve Sv. Konstantinu u Varny
Zlaté písky
Náš tip: Láká vás dovolená ve Varně? U nás si vyberete z široké nabídky zájezdů za skvělou cenu. Využijte také zvýhodněných cen first minute či last minute zájezdů.
 

Otázky a odpovědi k dovolené ve Varně

Proč se vydat na dovolenou do Varny?
Které jsou nejhezčí oblasti v oblasti Varny?
Pro koho je vhodná dovolená ve Varně a okolí?
Kde leží Varna?
Jak dlouho trvá cesta do Varny?

Mapa - Varna

Nejlépe hodnocené hotely - Varna